facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Jordan z pucharem! (foto/video)

Jordan z pucharem! (foto/video)

Na stadionie myślenickiego Dalinu w sobotnie popołudnie rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Myślenice. Naprzeciw sobie stanęły dwie ekipy rywalizujące ze sobą w trzeciej grupie krakowskiej okręgówki, obie też na koncie miały małą niespodziankę w postaci wyeliminowania wyżej notowanych przeciwników w półfinale.

 

 

O ile awans Orła Myślenice z bardzo silną w tym roku Rabą Dobczyce niespodzianką jest mniejszego kalibru, to rozbicie IV-ligowego Dalinu Myślenice przez Jordan Zakliczyn należy kwalifikować już do wyników zaskakujących. Jordan z Orłem w finale Pucharu Polski PPN Myślenice mierzył się już dwa lata temu, wówczas sięgnął po to trofeum i zapewne liczył na powtórkę w tegorocznej edycji tym bardziej, że w meczu ligowym miesiąc temu gładko pokonał myśleniczan 5:2. 
 
I początek meczu zdawał się potwierdzać ten scenariusz. Podopieczni Marcina Kwatera znacznie lepiej weszli w mecz bo już pierwsza ich akcja mogła przynieść im gola. Po centrze Jędrszczyka, gola zdobyć mógł A.Burkat gdyby tylko nieco mocniej musnął głową piłkę. Ale druga akcja zakończyła się już happy-endem. W polu karnym ewdentnie wycięty przez M.Mistarza został Kiebuła i Surówka z karnego otworzył wynik meczu. 

-[FOTOGALERIA
 
Zespół Kamila Ostrowskiego próbował otrząsnąć się po tym ciosie i czynił to wyprowadzając sporo akcji tyle tylko, że nie kończyły się one żadnymi konkretami. Uderzenia Sałacha czy M.Mistarza pozostawiały wiele do życzenia. Jednym z groźniejszych ogniw myśleniczan był bez wątpienia Ponomarenko ale i jemu brakowało kropki nad i - przy dośrodkowaniach czy podaniach do partnerów. Orzeł na pewno preferował znacznie bardziej kombinacyjny styl gry, jego akcje wydawały się ciekawsze, wypracowane, często grane schematycznie w pozytywnym tego słowa znaczeniu, brakowało jednak wspomnianych konketów jak choćby w 20 minucie gdy Gromala z Górką rozklepali świetnie defensywę Jordana ale wieńczące akcję uderzenie było już fatalne.
 
Jordan wcale nie był lepszy, ale przynajmniej w pierwszej odsłonie był jeszcze aktywny w ofensywie. Nie rodziło się z tego zbyt wiele bo poza niecelnym uderzeniem Jędrszczyka z rzutu wolnego, nie doczekaliśmy się ani jednego groźnego strzału.
 
Scenariusz ten powielił się po zmianie stron. Jordan stawał się coraz bardziej pasywny w ofensywie, choć przyznać trzeba że drugą odsłonę rozpoczął od akcji mogącej zamknąć ten mecz. Surówka pomysłowo penetrował obronę Orła podaniem ku końcowej linii, tam świetnie przedzierał się A.Burkat, a kończył uderzeniem z najbliższej odległości Ciastoń. Była jeszcze w końcówce meczu akcja Gudza, którą porażką w starciu z Obłazą zakończył Kiebuła ale to było zdecydowanie zbyt mało by wygrać ten pojedynek w regulaminowym czasie. 
 
U Orła też niewiele się zmieniło. Owszem, mozolnej pracy w ofensywie myśleniczanom odmówić nie można było ale jej wykończenia już tak. Próby Kasprzyka, Gromali czy Bieli można było określić jedynie jako anemiczne. Jedyną realną szansą na gola okazał się "szczupak" w wykonaniu Ciastonia po dalekim wrzucie piłki z autu. 
 
O losach sobotniej potyczki decydować musiały dosłownie rzuty karne. O ile wynik meczu z karnego otwierał Surówka, to i zamykał go w 88 minucie także z rzutu karnego A.Mistarz. Ten jedenastkę wykorzystał po tym, jak uderzenie Górki z dystansu dość przypadkowo ręką sparował Kwater. Remis powodował, że rywalizację rozstrzygnąć musiał konkurs... jedenastek. 
 
