Przełamanie Puszczy

Puszcza Niepołomice przeszło miesiąc czekała na przełamanie w Fortuna I lidze. Doszło do tego w sobotnim spotkaniu przeciwko Koronie Kielce.

Podopieczni Tomasza Tułacza na prowadzenie wyszli w dziewiątej minucie, kiedy w podbramkowym zamieszaniu przed szansą na bramkę stanął Wojcinowicz, lecz Fornec sparował piłkę przed siebie. Na taki prezent czekał już Cikos, który mocnym strzałem umieścił piłkę pod poprzeczką bramki Korony.
Dziesięć minut później było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem z szybką kontrą ruszył Marcel Pięczek, który pomknął z piłką praktycznie sam od połowy i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Żubrów.

Chwilę później miejscowi prowadzili już różnicą trzech bramek. Ponownie na listę strzelców wpisał się Cikos, który pewnie wykorzystał przyznaną chwilę wcześniej jedenastkę.
Jeszcze przed przerwą dobrze grający w tym spotkaniu gospodarze ukąsili po raz kolejny. Na ładny strzał zza pola karnego zdecydował się Hubert Tomalski i piłka zatrzepotała w siatce po raz czwarty.

Niespodzianka? Zaskoczenie? To za mało, aby opisać pierwsze czterdzieści pięć minut. Gości z Kielc w doliczonym czasie gry stać było na bramkę honorową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do siatki Kobylaka trafił Michał Koj.

W sześćdziesiątej minucie kielczanie zmniejszyli straty po bramce Jakuba Łukowskiego. Jednak odpowiedź Puszczy była praktycznie natychmiastowa, strzał Thiakane co prawda zdołał odbić Forenc, lecz przy dobitce z najbliższej odległości Bartosza nie miał już nic do powiedzenia.
Puszcza tym samym przełamała się w końcu odnosząc dopiero piąte zwycięstwo w dziewiętnastym meczu w Fortunie I lidze. Żubry mają na koncie dziewiętnaście punktów i plasują się na trzynastym meczu.