facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Hutnik przegrywa z I-ligowcem

Hutnik przegrywa z I-ligowcem

Drugi mecz sparingowy rozegrali piłkarze Hutnika Nowa Huta, w którym jego piłkarze mierzyli się z pierwszoligowym Widzewem Łódź. W pierwszym spotkaniu kontrolnym tego lata, duma Nowej Huty zwyciężyła Podhale Nowy Targ 3:2, więc prognozy na pojedynek z Łodzianami były obiecujące.

Biało-Błękitni nie sprostali jednak wyzwaniu i ostatecznie ulegli przeciwnikom aż 1:4, a wszystkie bramki padły dopiero w drugiej odsłonie. Najpierw wynik otworzył w 46 minucie napastnik Paweł Tomczyk, a kolejna bramka padła już dwie minuty później, po strzale Karola Danielaka. Następnie do siatki trafił po raz kolejny niezawodny Tomczyk po ładnej akcji w ataku pozycyjnym Karaska z Kunem, jednak w 72 minucie honorowego gola zdobył dla podopiecznych Szymona Szydełko, Patryk Kieliś. Niedługo po tym wpadła jednak jeszcze jedna bramka, która okazała się trzecim w tym spotkaniu trafieniem łódzkiego snajpera.

Warto wspomnieć, że mimo wymiany niemal całej jedenastki w przerwie w szeregach Hutnika, nieco bardziej podmęczeni zawodnicy Widzewa potrafili skrzętnie skorzystać z dezorganizacji rywala i szybko go zaskoczyć, choć w pierwszej połowie to właśnie Nowohucianie mieli więcej do powiedzenia.

W następnym meczy przedsezonowym drużyna z Nowej Huty zmierzy się z Resovią Rzeszów, potem 24 lipca zagra z Polonią Bytom.

Widzew Łódź – Hutnik Kraków 4:1 (0:0)
Tomczyk 46, 55, 76, Danielak 48 - Kieliś 72

Sędziował: Tomasz Mroczek (Mielec)
Żółte kartki: Wojcinowicz (Hutnik)
Widzew: Jakub Wrąbel (46 Konrad Reszka, 80 Mateusz Ludwikowski) - Patryk Stępiński, Michał Grudniewski (59 Mateusz Malec), Krystian Nowak, Filip Becht (85 Kacper Karasek) – Kacper Karasek (65 Eric Surmanski), Marek Hanousek, Radosław Gołębiowski, Dominik Kun (66 Dawid Owczarek) – Karol Danielak (69 Bartosz Guzdek) – Paweł Tomczyk. 
Hutnik: Arkadiusz Leszczyński – Łukasz Kędziora (62 Patryk Kieliś, 74 testowany), Tomasz Wojcinowicz (46 Piotr Stawarczyk), Daniel Hoyo-Kowalski (74 testowany), Michał Stasz (46 Krzysztof Świątek), Mateusz Gajda (39 Bartosz
Tetych) – Tomasz Jaklik, Piotr Zmorzyński (46 Miłosz Drąg, 74 testowany), Abdallah Hafez (41 Javier Bernal) – Dominik Zawadzki (39 Kamil Sobala), Michał Kitliński.
 

 

 

Źródło: Mikołaj Ługowski

Dodano: 2021-07-16 09:29:00


Hutnik 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Górnik Łęczna
:
Warta Poznań
06.08.2021
18:00
Lech Poznań
:
Cracovia Kraków
06.08.2021
20:30
Jagiellonia Białystok
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
07.08.2021
15:00
Górnik Zabrze
:
Stal Mielec
07.08.2021
17:30
Legia Warszawa
:
Zagłębie Lubin
07.08.2021
20:00

Fortuna I Liga

Resovia Rzeszów
:
GKS Tychy
06.08.2021
18:00
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Odra Opole
06.08.2021
20:30
Miedź Legnica
:
GKS Katowice
07.08.2021
12:40
Górnik Polkowice
:
Sandecja Nowy Sącz
07.08.2021
18:00
Arka Gdynia
:
Chrobry Głogów
07.08.2021
20:30

eWinner II Liga

Pogoń Grodzisk Mazowiecki
:
Stal Rzeszów
07.08.2021
17:00
GKS Bełchatów
:
Znicz Pruszków
07.08.2021
17:00
Lech II Poznań
:
Wisła Puławy
07.08.2021
17:00
KKS 1925 Kalisz
:
Wigry Suwałki
07.08.2021
18:00
Olimpia Elbląg
:
Hutnik Kraków
07.08.2021
19:45
Garbarnia Kraków
:
Radunia Stężyca
07.08.2021
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Wieczysta Kraków
:
Clepardia Kraków
07.08.2021
11:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Wiślanka Grabie
07.08.2021
11:00
Beskid Andrychów
:
MKS Trzebinia
07.08.2021
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
TS Węgrzce
07.08.2021
17:00
Unia Oświęcim
:
Słomniczanka Słomniki
07.08.2021
17:00
Dalin Myślenice
:
KS Chełmek
07.08.2021
17:00
Orzeł Ryczów
:
Tempo Białka
07.08.2021
18:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Tarnovia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
07.08.2021
16:00
Poprad Muszyna
:
Metal Tarnów
07.08.2021
16:00
Lubań Maniowy
:
Wolania Wola Rzędzińska
07.08.2021
16:00
Watra Białka Tatrzańska
:
Sokół Słopnice
07.08.2021
17:00
Jarmuta
:
Okocimski Brzesko
07.08.2021
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
:
BKS Bochnia
07.08.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zawrat Bukowina Tatrzańska
:
AKS Ujanowice
07.08.2021
17:00
Płomień Limanowa
:
LKS Szaflary
07.08.2021
17:00
Orkan Szczyrzyc
:
Czarni Czarny Dunajec
07.08.2021
17:00
Zalesianka
:
Huragan Waksmund
07.08.2021
17:00
Wiatr Ludźmierz
:
Turbacz Mszana Dolna
07.08.2021
18:00

Keeza A-klasa (Myślenice)

Staw Polanka
:
Pasternik Ochojno
07.08.2021
16:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Gościbia Sułkowice
07.08.2021
18:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Iskra Brzączowice
07.08.2021
18:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Clavia Świątniki Górne
07.08.2021
18:00
Topór Tenczyn
:
Hejnał Krzyszkowice
07.08.2021
18:00