Niedźwiedź postraszył Błękitnych (foto)

Drużyna Błękitnych Modlnica pokonała w arcytrudnych warunkach pogodowych LKS Niedźwiedź chociaż nie do końca spotkanie układało się po myśli ich trenera Krzysztofa Szumca. Znaczna ilość niedokładności i łatwych strat piłki wielokrotnie wzbudzała irytację wśród zasiadających wreszcie na trybunie po długiej przerwie widzów. Jednak końcowy wynik zadowolił miejscowych i wciąż trzymają się lidera z Węgrzc bardzo blisko. Na początku meczu ładnie strzelał z wolnego Gałkowski co z trudem ale obronił Drzymała. Ale w szóstej minucie po szybko wykonanym aucie przez Windysa z lewej dośrodkował Katarzyński co wybili obrońcy gości, potem uderzył M. Kawa a futbolówkę przejął będący na szóstym metrze nieobstawiony Janowski i bez problemów pokonał Kozuba. Przyjezdni odpowiedzieli w 12 minucie po niedokładnym wybiciu piłki przez obrońców Błękitnych i przejęciu jej przez Stycznia a dopełnił dzieła po długim rogu płaskim strzałem Zarzycki i było 1-1.

Gospodarze podwyższyli wynik (wbrew temu co sędzia Pokwiczał podał na Łączy Nas Piłka) kilka minut później po dokładnym wykonaniu przez Katarzyńskiego rzutu karnego. W drugiej części gola na 3-1 po asyście Katarzyńskiego z bliska uzyskał T. Kawa (po kolejnych czterech minutach ponownie pokonał bramkarza Niedźwiedzia ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej) i wydawało się, że miejscowi będą mieć mecz pod kontrolą ale goście nie zamierzali zbytnio oddawać pola. Po zagraniu ręką M. Kawy sędzia postanowił przyznać rzut wojny z okolicy 22 metra przyjezdnym. Do piłki podszedł Styczeń i po jego mocnym strzale piłka odbiła się od jednego ze stojących w murze obrońców i zaskoczyła Drzymałę po raz drugi. Wtedy zrobiło się dość nerwowo a zawodnicy obydwóch ekip nie szczędzili sobie ostrzejszych wejść. I dopiero w samej końcówce meczu po wywalczeniu futbolówki przez Lisewskiego i jego dokładnym dośrodkowaniu Markowski oszukując obrońców uzyskał czwarte trafienie dla gospodarzy. Dopiero po tej bramce goście zdali sobie sprawę, że nie wywiozą z Modlnicy ani jednego punktu a w szeregach Błękitnych zapanował względny spokój. Kolejnym rywalem LKS Niedźwiedź będzie mocna drużyna Orła Bębło a modlniczanie jadą do Gorenic na spotkanie z czerwoną latarnią ligi.