facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Burzowy pojedynek w Sieprawiu (foto/video)

Burzowy pojedynek w Sieprawiu (foto/video)

Karpaty Siepraw awans do okręgówki świętowały już w weekend wygrywając na wyjeździe z ostatnim w tabeli Sępem Droginia. I właśnie Sęp w teorii powinien być jedynym zespołem zdegradowanym do B klasy. Rzeczywistość jest jednak nieco inna. Z okręgówki spadnie na pewno Dziecanovia, a na kolejkę przed końcem w strefie spadkowej jest także Pasternik Ochojno. To powoduje, że do myślenickiej A klasy trafić może aż dwóch spadkowiczów, a to z kolei powoduje, że z A klasy spaść mogą w praktyce aż 3 zespoły. W efekcie, wtorkowy bój Karpat Siepraw z Beskidem Tokarnia był dla gości pojedynkiem ogromnej wagi tym bardziej, że równolegle rozgrywany był pojedynek dwóch kolejnych zagrożonych spadkiem drużyn: Lubomira Wiśniowa i Iskry Brzączowice. 
Beskid zdobywając sensacyjnie punkt w Sieprawiu tak naprawdę zyskał niewiele. Remis w starciu Lubomira z Iskrą spowodował, że drużyna z Tokarni pozostała na trzecim od końca miejscu w tabeli i wciąż nie tylko od niej zależą jej losy pozostania w lidze. Pikanterii rywalizacji dodaje fakt, że w ostatniej serii gier Beskid zagra ze Stawem Polanka, który we wtorek uciekł ze strefy spadkowej ogrywając niespodziewanie Topór Tenczyn. I właśnie ze Stawem przyjdzie Beskidowi walczyć o życie. Co jeszcze ciekawsze, Beskid ma 3 punkty straty do Stawu i wygraną jesienią na jego boisku. Jeśli ogra Staw, a Iskra Brzączowice pokona Karpaty, do B klasy spaść przy niekorzystnych rozstrzygnięciach w okręgówce, nawet i Staw Polanka.
 
Mecz w Sieprawiu był raczej słabym widowiskiem. Drużyna lidera rozgrywała pierwszy mecz już jako świeżo upieczony beniaminek okręgówki i widać to było na boisku wyraźnie. Sieprawianie grali mocno rozkojarzeni, wręcz prosili się o gola co zresztą nastąpiło błyskawicznie. Po fatalnym błędzie Szymskiego (przechwyt Wróbla, dośrodkowanie i gol Jugowca) goście objęli prowadzenie już w 2 minucie gry i tak naprawę Karpaty przed przerwą nie były w stanie na serio podnieść się po tym ciosie. Przewaga optyczna, kilka niegroźnych strzałów czy wreszcie gol Sobótki tuż przed przerwą (notabene można zastanawiać się czy faktycznie słusznie rozjemca nie uznał gola z powodu rzekomego ofsajdu) na niewiele się zdały. 
 
Po przerwie wcale gra sieprawian nie zyskała znacząco na jakości. Tą nieznaczną różnicę zrobiły osoby Krzysztofa Zająca i Tomasza Szablowskiego, które na boisko wkroczyły dopiero w drugiej odsłonie. Ale zanim sieprawianie odrobili straty, nad boiskiem rozpętała się niesamowita burza. W 56 minucie po bombardowaniu bezpośredniej okolicy murawy, arbiter w obawie o bezpieczeństwo uczestników zarządził przerwanie pojedynku. Zawodnicy uciekli na 12 minut do szatni, a miejscowi fani wykorzystując przerwę w meczu zorganizowali mały pokaz pirotechniki głośno wyrażając wdzięczność dla swoich pupili za awans do klasy wyższej.
 
Gdy piłkarze wrócili na boisko, Karpaty nieco zintensyfikowały swoje ataki, czego efektem był gol Salawy w 65 minucie, który po koronkowej akcji w środku pola wybiegł w asyście obrońcy na przeciw Murzynowi i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu. 

-[FOTOGALERIA
 
Karpaty szukały szans na kolejnego gola ale nie były to wybitnie szturmowe ataki. Remis z przebiegu gry raczej nie krzywdzi żadnej ze stron. Na pewno pierwszoplanowymi postaciami pojedynku zostali golkiperzy. Zarówno Murzyn jak i Pitala zanotowali kilka interwencji, które wybijają ocenę ich występu ponad przeciętność. 

Klasa A (Myślenice), 22.06.2021
Karpaty Siepraw - Beskid Tokarnia 1:1 (0:1)
Salawa 65 - Jugowiec 2
 
Sędziowali: Krzysztof Cienkosz - Bartłomiej Bała, Marcin Oskwarek (KS Myślenice)
Żółte kartki: Szymski, Sobótka - Jędrocha
Karpaty: Pitala - Surówka, Sołtys (55 Zając), Ławrowski, Korzeniowski, Komperda, Biskup (65 Szablowski), Sobótka, Szymski, Salawa, Chryczyk.
Beskid: Murzyn (90 Osielczak) - Mizera, Wróbel, Proszek, Tajs, Leśniak, Jędrocha (70 Durek), Gwiżdż, Jugowiec, Jamrozik.

RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI WWW.FUTMAL.PL/PREMIUM

 

 

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst, video), Ryszard Kułaga (foto)

Dodano: 2021-06-24 12:20:16


Karpaty Siepraw  Beskid Tokarnia 

Komentarze