facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Integracyjny trening w KSPN Pogoń Kraków

Integracyjny trening w KSPN Pogoń Kraków

To była fantastyczna sobota w KSPN Pogoń Kraków. Na boisku J&J Sport Center trenerzy krakowskiej akademii i Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" poprowadzili wspólnie trening dla swoich podopiecznych, którym towarzyszyli najmłodsi adepci ampfutbolu i ich dorośli koledzy z reprezentacji Polski, która nie tak dawno na krakowskich boiskach zdobyła brązowe medale mistrzostw Europy.

- Mieliśmy nadzieję, że to będzie fajny i wartościowy czas. Tak też się stało. To był świetny początek weekendu. Sportowy, wesoły, mocno integracyjny i przede wszystkim świąteczny – mówi Marek Dragosz, pomysłodawca wydarzenia. - Naszą ideą nie jest robienie nikomu żadnej konkurencji a jedynie i przede wszystkim zorganizowanie możliwości wspólnych spotkań i treningów dla dzieciaków, których dobro zawsze będzie dla nas najważniejsze. Wierzę, że w przyszłości  będziemy mogli w Krakowie organizować takie dni regularnie zarówno dla młodych ampfutbolistów jak i dla dzieciaków z Zespołem Downa.

Wspólny trening, wspólny obiad, niekończące się pozowanie do wspólnych zdjęć i gwiazdkowe prezenty to z pewnością były chwile niezwykłe i długo zostaną w pamięci wszystkim uczestnikom. Młodzi piłkarze KSPN Pogoń byli zachwyceni możliwością wspólnych zabaw i gier, z radością wręczali swoim kolegom upominki. Obdarowani, którzy dotarli do Skotnik nie tylko z Krakowa ale też z Bielska-Białej i Rzeszowa wrócili do domów z ogromnymi uśmiechami na twarzach i głośną obietnicą kolejnego spotkania na początku nowego roku. Zadowolenia nie kryli także polscy kadrowicze – Kamil Rosiek, Igor Woźniak i Jakub Kożuch.

- Jestem zadowolony z przebiegu samego treningu, ważne było dla mnie to, że wszyscy zakończyli go uśmiechnięci i chociaż minimalnie zmęczeni – ocenił sobotnie wydarzenie Mateusz Sroka, trener KSPN Pogoń. - Bardzo fajne jest to, że te trzy różne środowiska się ze sobą odnalazły na wspólnym treningu i podchodziły do siebie z serdecznością.

-[FOTOGALERIA

Organizatorzy nie ustają w poszukiwaniach nowych zawodników chcących uprawiać ampfutbol. To projekt umożliwiający grę w piłkę wszystkim dzieciom po amputacji lub z wadą wrodzoną nogi lub ręki. Zgłosić mogą się zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. W KSPN Pogoń Kraków mówi się, że trzeba tworzyć „coś więcej niż futbol” i przekazuje wszystkim dzieciakom piłkę jako sposób na przełamywanie barier i sposób na życie. Dlatego każdy chętny jest mile widziany a wszelkie
informacje można zdobyć dzwoniąc pod numer: 509 986 162. To właśnie Magdalena Sroka dogląda rozwoju projektu i służy pomocą. A sobotnie wydarzenie podsumowała w ten sposób: - Super atmosfera, widać było radość dzieciaków i zadowolenie rodziców nie tylko na boisku, ale również poza nim. Cieszę się, że mogłam pomóc w organizacji tego wydarzenia. Mam nadzieję, że zachęcimy jeszcze więcej dzieci po amputacjach lub z wadami wrodzonymi kończyn do gry w piłkę nożną i uda się stworzyć przy akademii regularną grupę dzieci trenujących ampfutbol.

 

 

Źródło: Pogoń Kraków, fot. Kamil Latuszek i Bruno Opoka

Dodano: 2021-12-21 11:19:23


Amp Futbol  KSPN  Pogoń Kraków 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00