Zatrzymani w Sieprawiu (foto/video)

Jeszcze dwa lata temu biły się o awans w myślenickiej A klasie. Dziś, należą do czołówki krakowskiej KO3 i znów stanęły naprzeciw sobie. Karpaty Siepraw znakomicie zrewanżowały się Wróblowiance za przegraną (i przerwaną przez pandemię) walkę o okręgówkę dwa lata temu ogrywając ten zespół 3:0 i to stosunkowo gładko.

Sieprawianie byli stroną dominującą od pierwszych chwil, grali przede wszystkim znacznie szybciej i zdecydowanie. Od początku też generowali spory ruch w polu karnym Bartyzela. Bliscy zdobycia gola byli choćby Armatys czy Jagła. A przecież mecz na ławce rozpoczął największy penetrator szesnastki przeciwników Krzysztof Zając (zamierzał wesprzeć dzień później drużynę rezerw). Na pierwszego gola doczekaliśmy się w 20 minucie gdy Sobótka posłał wyborną piłkę z głębi pola. Bliżej do niej mieli i Guzik i Bartyzel, ale to rozpędzony Armatys okazał się najszybszy i otworzył wynik zawodów. Chwilę później znów Sobótka sprokurował gola. Tym razem indywidualną akcją w polu karnym sprowokował Gawlika do faulu, a podysktowaną za to jedenastkę pewnie na gola zamienił Korzeniowski.

Wróblowianka grała wolno, mało pewnie, popełniała proste błędy w defensywie. Swojego dnia na pewno nie miał wspomniany Guzik. Atakowały za to Karpaty. Aktywny był Chlebda, swoich szans szukał ponownie Sobótka, a przecież do gry szykował się powoli Zając i Komperda, dwa niezwykle silne ofensywnie ogniwa. Po ich wejściu na boisko, Karpaty postawiły kropkę nad i. W 77 minucie Zając wymanewrował obrońców w okolicy narożnika pola karnego i pięknie przymierzył w okolice odleglejszego okienka bramki Bartyzela. Wróblowianka nie miała zbyt wielu atutów w ofensywie. Poza poważniejszym zagrożeniem ze strony Kaganka po podaniu Strojka z głębi pola, trudno przypomnieć sobie inne okoliczności do zdobycia gola przez przyjezdnych. Kolejnego gola zdobyli za to sieprawianie, do siatki po dograniu Surówki wzdłuż bramki trafił Komperda, ale arbiter gola nie uznał dopatrują się prawdopodobnie faulu Zająca na Bartyzelu, który upadając przeszkodził mu w interwencji.

Tego dnia bez wątpienia Karpaty były zdecydowanie lepszym zespołem i wygrały pojedynek zasłużenie. Rozpoędzona Wróblowianka zatrzymała się dopiero w Sieprawiu, gdzie doczekała się pierwszej w tym sezonie porażki oraz wyprzedzenia przez Karpaty w ligowej tabeli. FUTMAL MVP przyznajemy subiektywnie Sebastianowi Sobótce. Piękna asysta przy golu na 1:0 i nieoceniony udział przy golu na 2:0 oraz kilka podań otwierających drogę do bramki i prób znalezienia jej osobiście, w ocenie reportera Futmal.pl zasługiwało na najwyższe noty.