facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Szostak: Determinacja kluczem do zwycięstwa

Szostak: Determinacja kluczem do zwycięstwa

- Zacznę od gratulacji. Rekord wydawał się najgroźniejszym rywalem w walce o jak najwyższą lokatę w fazie grupowej Ekstraligi. W zeszłym sezonie słomniczanki uległy Rekordowi dwukrotnie. Rekord zdecydowanie wygrał grupę, a AZS UEK Słomniczanka awansował dopiero z czwartego miejsca. W tym sezonie zanosi się na srogi rewanż. Dwa zwycięstwa z Rekordem, pierwsze miejsce w tabeli i... Rekord który aktualnie zepchnęłyście na czwarte miejsce.
 
- Bardzo dziękujemy! Myślę, że na początku warto zaznaczyć, że drużyna AZS UEK Słomniczanka Słomniki troszkę różni się personalnie od tej z ubiegłego sezonu. Wiele osób w zeszłym roku skazywało UEK na walkę o utrzymanie, a finalnie dziewczyny zdobyły srebrne medale, za co należą im się ogromne brawa. Obecnie sytuacja wygląda trochę inaczej. Bardzo nas cieszą zwycięstwa z drużyną z Bielska. Z meczu na meczu wyglądamy coraz lepiej. Widzimy, że praca wykonywana przez nas przynosi efekty, dlatego nie będziemy na tym poprzestawać i dalej będziemy robić swoje.
 
- Na pierwszy rzut oka ograłyście Rekord z łatwością. I owszem, taki rezultat można uznać za sprawiedliwy, ale był w tym pojedynku taki okres, a może i dwa w których losy meczu mogły potoczyć się inaczej. I tu poruszamy wątek Wioli Myjak. To ona zatrzymała Rekord w końcówce pierwszej połowy i pod koniec meczu gdy rywalki miały dwa przedłużane karne. Czy te dwa momenty można uznać za kluczowe dla losów spotkania?
 
- Mecze z Rekordem nigdy nie należały do łatwych. Jest to bardzo dobrze poukładana taktycznie drużyna składająca się z wielu znakomitych zawodniczek. I faktycznie ten mecz mógł się inaczej ułożyć, jeśli przeciwniczki zdobyłyby bramkę. Natomiast tak się nie stało. Wiola bardzo dobrze wywiązywała się ze swoich zadań i nie pozwoliła na zdobycie przeciwniczkom bramki. Myślę, że kluczowa w tym meczu była nasza determinacja oraz chęć wygrania. Każda z osobna dołożyła swoją cegiełkę do tego zwycięstwa.
 
- AZS UEK Słomniczanka od kilku lat melduje się na podium Final Four Ekstraligi. Udało się rok temu sięgnąć po wicemistrzostwo. Może to właśnie będzie ten rok... ten w którym to AZS UEK Słomniczanka zdetronizuje Mistrza Polski?
 
- Na pewno mamy swoje cele na ten sezon. Z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Wyciągamy wnioski z każdego starcia i pracujemy na jak najlepsze wyniki.
 
- W starciu z Rekordem zabrakło Jaskółki, a Sobolewska chyba w ogóle nie pojawiła się na parkiecie. To zawodniczki tworzące szkielet zespołu, czym spowodowane były ich absencje?
 
- Monika i Ada to bardzo dobre zawodniczki, jednakże u nas w drużynie każdy jest tak samo ważny. Takie zostały podjęte decyzje i tylko może cieszyć, że bez nich byłyśmy w stanie wygrać z Rekordem. 
 
- Na koniec małe zadanie. Jednym bezokolicznikiem (określającym boiskowe cechy) scharakteryuzuj następujące zawodniczki: Wioletta Myjak, Monika Jaskółka, Katarzyna Włodarczyk, Natalia Malota, Julia Basta, Klaudia Kubaszek i... Julia Szostak. 

- Wiola - sumienność, Monia - lewa noga, Kasia - nieprzewidywalność, Malotka - dyscyplina, Basta - przegląd pola, Klaudia - dynamika, ja - pracowitość.
 
 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Piotr Kwiecień

Dodano: 2022-01-12 21:57:20


Zobacz też: Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UEK Słomniczanka 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00