Jesień zakończona zwycięstwem!

Udanie zmagania w rundzie jesiennej zakończyli piłkarze Garbarni Kraków. Podopieczni Macieja Musiała, przed własną publicznością mierzyli się z beniaminkiem II ligi - Wisłą Puławy. Przed tym meczem oba zespoły dzielił w tabeli tylko jeden punkt, więc spotkanie zapowiadało się emocjonująco.

Goście na zwycięstwo czekają od 6 listopada, kiedy to pokonali Pogoń Siedlce, natomiast gospodarze chcieli podtrzymać dobrą formę po ostatnim zwycięstwie z Radunią.
Brązowi dobrze radzą sobie w tym sezonie przed własną publicznością, gdzie zanotowali do tej pory pięć zwycięstw, dwa remisy i jedną porażkę.

To właśnie gospodarze byli w tym meczu stroną przeważającą, już w dziewiątej minucie otworzyli wynik konfrontacji, kiedy to w polu karnym gości sfaulowany został Feliks a jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił Michal Klec dając Brązowym jednobramkową zaliczkę.
Podbudowana takim obrotem spraw drużyna gospodarzy nadal odważnie atakowała bramkę rywali, bliski podwyższenie prowadzenia był w czternastej minucie Kuczera, lecz jego próba zatrzymała się na słupku.

Ataki Garbarni był z każdą minutą groźniejsze. Swoich sił próbowali Mateusz Duda oraz Grzegorz Marszalik, ale wynik wciąż pozostawał bez zmian.
Na drugą bramkę kibice czekali do trzydziestej szóstej minuty, gdy Michał Feliks precyzyjnie i mocno po dalszym rogu bramki umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Goście odpowiedzieli w drugiej odsłonie spotkania. W zamieszaniu podbramkowym najlepiej zachował się Wawszczyk i pokonał Frątczaka. Chwilę później do remisu mógł doprowadzić Furtado, lecz nie wykorzystał dogodnej sytuacji.
Brązowi odpowiedzieli po strzałach Korbackiego czy Mateusza Dudy, lecz piłka ostatecznie nie znalazła drogi do bramki rywali i mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy w stosunku 2:1.

Dla Garbarni oznacza to, że przerwę zimową spędzą na ósmym miejscu ze stratą dwóch punktów do pozycji dającej prawo gry w barażach o I ligę. Podopieczni Macieja Musiała mają jeszcze zaległe spotkanie ze Stalą Rzeszów, które najprawdopodobniej zostanie rozegrane już w przyszłym roku kalendarzowym.