Lot dobija Niedźwiedź (foto)

Wczorajsze spotkanie w Klasie Okręgowej (Kraków I), pomiędzy LKS-em Niedźwiedź a Lotem Balice miało wysoki ciężar gatunkowy. Obie drużyny walczą o utrzymanie w okręgówce i dla obu było to ważne spotkanie, przegrany w tym meczu znajduje się już w bardzo ciężkiej sytuacji i oprócz zdobywania punktów w swoich meczach musi patrzeć na wyniki w innych spotkaniach.

Lot w Niedźwiedziu rozgrywał trzecie spotkanie w przeciągu sześciu dni. Podopieczni Mariusza Szarka, mieli więc w nogach o wiele więcej minut w ostatnich dniach niż piłkarze gospodarzy. Na murawie jednak nie było widać aż takiego zmęczenia po gościach, którzy całkiem dobrze radzili sobie w tym meczu.

Gospodarze mieli plan na to spotkanie dość jasny, od samego początku mieli wyjść wysoko i grać pressingiem, co chwilę nękając defensywę Lotu. Goście jednak nie przestraszyli się takiej gry i spokojnie rozgrywali piłkę. Los do zespołu z Balic uśmiechnął się już w siódmej minucie w środkowej strefie boiska bliżej lewej strony goście wykonywali rzut wolny. Piłka dość długo była zawieszona w powietrzu, jednak grając pod słońce defensywa Niedźwiedzia z pozornie niegroźnego dośrodkowania narobiła sobie we własnym polu karnym dość dużego smrodu. Bierna postawa zarówno bramkarza jak i linii obrony sprawiła, że futbolówka trafiła do Tokarczyka, który musnął tylko piłkę a ta ugrzęzła w bramce Kozuba.

Cały plan gospodarzy spalił więc na panewce i trzeba było zaczynać budowanie od nowa. Sygnał do ataku dał młody Mateusz Łach, który przebojem wdarł się w pole karne, lecz jego próba dogrania piłki została w ostatniej chwili zblokowana i jedyną korzyścią był rzut rożny, z którego nie wyniknęło żadne zagrożenie.

Goście z Balic mając dobry wynik nastawili się na grę z kontry, starając się w ten sposób przedostać pod bramkę Niedźwiedzia. W czternastej minucie na prawej stronie piłkę stracił Gałkowski pod naporem ataku Tomczuka, który odzyskał piłkę i dograł ją do Przemysława Kapery a ten wpakował ją do bramki podwyższając prowadzenie Lotu na 2:0.

Stało się jasne, że gospodarze po siedemnastu minutach gry znaleźli się pod ścianą i na prostej drodze do A-klasy. Chwilę później mogło już 3:0 dla gości, oszołomieni takim obrotem spraw gospodarze dopuścili się faulu przed własnym polem karnym a niesygnalizowanym strzałem popisał się Michał Michoń i piłka przeleciała w niedalekiej odległości od bramki Kozuba.

W dwudziestej trzeciej minucie Gałkowski dośrodkował w pole karne, trochę się zagotowało w obrębie bramki Damiana Wiśniewskiego, zbyt krótko wybita piłka trafiła do Zarzyckiego, który strzelił na bramkę, lecz za słabo, żeby zaskoczyć goalkeepera gości.

Po upływie trzydziestej minuty goście znowu zagościli pod bramką LKS-u. Na lewej stronie urwał się Karol Kofin i dograł w pole karne wprost pod nogi Wilka, który zbyt krótko wybił piłkę a ta padła łupem Michonia, mocny strzał poszybował jednak nad bramką.

Dobrze prezentujący się w tym spotkaniu Michoń pod koniec pierwszej połowy miał jeszcze jedną szansę, aby wpisać się na listę strzelców. Nawinął w polu karnym Samborskiego i posłał mocny strzał w kierunku bramki Kozuba, który akurat był na posterunku i sparował uderzenie.

W odpowiedzi z prawej strony pokazał się Zarzycki, próba dośrodkowania wylądowała jednak najpierw na nodze a później na ręce jednego z defensorów i arbiter główny podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Pojawiła się więc szansa na podjęcie jeszcze walki w tym spotkaniu. Rzut karny na bramkę zamienił Gałkowski co sprawiło, że w drugiej połowie emocje były gwarantowane. Pod sam koniec jeszcze Styczeń doszedł do strzału głową po rzucie rożnym, lecz posłał piłkę obok bramki.

