facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Chodźko: Wygrana pozwoli złapać oddech

Chodźko: Wygrana pozwoli złapać oddech

Zapraszamy na rozmowę z Tymoteuszem Chodźko, grającym szkoleniowcem Startu Kamień, przeprowadzoną tuż po zakończeniu zwycieskiego meczu krakowskiej A2 z Potokiem Więckowice. Więcej o meczu TUTAJ.

- Punktów potrzebowaliście jak ryba wody. Zdobyliście je dopiero w pojedynku z beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej, co poniekąd nienajlepiej o waszej grze świadczy. Z drugiej jednak strony wiem, że te dotychczasowe i miminalne porażki to efekt fatalnej skuteczności pod bramką rywali. 
 
- Zgadza się. Pierwsze trzy mecze i porażki na pewno nie wykazały, że byliśmy od rywali słabsi. Marnowaliśmy dziesiątki bramkowych okazji i proszę mi wierzyć, szczególnie w pierwszych dwóch meczach byliśmy zdecydowanie lepsi od rywali. Niewykorzystane sytuacje się naturalnie zemściły ale dziś odnieśliśmy niesłychanie ważne zwycięstwo, które pozwoli nam złapać oddech i mam nadzieję, że teraz będzie już wszystko układało się po naszej myśli. 
 
- Ten triumf ma zapewne wielu ojców. Jednym z nich bez wątpienia jest dziś Białecki. Ratował wasz zespół w kluczowych momentach tego pojedynku. 
 
- Bardzo nam pomógł w pierwszych miniutach gdy nie do końca układało nam się jeszcze na boisku. Spisał się znakomicie i o to nam w jego przypadku chodzi. Dobry golkiper broni nie tylko to co musi, ale i pomaga w sytuacjach beznadziejnych. 
 
- Podobała mi się dziś gra całego prawego skrzydła. O ile rajdy i wysoki poziom sportowy Pawła Pytki nowością nie jest, to bardzo fajnie zaprezentował się dziś Piotrek Paszkowski, w pierwszej połowie w zasadzie był chyba waszym najgroźniejszym ogniwem. 
 
- Zgadza się. Chcieliśmy dziś nieco namieszać w naszej grze. Przesunęliśmy Pawła Pytkę do defensywy by dać mu rozwinąć skrzydła, wiecej przestrzeni do rozpędzenia się i nakręcania gry zespołu. Piotrek Paszkowski z kolei, jako lewonożny, miał dziś swoje zadania na prawym skrzydle, gdzie miał schodzić do środka i lewą nogą siać zamęt w szeregach rywala. I to mu faktycznie dobrze dziś wychodziło. Oboje w pierwszej szczególnie połowie napsuli niesamowicie krwi defensywie rywala. 
 
- Czego się spodziewałeś po Starcie Kamień. Po pierwsze podejrzewam, że w ostatnich latach w ogóle losy A klasowej rywalizacji były Ci obce, a już szczególnie tej z chrzanowskiego podokręgu. Pewnie jedną z nielicznych informacji było to, że Start w chrzanowskiej A klasie bił się o awans. W tej krakowskiej, na razie nie możecie coś wskoczyć na właściwe tory.
 
- Trochę to tak wygląda ale przypominam, że nasza gra naprawdę wygląda lepiej od wyników. Kilka czynników na to się składało, od kontuzji do zwyczajnej nieskuteczności i pewnego rodzaju nieszczęść. Po Starcie Kamień w zasadzie wiedziałem czego się spodziewać. Wiedziałem, że to jeden z nielicznych zespołów chrzanowskiej A klasie który unikał gry długimi podaniami i szukania goli z przypadku. Staram się kontynuować tą filozofię i pracujemy nad tym, by ten styl gry doskonalić. 
 
- Rozpoczynałeś ten sezon jako ostatni obrońca. Ja kojarzę Tymoteusza Chodźko z bardziej ofensywnych pozycji na boisku. Z Potokiem obejrzeliśmy Cię już w środku pola, jako kreatora gry. Ciągnie Cię do ofensywy?
 
- Ta zmiana wynikła bardziej z kontuzji i potrzeby chwili. Jestem już doświadczonym piłkarzem, i w swojej przygodzie z futbolem występowałem już w zasadzie na każdej pozycji. Nie robi mi większej różnicy - poza oczywiście pozycją bramkarza - gdzie na boisku występuję. Ważne by zespół odnosił z tego korzyść, a gdy pojawia się wakat, staram wypełniać taką lukę. Dziś wypadł nam ze składu Konrad Kuglin, dlatego wskoczyłem do środka pola.

 

 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2021-09-07 10:12:19


Zobacz też: Keeza Klasa A (Kraków II)

wywiad  Start Kamień 

Komentarze


I liga futsalu, gr. południowa

Sośnica Gliwice
11:1
GSF Gliwice
16.01.2022
17:00
GKS Futsal Tychy
7:4
Unia Tarnów
16.01.2022
16:00
AZS UMCS Lublin
8:4
Heiro Rzeszów
16.01.2022
19:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UEK Słomniczanka Słomniki
7:5
Tarnovia Tarnów
16.01.2022
16:00
Rekord Bielsko Biała
5:3
AZS UJ Kraków
16.01.2022
18:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UŚ Katowice
0:2
Unia Opole
16.01.2022
16:00

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wawel Kraków
3:0
Tyniec Kraków
16.01.2022
14:30
Kalwarianka Kalwaria Z.
3:9
Iskra Tarnów
16.01.2022