Konkurs przebiegał bardzo sprawnie, bo pierwsze osiem jedenastek wszyscy wykorzystali bardzo pewnie, w ostatniej serii o włos spudłował jednak Moskal i P.Zlezarczyk zapewnił triumf Jordanowi. Radość zespołu na chwilę zmącił jeszcze Amadeusz Burkat, który tuż po trafieniu Zlezarczyka i końcowym gwizdku arbitra, kumulację emocji i radości okazał gestem Kozakiewicza w stronę trybun, za co obejrzał czerwony kartonik.
 
Ale potem było już tylko uroczyście. Z rąk Macieja Górki (Prezesa PPN Myślenice), Oliwiera Bzowskiego (Sekretarza PPN Myślenice), Edwarda Żądło (Przewodniczącego WG PPN Myślenice) oraz Kazimierza Wincenciaka (Przewodniczącego Komisji Szkolenia przy PPN Myślenice) do kapitanów obu drużyn trafiały czeki i puchary. Trofeum za drugie miejsce wraz z czekiem na 500 zł odebrał Mateusz Mistarz, a za pierwsze wraz z czekiem na 1000 zł wzniósł w triumfalnym geście Maciej Jabłoński.
 
Władze Podokręgu PPN Myślenice pragną także podziękować władzom KS Dalin Myślenice za udostępnienie areny zmagań o to jakże prestiżowe w podokręgu myślenickim widowisko. 

FUTMAL MVP przyznajemy Markowi Ponomarenko z Orła Myślenice. Ofensywny gracz w talii Kamila Ostrowskiego robił na boisku największą różnicę. Świetnie usposobiony technicznie, z wartym uwagi zmysłem do gry kombinacyjnej kreował grę Orłowców. Skazą na jego występie było stawianie kropki nad i w polu karnym przeciwników.

-[FOTOGALERIA
 
Finał Pucharu Polski PPN Myślenice, 13.11.2021
Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 1:1 (1:0), karne: 5-4
Surówka 6 (k) - A.Mistarz 88 (k)
 
Karne: Jabłoński, Kwater, Kiebuła, A.Burkat, P.Zlezarczyk - Marchiński, Suder, A.Mistarz, Ponomarenko
 
Sędziował: Filip Magiera (Myślenice)
Żółte kartki: K.Zlezarczyk, A.Burkat, Surówka, Gudz, Kwater - Moskal, Biela, Gromala, A.Mistarz
Czerwona kartka: A.Burkat (po meczu, niesportowe zachowanie)
Widzów: 300
Jordan: E.Burkat - Gudz (90 Chachlica), Jabłoński, P.Zlezarczyk, Surówka (82 Karcz), A.Burkat, K.Zlezarczyk (72 Gądek), Kiebuła, Kwater, Jędrszczyk, Ciastoń (63 Weszka).
Orzeł: Obłaza - Bałucki (70 Marchiński), Biela (80 Olesek), Depta (55 A.Mistarz), Góka, Gromala (85 Braś), Kasprzyk, Sałach (65 Suder), M.Mistarz, Moskal, Ponomarenko.

MATERIAŁ ZREALIZOWANY W RAMACH USŁUGI WWW.FUTMAL.PL/PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst, video), Michał Kędzierski (foto)

Dodano: 2021-11-15 09:53:22


Puchar Polski  Jordan Zakliczyn  Orzeł Myśenice 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Warta Poznań
:
Wisła Kraków
06.12.2021
18:00
Stal Mielec
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
10.12.2021
18:00
Raków Częstochowa
:
Piast Gliwice
10.12.2021
20:30

Fortuna I Liga

Sandecja Nowy Sącz
:
Odra Opole
06.12.2021
18:00

eWinner II Liga

Chojniczanka Chojnice
:
Stal Rzeszów
06.12.2021
18:15

Centralna Liga Juniorów U-18

Legia Warszawa
:
Stal Rzeszów
08.12.2021
12:00
Jagiellonia
:
Lech Poznań
10.12.2021
12:00

Ekstraliga Kobiet

Rekord Bielsko Biała
:
Czarni Sosnowiec
08.12.2021
12:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Wieczysta Kraków
10.12.2021
19:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
10.12.2021
19:30
Prokocim Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
10.12.2021
20:30
Wisła Kraków
:
Dąbski
10.12.2021
20:30
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
10.12.2021
21:30
Clepardia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
10.12.2021
21:30