Podział punktów w Giebułtowie (foto/video)

Jutrzenka przerwała zwycięską passę na własnym stadionie. Na pożegnanie domowych zmagań jesienią, podopieczni Piotra Powroźnika zremisowali z wyżej notowanym Tempem Białka 1:1. Drużynę gospodarzy poprowadził z ławki Marcin Kostera bowiem Piotr Powroźnik w ramach kary nałożonej przez Wydział Dyscypliny pojedynek oglądać musiał z trybun.

Giebułtowianie grali w tym pojedynku dość nieporadnie, mieli co prawda więcej okazji strzeleckich zwłaszcza w pierwszej połowie ale wybierali kiepskie warianty stawiania kropki nad i co nie zwiastowało zdobyczy bramkowych. Miejscowi fani zadowolić musieli się dwoma próbami Gnieckiego czy jedną Serafina, bramkę Maciejowskiego stemplował jedynie Piekarczyk efektownym uderzeniem z poprzeczkę.

Po zmianie stron o dziwo więcej inicjatywy wykazywali goście i to oni solidniej pracowali na objęcie prowadzenia. Po kilku groźniejszych akcjach nadeszła ta jedyna. W 63 minucie po centrze z kornera, Maciejowski sparował jedynie piłkę, która wpadła wprost na głowę stojącego na linii bramkowej Gronia i Tempo objęło prowadzenie.

Nie utrzymało go jednak do końca, bo 10 minut potem po faulu na powracającym powoli po kontuzji Kubiaku, z karnego do remisu doprowadził Grodzicki. To nieco ożywiło poczynania miejscowych, którzy w końcówce nieco przycisnęli Domagali się też rzutu karnego po zagraniu ręką Gronia ale arbiter po uderzeniu Ślaskiego nie dopatrzył się przewinienia. Sytuacja trudna do oceny bo choć obrońca wyraźnie zagrał uderzaną w światło bramki piłkę ręką, to nie powiększył swojego obrysu i zapewne gdyby nie w łokieć, piłka trafiłaby w jego żebra.