facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wierzbowianka potwierdza dominację (foto)

Wierzbowianka potwierdza dominację (foto)

Nie bezzasadną teorią była ta, zapowiadająca niedzielne starcie AZS UP Wandy z Wierzbowianką jako jedno z kluczowych w walce o awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet. 
 

 

 

Bez wątpienia na powrót do elity bardzo liczą wierzbowianki, które sezon rozpoczęły od efektownych wygranych z Plonem, SAP Brzeg i ISD Częstochowa. Krakowianki przegrały co prawda w Opolu ale pokonywały potem kolejne przeciwniczki i plasowały się na drugim miejscu w tabeli. Był to więc pojedynek na szczycie i prawdziwy test dla obu ekip mających z tyłu głowy najwyższe cele w tej lidze. 
 
Dość szybko parkiet zweryfikował te ambicje. Spadkowicz z EFK szybko wykorzystał dość defensywną taktykę gospodyń i już w 2 minucie wynik meczu otworzyła Szarek. Podopieczne Pawła Woźniaka posiadały miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki ale ich ataki były pasywne, mało kreatywne. Można było wręcz snuć teorie, że przyjezdne próbują uśpić przeciwnika, choć przeczyć temu mogły wskazówki szkoleniowca Wierzbowianki utyskującego na małą aktywność Pokorniak na piwocie czy pozbawioną elementu zaskoczenia cierpliwą wymianę podań pozostałych zawodniczek. I wierzbowianki trochę same prosiły się o kłopoty. Schowane za podwójną gardą krakowianki wyprowadziły w 13 minucie kontrę doprowadzając od razu do remisu! Przebojowością błysnęła najlepsza w szeregach AZS UP Rusek, która bezpardonowo rozepchała się w gąszczu rywalek i soczystym uderzeniem nie dała szans Bzowskiej. 
 
I ten gol najwyraźniej był potrzebny w szczególności przyjezdnym, które w końcówce pierwszej odsłony wreszcie przyspieszyły grę. Nieco ożywienia na piwocie wniosła Sarapata i lider tabeli tuż przed przerwą ustawił sobie losy tego pojedynku. W 19 minucie na 1:2 trafiła Zielińska, a 42 sekundy przed końcową syreną efektownym półwolejem wyprowadzoną przez Bzowską kontrę wykończyła Szarek.

-[FOTOGALERIA
 
Miejscowe po przerwie wyraźnie próbowały wrócić do gry. Na parkiecie obejrzeliśmy kawałek naprawdę twardego futsalu, takiej... walki o dominację. Najpierw kontaktowego gola mogła zdobyć Kokoszka po koronkowej akcji z Włodarz, ale małą próbę sił wygrała ostatecznie Wierzbowianka i to ona pognała wydeptaną już ścieżką zwycięstwa. W 26 minucie powiększanie dorobku gości wznowiła Jaszek. W 28 minucie kapitalne z dużego palca przymierzyła Zielińska, choć golkiperka AZS UP mogła w tym przypadku zrobić nieco więcej. Szczęsna rehabilitowała się za ten błąd w 30 minucie uwijając się we własnym polu karnym niczym w ukropie. Zamieszanie ostatecznie wyjaśniła wybijając piłkę w siną dal, ale na połowie stała wówczas Biernacka. Popisała się atomowym uderzeniem pod poprzeczkę i to była zdecydowanie ozdoba tego pojedynku. W 35 minucie wynik na 1:7 ustaliła najlepsza w ekipie Pawła Woźniaka Patrycja Sarapata, która po wymianie podań z Zielińską pokonała Szczęsną po raz kolejny.
 
Niedzielne starcie dobitnie pokazało, że Wierzbowianka ma zdecydowanie więcej od AZS UP Wandy argumentów by powalczyć o najwyższe cele w tej klasie rozgrywkowej. Być może to Wierzbowianka wyrosła właśnie na głównego kandydata do bezpośredniego awansu do elity. Ciekawie zapowiada się natomiast batalia o drugie, premiowane barażami o ten awans miejsce i być może w walce o to miejsce krakowianki nie pozostają bez szans.
 
FUTMAL MVP dla Patrycji Sarpaty z Wierzbowianki, która po raz kolejny pokazała świetne wyszkolenie techniczne, swobodę, polot i skuteczność w grze jeden na jeden. Swój znakomity występ zwieńczyła golem ustalającym wynik niedzielnych zawodów.

-[FOTOGALERIA

I liga Futsalu Kobiet, gr.południowa - 28.11.2021
AZS UP Wanda Kraków - Wierzbowianka Wierzbno 1:7 (1:3)
Rusek 13 - Szarek 2, 20, Zielińska 19, 28, Jaszek 26, Biernacka 30, Sarapata 35
 
AZS UP: Szczęsna - Dudek, Włodarz, Kokoszka, Kasprzak oraz Markiewicz, Rusek, Krzysztoń, Ferenc, Nowakowska.
Wierzbowianka: Bzowska - Zielińska, Sarapata, Biernacka, Błatoń oraz Lipnicka, Woźniak, Szarek, Jaszek, Pokorniak.

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2021-11-29 09:30:18


Zobacz też: I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka  AZS UP Kraków 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 
Unia Tarnów
:
AZS UMCS Lublin
22.01.2022
 
AZS UEK Kraków
:
FC Siemianowice Śląskie
22.01.2022
 
GSF Gliwice
:
BSF Bochnia
22.01.2022
 
Futsal Nowiny
:
GKS Futsal Tychy
22.01.2022
18:00
Heiro Rzeszów
:
Gwiazda Ruda Śląska
23.01.2022
17:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Tarnovia Tarnów
:
Rolnik Głogówek
22.01.2022
12:00
AZS UJ Kraków
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
22.01.2022
 
Respekt Myślenice
:
Rekord Bielsko Biała
22.01.2022
 

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Wierzbowianka Wierzbno
:
UKS SAP Brzeg
22.01.2022
 
Unia Opole
:
Plon Błotnica Strzelecka
22.01.2022
 
ROW Rybnik
:
ISD-AJD Częstochowa
22.01.2022
 
AZS UP Wanda Kraków
:
AZS UŚ Katowice
22.01.2022
 

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Tyniec Kraków
:
Iskra Tarnów
23.01.2022
10:00