facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pyś: Nie zamierzamy zwalniać

Pyś: Nie zamierzamy zwalniać

Mikołaj Pyś, to jednek z wyróżniających się postaci AZS UEK Kraków w pierwszej rundzie zmagań w I Polskiej Lidze Futsalu. Po efektownym zwycięstwie z Sośnicą Gliwice, odpowiedział na kilka pytań reportera Patryka Śmiłka. Zapraszamy do lektury.

 
- Wysokie zwycięstwo na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek powoduje, że nastroje przed rewanżami będą dopisywać.
 
- Zdecydowanie tak tym bardziej, że jak łatwo zauważyć te zwycięstwa nie są dziełem przypadku. Raz, że są to zdecydowane zwycięstwa, a dwa że osiągane po raz krótyś z kolei. Nie zamierzamy zwalniać. Mamy nadzieję że tą passę podtrzymywać będziemy wiosną bo jak wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia.
 
- No właśnie, to już czwarte z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie. Śmiało można mówić już o pewnego rodzaju twierdzy jaką tu stworzyliście. Z czego Twoim zdaniem wynika ta tendencja?
 
- Na pewno pomagają nam kibice, którzy tak licznie odwiedzają nasze mecze. Poza tym trenujemy na tym parkiecie na codzień i wydaje się że to właśnie te dwa elementy powodują, że tu u siebie czujemy się po prostu świetnie.
 
- Dzięki wspomnianej serii udało wam się mocno wywindować swoją pozycję w ligowej tabeli. Czy to zmienia jakoś wasze jako bądź co bądź beniaminka plany na pozostałą część sezonu?
 
- Podejrzewam, że gdyby start rozgrywek w naszym wykonaniu wyglądał tak jak końcówka tej rundy, to kto wie... być może trzeba by było weryfikować swoje zamierzenia. Ale fakty są takie, że musimy się na razie skupić na utrzymaniu bieżącej dyspozycji i to parkiet najlepiej zweryfikuje to, na co nas w tym sezonie stać.
 
- Wyraźnie widać, że coraz lepiej odnajdujesz się w tym zespole. Owocuje to efektywnością Twojej gry. Już na pierwszy rzut oka widać, że jednym z Twoich zadań jest agresywny pressing na boisku. 
 
- Precyzyjnie nakreślone zadania ma każdy zawodnik w naszym zespole, zresztą zespół jako całość także musi funkcjonować należycie. Jeśli coś komuś nie wyjdzie, natychmiast asekruje nas partner z zespołu. Nie będzie odkrywczym stwierdzenie, że siłą naszego zespołu jest ciężka praca na każdym fragmencie boiska. 
 
- Poza pressingiem, długimi chwilami preferowaliście atak pozycyjny. Czy to rywal wam na taki styl gry pozwolił? Czy jednak wynikało to z waszej dominacji i narzucenia własnych warunków gry?
 
- Myślę, że chodzi o ten drugi wariant. Czuliśmy się bardzo mocni na boisku, czuliśmy że naprawdę wiele nam dziś wychodzi, a to pozwala uzyskać większą pewność siebie i skuteczność na boisku. My determinowaliśmy to co działo się na boisku i to nam się dziś opłaciło.


 

 

Źródło: Rozmawiał: Patryk Śmiłek

Dodano: 2021-12-07 11:15:05


Zobacz też: I liga futsalu, gr. południowa

wywiad  AZS UEK Kraków 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00