facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pruś: Zmieniliśmy odrobinę system gry

Pruś: Zmieniliśmy odrobinę system gry

Maciej Pruś w poprzednim sezonie był podstawowym wyborem na bramce AZSu UEK Kraków i był pewnym punktem swojej drużyny. W bieżących rozgrywkach rywalizuje o miejsce między słupkami z Rafałem Aksamitem. Po meczu z Gwiazdą Ruda Śląska porozmawialiśmy z Maciejem o przebiegu spotkania, wpływie bardziej doświadczonych zawodników UEKu na szatnie klubu i zaciętą rywalizację o miano bramkarza numer jeden. 
 
- Pewnie trudno jest rozmawiać po takim spotkaniu, bo w drugiej połowie byliście bardzo bliscy odniesienia sukcesu… 
 
- Faktycznie w drugiej połowie przeważaliśmy, prowadziliśmy grę i stwarzaliśmy sobie sytuacje, ale wykorzystaliśmy tylko jedną. W końcówce mój krytyczny błąd zaważył o wyniku spotkania. Patrząc na przebieg meczu nie powinniśmy dzisiaj przegrać – o ile w pierwszej połowie Gwiazda stwarzała sobie sytuacje, tak w drugiej połowie było ich ledwie kilka. Kolejny raz w tym sezonie brakuje nam skuteczności i popełniamy indywidualne błędy, przez które nie zdobyliśmy dzisiaj nawet jednego punktu. 
 
- Co w przerwie powiedział Wam trener Krzysztof Kusia? Na drugą połowę wyszliście niezwykle zmotywowani. 
 
- Trener przekazał nam kilka wskazówek, ale przede wszystkim zaznaczył, że musimy ten mecz wygrać. Byliśmy drużyną, która dzisiaj bardzo dobrze czuła się na parkiecie, ale potrzebowaliśmy poprawić kilka elementów, które nie funkcjonowały idealnie w pierwszej połowie. Mam przede wszystkim na myśli grę w obronie – w pierwszej połowie pozwoliliśmy zawodnikom Gwiazdy na dojście do kilku dogodnych sytuacji. Zastosowaliśmy te porady i w drugiej części meczu byliśmy znacznie agresywniejsi w defensywie. 
 
- Tydzień temu odnieśliście pierwszą w tym sezonie wygraną nad UMCSem Lublin – to na pewno ma dla Was duże znacznie w kontekście kolejnych meczów. 
 
- Oczywiście, po dotychczasowych wynikach wydaje się, że UMCS będzie punktować podobnie do naszej drużyny. Mecze z takimi rywalami po prostu musimy wygrywać. Tydzień temu szybciej niż dzisiaj wypracowaliśmy sobie przewagę i to pozwoliło nam na zdobycie trzech punktów. Na razie to nasza jedyna zdobycz w tym sezonie i sytuacja w tabeli jest zła. Za tydzień czeka nas jednak kolejny mecz, a sezon jest długi i okazji do punktowania będzie jeszcze wiele. Dotychczasowe spotkania pokazały, że nie odstajemy od rywali – często gramy na takim samym poziomie, albo nawet jesteśmy lepsi. Jestem pewien, że to tylko kwestia czasu, kiedy zaczniemy regularnie zdobywać kolejne oczka. 
 
- Nad czym głównie pracujecie obecnie na treningach?
 
- Względem początku sezonu zmieniliśmy odrobinę system gry w defensywie. Wydaje się, że to powoli zaczyna przynosić oczekiwane efekty, bo teraz tracimy znacznie mniej bramek niż miało to miejsce w pierwszych kolejkach sezonu. Na ten moment na ten element kładziony jest największy nacisk na treningach. 
 
- Jaki cel na ten sezon stawia sobie Maciej Pruś?
 
- Moje cele to przede wszystkim dobry wynik drużyny. Chcemy skończyć ten sezon na jak najwyższym miejscu w tabeli, a na pewno chcemy uniknąć spadku. Chcemy z meczu na mecz grać coraz lepiej i rozwijać się jako drużyna. Sam trener Kusia zauważył po pierwszym meczu, że jesteśmy drużyną niedoświadczoną. Mamy tylko kilku zawodników, którzy mieli wcześniej okazję grać na tak wysokim poziomie. 
 
- Jaką rolę w funkcjonowaniu drużyny pełnią właśnie Ci zawodnicy, którzy mogą pochwalić się doświadczeniem i grą na poziomie nawet Ekstraklasy?
 
- Jeśli chodzi o zawodników doświadczonych takich jak Marcin Czech, Tomek Bieda, Krystian Grochalski czy Daniel Bukalski, którzy w futsal grają od dłuższego czasu, to na ich barkach spoczywa ciężar wzięcia odpowiedzialności za grę drużyny w trudnych momentach. Podobnie jest na treningach – oni służą radą i doświadczeniem zawodnikom młodszym i mniej ogranym. 
 
- Ostatnie pytanie – jak przebiega Wasza rywalizacja z Rafałem Aksamitem o pozycję bramkarza numer jeden? Na początku sezonu częściej między słupkami widzieliśmy Rafała. 
 
- Trenerzy przed każdym meczem decydują o tym, kto zagra w danym spotkaniu. Wydaje mi się, że mamy trzech naprawdę wyrównanych bramkarzy (oprócz Prusia i Aksamita w kadrze zespołu jest także Mikołaj Wiewióra, przyp. red.), więc pod tym względem trenerzy mają względny komfort. 


 

 

Źródło: Rozmawiał: Arkadiusz Salomon; fot. Michał Plaszyk

Dodano: 2021-10-27 00:11:12


Zobacz też: I liga futsalu, gr. południowa

wywiad  AZS UEK 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Warta Poznań
:
Wisła Kraków
06.12.2021
18:00
Stal Mielec
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
10.12.2021
18:00
Raków Częstochowa
:
Piast Gliwice
10.12.2021
20:30

Fortuna I Liga

Sandecja Nowy Sącz
:
Odra Opole
06.12.2021
18:00

eWinner II Liga

Chojniczanka Chojnice
:
Stal Rzeszów
06.12.2021
18:15

Centralna Liga Juniorów U-18

Legia Warszawa
:
Stal Rzeszów
08.12.2021
12:00
Jagiellonia
:
Lech Poznań
10.12.2021
12:00

Ekstraliga Kobiet

Rekord Bielsko Biała
:
Czarni Sosnowiec
08.12.2021
12:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Wieczysta Kraków
10.12.2021
19:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
10.12.2021
19:30
Prokocim Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
10.12.2021
20:30
Wisła Kraków
:
Dąbski
10.12.2021
20:30
Hutnik Kraków
:
Wanda Kraków
10.12.2021
21:30
Clepardia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
10.12.2021
21:30