facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Na kogo stawiają bukmacherzy w meczu Polska - Rosja?

Na kogo stawiają bukmacherzy w meczu Polska - Rosja?

Jak przedstawia się sytuacja na niecałe dwa miesiące przed wielkim meczem? Czy bukmacherzy przewidują polską wygraną?

Odpowiedź niestety nie jest najlepsza dla biało-czerwonych. Mimo, że stawki są w miarę wyrównane, to z przewagą dla rosyjskiej drużyny. Awans Polski na MŚ 2022 typować można do 24 marca. Aktualne kursy na stronach
bukmacherskich z jednej strony nie napawają optymizmem. Z drugiej jednak pokazują, że szanse naszej kadry w porównaniu do pozostałych zespołów nie wypadają tak źle. 

Polacy mają duże szanse ale..

Jak wskazują kursy w zakładach bukmacherskich na piłkę nożną, bukmacherzy nie wykluczają tego, że Polsce uda się pokonać Rosję w pierwszym meczu barażowym.

Warto zauważyć, że w 21 wieku nie zdarzyło się jeszcze, żeby Biało-Czerwoni przegrali ze Sborną. Mamy za to za sobą aż trzy remisy, co może być sporą podpowiedzią. Z dużym prawdopodobieństwem więc można przypuszczać, że cały mecz ma szansę rozegrać się dopiero w dodatkowych minutach. Dlatego wszystko wskazuje na to, że czekają nas ogromne emocje do samego końca meczu.
 
Zła wiadomość jest taka, że kursy na zwycięstwo naszej drużyny są wyższe od tych, jakie przygotowano chociażby na Szkocję, Ukrainę, Austrię czy Walię. Plusem tej sytuacji jest fakt, że jeśli Polska pokona Rosję, zagramy ze Szwecją lub Czechami na własnym stadionie.
 
Kiedy pod koniec listopada Polacy z napięciem czekali na wyniki losowania do baraży Mistrzostw Świata 2022 najważniejszym pytaniem było z kim rozegramy pierwszy mecz. Emocje wzrosły, kiedy okazało się, że pierwszy mecz który rozegra polska drużyna będzie rozgrywka z Rosją. Jednak ten mecz to dopiero początek. Co czeka polską drużynę w dalszej części baraży? Czy uda się pokonać Szwecję albo Czechy czyli czy awansujemy do finałów?

Kłopoty Polaków

Sytuacja Biało-Czerwonych zmienia się dość dynamicznie. Afera z Paulo Sousą z pewnością nie wpłynęła dobrze na nastroje. Można się tylko domyślać jak odejście trenera na chwilę przed barażami oddziaływuje na zawodników.

Z drugiej strony być może zaistniała sytuacja zmobilizuje zawodników do lepszej gry zespołowej a trudności sprawią, że piłkarze będą mieli większą motywację aby wygrać i udowodnić trenerowi jak wielki popełnił błąd.

Rosyjska mobilizacja

Tymczasem drużyna rosyjska zbroi się przed Mistrzostwami. Gwiazda rosyjskiej piłki, Artiom Dziuba być może wróci do reprezentacji Rosji na marcowy mecz z Polską. Media informują, że pomimo konfliktu z selekcjonerem Walerijem Karpinem dostanie powołanie, bo Sborna została bez napastnika. Nasi rywale obawiają się starcia z Biało-Czerwonymi, które 24 marca odbędzie się na Łużnikach w Moskwie. Pokonany straci szansę na mundial w Katarze.

Dziuba w oficjalnym komunikacie przekazał, że jest do dyspozycji trenera i jeśli ten tylko będzie miał taką ochotę, może wysłać mu powołanie. Wszystko teraz zależy od trenera, jednak mówi się, że 24 marca na moskiewskich Łużnikach wszelkie nieporozumienia zejdą na dalszy plan. Rosjan czeka walka o awans na MŚ, a Biało-Czerwoni zadania nie będą ułatwiać.

W pozostałych parach barażowych powinno być równie ciekawie, co w starciu Rosja – Polska. Szczyt emocji czeka nas jednak zapewne dopiero w meczach finałowych. Układ drabinki sprawił, że bardzo prawdopodobne wydaje się starcie Portugalii z Włochami, a więc dwóch ostatnich mistrzów Starego Kontynentu.

Która z wielkich potęg będzie musiała pożegnać się z nadchodzącym mundialem? Przekonamy się już niedługo. Przypomnijmy jeszcze jaka czeka nas droga do mistrzostw Świata. 

Pary półfinałowe do MŚ 2022:

Ścieżka A:
Szkocja - Ukraina
Walia - Austria
Ścieżka B:
Rosja - Polska
Szwecja - Czechy
Ścieżka C:
Włochy - Macedonia Północna
Portugalia - Turcja

Pary finałowe do MŚ 2022:
Walia / Austria – Szkocja / Ukraina
Rosja / Polska – Szwecja / Czechy
Portugalia / Turcja – Włochy / Macedonia Północna

 

 

Źródło: EB

Dodano: 2022-01-12 11:10:45


Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00