Druga połowa mogła się zacząć od bramki dla miejscowych. W dogodnej sytuacji pod polem karnym sfaulowany został aktywny Zarzycki a do piłki podszedł Gałkowski. Strzał pomocnika Niedźwiedzia pozostawił jednak wiele do życzenia, futbolówka przeleciała nad poprzeczką.

Lot mógł ten mecz zamknąć w pięćdziesiątej czwartej minucie, czemu tego nie zrobił? O to już trzeba zapytać Tomczuka, który otrzymał bardzo dobre podanie od Sieprawskiego, który na prawej stronie wszedł w pojedynek z Gałkowskim i dograł piłkę do zupełnie niekrytego Tomczuka, który przed sobą miał praktycznie tylko bramkę, lecz uderzył tak fatalnie, że piłka przetoczyła się poza boisko.

Gospodarze zrywanymi akcjami próbowali nawiązać jeszcze walkę z Lotem, który dość skutecznie się bronił i wykazywał się momentami większą dojrzałością. Po jednej z wrzutek Zarzyckiego, Wilk zgrał głową do Jana Marka a ten huknął mocno, ale też niecelnie.

W sześćdziesiątej drugiej minucie goście dostali rzut karny, po zagraniu ręką w polu karnym Wilka. Do piłki podszedł Sieprawski, oddał strzał i piłka praktycznie po rękach Kozuba wpadła do bramki. 3:1 dla gości, którzy zasłużenie w tym meczu prowadzili.

W siedemdziesiątej siódmej minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w szesnastce piłka trafiła do Wilka, który strzałem po dalszym rogu bramki dał jeszcze nadzieję na zdobycie w tym meczu chociażby punkty. Jednak jak to mówią, nadzieja matką głupich.

Niedźwiedź nie miał argumentów, aby zaskoczyć zespół z Balic. Zagrał zbyt statycznie i przewidywalnie, można było odnieść wrażenie, że to podopieczni Błońskiego mają w nogach trzeci mecz w przeciągu sześciu dni, a było zupełnie na odwrót.

Lot wygrywając w Niedźwiedziu znacząco przybliżył się do utrzymania. Warto zaznaczyć, że piłkarze Lotu tylko w wiosennych meczach zdobyli dwadzieścia dwa punkty co daje im czwartą pozycję w lidze. Niedźwiedź jest na szarym końcu z dorobkiem dziesięciu punktów w jedenastu meczach. Szansę na utrzymanie w Klasie Okręgowej zmalały praktycznie do zera, bo oprócz trzech zwycięstw LKS potrzebuje również korzystanych rezultatów w innych spotkaniach.

Piłkarze Lotu w najbliższej kolejce będą odpoczywać w przeciągu sześciu dni zagrali trzy mecze i na dziewięć punktów zdobyli siedem co jest bardzo dobrym wynikiem. Po rundzie jesiennej i różnego rodzaju perturbacjach Lot był jednym z głównych kandydatów do spadku. Runda wiosenna i przyjście Mariusza Szarka bardzo pozytywnie odmieniło oblicze tej drużyny za co należą się im brawa!

Klasa Okręgowa (Kraków I), 10.06.2021
LKS Niedźwiedź – Lot Balice 2:3 (1:2)
Gałkowski 41’ (k), Wilk 77’ – Tokarczyk 9’, Kapera 17’, Sieprawski 62’ (k)

Niedźwiedź: Kozub- Samborski (70. Kromka), Jelonkiewicz, Kawa (46. Wyjadłowski), Wilk, Gorzkowski (73. Burdacki), Marek, Gałkowski, Łach (76. Sokół), Styczeń (60. Cieślik), Zarzycki

Lot Balice: D. Wiśniewski – A. Wiśniewski, Zając, Widlarz, Tokarczyk, Michoń (73. Ziółko), Foltman, Kofin (84. Zębala), Sieprawski (90. Niepsuj), Kapera (60. Szteniowicz), Tomczuk

Żółte kartki: Kawa, Zarzycki, Wilk - A. Wiśniewski, Sieprawski, Foltman
Sędziowie: Filip Studziński (główny), Damian Gmitrzak, Sebastian Łojas (asystenci)

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2021-06-11 16:12:23