Przełamanie w meczu outsiderów (foto)

Po czterech porażkach z rzędu, drużyna Startu Kamień wreszcie przełamała złą passę i w meczu outsajderów krakowskiej A2 (Start ostatnie miejsce, Iskra trzecie od końca), zanotowała efektowne i przekonujące zwycięstwo, dodajmy po bardzo dobrej grze. Mecz nie mógł się lepiej ułożyć dla gospodarzy, bo już w 2 minucie Stanisław Kozioł znakomitym prostopadłym podaniem między obrońców uruchomił Celeja, który nie zmarnował sytuacji sam na sam i pewnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik meczu. Goście jeszcze dobrze nie ochłonęli, a przegrywali już 0-2. W pozornie niegroźnej sytuacji Lipiarz wybił piłkę z własnego pola karnego wprost pod nogi Kuglina, który strzałem zza szesnastki zdobył drugiego gola. Miejscowi nie zwalniali tempa, w 15 minucie po ładnej akcji T. Panka i Bidasa oko w oko z Lipiarzem znalazł się Wołek, lecz pojedynek ten przegrał. Podobnie było w 22 minucie kiedy po podaniu T. Panka sam na sam znalazł się Kuglin, ale ponownie górą był golkiper Iskry. Na groźną akcję przyjezdnych przyszło nam czekać do 42 minuty, kiedy stuprocentową szansę bramkową zmarnował Makowski strzelając z 5 metrów wprost w nogi Białeckiego. Do przerwy było 2-0, Start zdominował środek pola, w którym brylował Tomasz Panek, a także Wołek, to był klucz do dominacji w tej odsłonie. Duet ten wspierany jeszcze przez Bidasa pozwolił gospodarzom w pełni kontrolować grę i nie pozwalał rozwinąć skrzydeł gościom.

Drugą połowę Start rozpoczął z przytupem. Bidas obsłużył znakomitym podaniem Pytkę, lecz ten został w ostatniej chwili uprzedzony przez Lipiarza. W 52 minucie po akcji Kuglina i Wołka nad bramką ładnie uderzał Celej. W 65 minucie piękną akcję przeprowadzili Celej i T. Panek i ten ostatni przytomnym strzałem obok wybiegającego bramkarza zdobył trzeciego gola. Odpowiedź gości była natychmiastowa, znakomitym strzałem z pierwszej piłki, zza szesnastki popisał się Szczygieł nie dając żadnych szans na interwencję Białeckiemu i zrobiło się 3-1. Ale Start miał dziś w szeregach znakomicie dysponowanego Tomasza Panka, który w 70 minucie wziął sprawy w swoje ręce, a raczej nogi i pięknym technicznym strzałem po długim rogu z 16 metrów, po raz czwarty pokonał Lipiarza. W 74 minucie strzał Pytki golkiper gości zdołał sparować na róg. Piątego gola zdobył dla miejscowych Gara, który pojawił się na boisku w 76 minucie i już w pierwszym kontakcie z piłką oddał kapitalny i skuteczny strzał zza lini pola karnego. Siedem minut później ten sam zawodnik spróbował szczęścia po raz kolejny, ale tym razem Lipiarz choć  z dużym trudem zdołał strzał wybronić.  W 88 minucie kolejny rezerwowy - Nastałek mógł "ukłuć" po raz szósty, ale w dogodnej sytuacji nie zachował zimnej krwi i strzelił obok bramki. Wynik 5-1 już się nie zmienił, Start rozegrał znakomite zawody, bagaż 5 goli to najniższy wymiar kary dla gości, którzy w tym meczu zdecydowanie ustępowali gospodarzom umiejętnościami technicznymi jak i taktycznymi. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem w Iskrze, który starał się nawiązać równorzędną walkę był Dukała. Natomiast Start był dzisiaj drużyną, wszyscy wypełnili swoje zadania i zagrali na wysokim poziomie, nawet rezerwowi, którzy pojawili się na boisku zaliczyli udany występ i wnieśli coś do gry, natomiast niekwestionowanym liderem na placu gry był Tomasz Panek, który zaliczył znakomity występ, sam zdobył dwie bramki, świetnie rozgrywał piłkę w środku pola umiejętnie przenosząc ciężar gry w różne sektory boiska. Do niego wędruje dziś tytuł FUTMAL MVP. Po raz kolejny należy podkreślić bardzo udaną pracę sędziów, którzy nie pokazując ani jednej kartki zdołali utrzymać w ryzach temperament i nerwy piłkarzy. Brawo.

Klasa A (Kraków II), 13.11.2021

Start Kamień - Iskra Czułów 5-1 (2-0)
Celej 2, Kuglin 7, T.Panek 65, 70, Gara 77 - Szczygieł 66

Sędziowali: Sławomir Radwański oraz Adrian Kaczmarczyk i  Marcin Jurek
Mecz bez kartek.
Start: Białecki - Stolarczyk, Bulanda, Kozioł,  Paszkowski - Kuglin (63 Czech),  Tomasz Panek (72 Wąchała), Wołek (76 Gara), Bidas, Pytka - Celej (84 Nastałek)
Iskra: Lipiarz - Królikowski, Dukała, Cygan, Kowal, Szczygieł, Kołacz, Stachak (84 Śmiech), Lewczuk, Galos (63 Soja), Makowski

Źródło: Piotr Prochownik

Dodano: 2021-11-14 23:25:20