Cenne punkty Bocheńskiego (foto)

Ponownie w spotkaniu BKS Bochnia z  Barciczanką Barcice nie można było narzekać na brak emocji. Po dziwnym i trzymającym w napięciu do ostatnich chwil meczu górą okazał się Bocheński, który zwyciężył 2:0 i dopisał ważne trzy punkty do tabeli.

Początek meczu był wyrównany, oba zespoły aktywne były w ofensywie, nie potrafiąc jednak zamienić wykreowanych sobie sytuacji na bramki. Po stronie gospodarzy dobrze prezentował się Mirosław Tabor, który dwukrotnie zagroził bramce przeciwnika, raz główkując, a raz uderzając z rogu pola karnego, w obu przypadkach jednak napastnik bochnian przestrzelił. Goście również szukali prowadzenia, ale ich próby były nieskuteczne. Z czasem BKS zdołał zdobyć lekką przewagę na boisku, lecz nie przekładało się to na ich grę w ofensywie, atakom zespołu z Bochni brakowało finalizacji. Dodatkowo, w 22 minucie murawę z powodu groźnie wyglądającego urazu musiał opuścić Tabor. Przez dłuższy okres żadna z drużyn nie potrafiła wykreować sobie dogodnej szansy na gola i dopiero przed przerwą po rzucie wolnym jeden z zawodników z Barcic z rzutu wolnego sprawił problemy golkiperowi z Bochni. Niebawem sędzia zakończył pierwszą połowę i piłkarze do szatni schodzili z bezbramkowym remisem.

Drugą część lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku zaatakowali, jednakże wykreowanych sobie szans nie potrafili zamienić oni na bramki. Z biegiem czasu gra przeniosła się do środkowej części boiska, na murawie oglądaliśmy więcej starć między graczami, co negatywnie odbiło się na ofensywnych zapędach obu stron. Prawdziwe emocje miały nadejść w ostatnim kwadransie meczu. W 75 minucie po faulu w szesnastce gości sędzia podyktował rzut karny dla BKS. Za pierwszym razem z jedenastu metrów nie pomylił się Jarosław Ulas, lecz arbiter nakazał powtórzenie jedenastki. Przy drugiej próbie grając trener zespołu z Bochni był równie skuteczny i ponownie umieścił futbolówkę w siatce. Po tym trafieniu barciczanie ruszyli do odrabiania strat, a na murawie zrobiło się nerwowo, zawodnikom gości zaczęły puszczać nerwy. W 83 minucie za drugą żółtą kartkę, a konsekwencji czerwoną, z boiska wyleciał Grzegorz Ciężobka, 3 minuty później jego los podzielił kolejny gracz z Barcic, Tomasz Zawiślan. W efekcie tego Barciczanka w końcówce musiał radzić sobie w dziewiątkę. Ostatecznie Bocheńskiemu udało się odeprzeć ataki przeciwnika i w doliczonym czasie gry BKS dobił rywala. Po kontrataku Aliba Lando minął wychodzącego z bramki golkipera z Barcic i z kilkudziesięciu metrów umieścił piłkę w bramce, ustalając wynik meczu na 2:0.