Unia lepsza w derbach

Tarnowska Unia odniosła kolejne ważne zwycięstwo w IV lidze i przybliżyła się do końcowego zwycięstwa w swojej grupie. Jaskółki mają już cztery punkty przewagi nad goniącym ją peletonem. W weekend podopieczni Daniela Bartkowskiego okazali się zdecydowanie lepsi w Derbach Tarnowa pokonując Metal aż 4:1.

Jaskółki na prowadzenie wyszły w dwudziestej trzeciej minucie. Całą akcję zapoczątkował Biały uruchamiając dobrym podaniem Putina, który w pełnym biegu znalazł się przed polem karnym Metalu, gdzie został sfaulowany przez Reczka i sędzia główny pokazał zawodnikowi gospodarzy czerwoną kartkę a graczom Unii przyznał rzut wolny z dogodnej pozycji, z której skwapliwie skorzystał Biały pewnym strzałem wyprowadzając Unię na prowadzenie.

Osłabieni gospodarze kilka minut później zdołali doprowadzić do wyrównania również po stałym fragmencie gry. Autorem gola został Damian Wolański.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do pięćdziesiątej trzeciej minuty, chociaż oba zespoły miały wcześniej kilka sytuacji na zmianę wyniku. Dopiero Wiktor Putin, ładnym strzałem pokonał Bartłomieja Banka. W siedemdziesiątej minucie ponownie Putin wpisał się na listę strzelców wykorzystując fakt, że znalazł się sam przed bramkarzem.

Wynik spotkania ustalił Theobalds, który zachował się najprzytomniej po solowej akcji Lopesa, którego strzał zatrzymał się przed samą bramką w błocie. Anglik z najbliższej odległości dopełnił więc formalności.