facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Hady: Z optymizmem patrzymy na kolejne mecze

Hady: Z optymizmem patrzymy na kolejne mecze

Paweł Hady do UEKu Kraków przyszedł przed sezonem z Heiro Rzeszów. Od pierwszych kolejek nowego sezonu szybko udowodnił swoją przydatność na boisku. W meczu z Come On Kobierzyce był najlepszy na parkiecie i zanotował hat-tricka. Po spotkaniu zapytaliśmy Pawła o grę w roli faworyta, taktykę drużyny i wnioski płynące z rundy jesiennej w wykonaniu Akademików. 
 
- Wygrywacie dzisiaj z Come On Kobierzyce okazale 6-1. Przez dłuższą część meczu mieliście jednak problem z przełamaniem rywala. Bycie postrzeganym jako faworyt meczu stanowiło dla Was jakiś problem? 
 
- Takie mecz zawsze są ciężkie, bo wiedzieliśmy, że przeciwnik przyjechał w osłabieniu. Wydaje się, że takie mecze powinny być łatwiejsze, ale to nieprawda. Goście przyjechali dzisiaj mocno zmotywowani. My od początku sezonu mamy problemy ze skutecznością i cały czas szukamy sposobów na to, aby się wstrzelić. Cieszy nas to, że strzeliliśmy dzisiaj aż sześć bramek i może nas to odblokuje na kolejne spotkania. Szczególnie ważne jest dla nas wygrywanie we własnej hali – to już trzeci taki triumf. Dzisiaj kluczem do wygrania był agresywny pressing i wykorzystanie zmęczenia rywali. 
 
- Dzisiaj częściej widzieliśmy Was w ataku pozycyjnym. W poprzednich kolejkach częściej kontratakowaliście. Macie swój ulubiony styl gry?
 
- Gramy tak jak przeciwnik nam pozwala. Jeśli rywale stoją głęboko na własnej połowie i pozwalają nam na długie utrzymywanie się przy piłce to tak właśnie atakujemy. Mamy przygotowane różne schematy gry w takim stylu. Jeśli przeciwnik stoi wyżej, to oczywiście musimy zmienić taktykę. Dzisiaj to my byliśmy stroną przeważającą i wydaje mi się, że udało nam się to w pełni wykorzystać. 
 
- Powolutku zbliżamy się do zakończenia pierwszej rundy. Wstępne podsumowanie jesieni w wykonaniu UEKu?
 
- Nie chcę mówić, że pech, bo w sporcie to bardzo ryzykowne słowo. Na początku mecze były bardzo wyrównane i nie odstawaliśmy od rywali, a mimo to punktów nie udawało się zdobywać. Fajnie, że to się w końcu odwróciło. Na pewno przy odrobinie szczęścia i lepszej skuteczności moglibyśmy być nawet wyżej w tabeli, ale cieszymy się z tego co mamy i patrzymy z optymizmem na kolejne mecze ligowe. 
 
- Co musicie zmienić, aby w drugiej części sezonu mierzyć w jeszcze wyższe lokaty?
 
- Myślę, że wiele tak naprawdę nie trzeba zmieniać. Widać gołym okiem ogromne zaangażowanie wszystkich zawodników. Jedyne nad czym stale musimy pracować to skuteczność. W obronie wygląda to bardzo dobrze – wszyscy dajemy z siebie sporo serducha.   


 

 

 

Źródło: Rozmawiał: Arkadiusz Salomon

Dodano: 2021-11-30 09:27:30


AZS UEK Kraków 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00