facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Bolko: Czułyśmy w nogach mecz pucharowy

Bolko: Czułyśmy w nogach mecz pucharowy

Ewelina Bolko od wielu sezonów jest podporą UJotu. Przez wiele lat reprezentowała krakowski klub zarówno w rozgrywkach na trawie jak i w hali. Przed startem tego sezonu postawiła na futsal i w tym sezonie jest jedną z ważniejszych postaci w zespole. W starciu z Rolnikiem Głogówek zanotowała dwie niezwykle ważne bramki i była jedną z najlepszych zawodniczek na parkiecie. Ewelinę zapytaliśmy o wymagające starcia z Rolnikiem Głogówek, trudy gry po przerwie świątecznej i cele drużyny na ten sezon.
 
- Co jest nie tak z Rolnikiem? Oba Wasze spotkania z tą drużyną były niezwykle emocjonujące i decydowały się w ostatnich sekundach. Dzisiaj również drżałyście o wynik aż do ostatniej syreny.
 
- Zdecydowanie mecze z Rolnikiem cechują się tym, że są w nich ogromne emocje. Może to wynikać z tego, że w obu przypadkach były to mecze po przerwie. W pierwszej rundzie był to mecz otwarcia sezonu, a teraz wróciłyśmy do gry po przerwie zimowej. W obu przypadkach dopiero wchodziłyśmy w rytm meczowy. Winowajcą może być też ciężki mecz w środku tygodnia w Pucharze z Wierzbowianką, które czułyśmy dzisiaj w nogach. Bardzo się cieszę, że udało nam się dzisiaj zgarnąć trzy punkty. 
 
- Czerwona kartka Natalii Nosalik z końcówki spotkania z pewnością była dla Was sporym utrudnieniem. Jaki był pomysł drużyny i trenera Karasińskiego na obronę wyniku w ostatnich sekundach?
 
- Na pewno gra w trójkę w polu przy tak ogromnych nerwach i emocjach nie jest łatwa. Do końca meczu zostało zaledwie kilkadziesiąt sekund i wiedziałyśmy, że musimy za wszelką cenę utrzymać ten wynik do końca meczu. Trener powiedział nam, żebyśmy podeszły do tego spokojnie, stały na niskich nogach, przetrzymywały piłkę i kradły kolejne sekundy. Na szczęście udało nam się to wszystko zrealizować i bardzo się z tego cieszymy. 
 
- Trochę już o tym wspomniałaś, ale powiedz jak trudno jest wejść w taki mecz po dłuższej przerwie świątecznej? Zarówno ten dzisiejszy jak i pucharowy z Wierzbnem
 
- To nie należy do łatwych zadań. Przerwa świąteczna jest dość długa. Miałyśmy oczywiście rozpisane treningi indywidualne, ale brakowało ogólnego treningu futsalowego. Czwartkowy mecz był niezwykle ciężki – rywalki niezwykle dużo biegały, a my im nie odstępowałyśmy pod żadnym względem. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności możemy być niezwykle zadowolone, że w obu meczach udało się odnieść wygrane.
 
- W tabeli po tej wygranej awansujecie na drugie miejsce. Jaki jest cel UJotu na ten sezon?
 
- Na pewno chcemy wygrywać każdy mecz, a to da nam wysoką lokatę w tabeli i awans do ćwierćfinałów. Będziemy oczywiście dążyły do tego, aby awansować do Final Four.

 

 

Źródło: Arkadiusz Salomon

Dodano: 2022-01-11 22:03:01


Zobacz też: Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UJ Kraków 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00