Derby dla Pogoni (foto)

Początek spotkania to nieznaczna przewaga gości. Gospodarze starali się wyprowadzać szybkie ataki, jednak oba zespoły nie potrafiły wypracować sobie dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Na pewno kluczowym momentem tego spotkania była sytuacja z 20. minuty. Po starciu kapitana Pogoni, Kamila Pospuły z graczem Płomienia, sędzia meczu obu piłkarzom pokazał po żółtym kartoniku. Dla zawodnika gospodarzy było to jednak już drugie upomnienie i w efekcie musiał opuścić boisko.

Mimo gry w osłabieniu, to gospodarze kilka minut później wyszli na prowadzenie. Z okolicy dwudziestego piątego metra znakomitym strzałem z rzutu wolnego bramkę zdobył zawodnik Płomienia. Pogoń odpowiedziała kilka minut później, również po rzucie wolnym. Po wysokim pressingu i odbiorze piłki, faulowany był Paweł Dziekański. Futbolówkę na dwudziestym metrze ustawił Tomasz Piwowarczyk i strzałem nad murem doprowadził do remisu. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:1.

Nad Płomieniem zebrały się ciemne chmury. W przenośni i dosłownie! Zawodnicy z Kostrza w ciągu piętnastu minut musieli obmyślić plan jak w osłabieniu stawić czoła liderowi, a równo z gwizdkiem sędziego oznajmiającym początek drugiej części spotkania, rozpoczęła się straszna ulewa.

Pierwsze minuty po przerwie przypominały te, z początku meczu, kiedy Pogoń miała nieznaczną przewagę. Z czasem jednak gra o jednego zawodnika więcej zaczęła się uwidaczniać i na boisku powstawało coraz więcej wolnych przestrzeni. Aby jeszcze zintensyfikować ataki, w 55. minucie trener Terlecki zdecydował się wprowadzić czterech nowych zawodników, którzy wnieśli sporo świeżości do gry. Chwilę później Kamil Pospuła po wymianie podań i krótkim dryblingu uderzył lewą nogą z osiemnastu metrów, dając tym samym prowadzenie drużynie ze Skotnik. Po wejściu aktywny był Wollek, ale jego dryblingi i próby strzałów oraz dośrodkowań były skutecznie blokowane. Sytuacja zmieniła się po szybkiej akcji prawym skrzydłem napędzonej przez Kubę Dąbrowskiego. Piłkę w polu karnym otrzymał Jarek Grych, wycofał do Michała Wollka, a ten mając dużo czasu przyjął futbolówkę i plasowanym strzałem uderzył obok bezradnego bramkarza Płomienia.

Do końca meczu gospodarze ambitnie próbowali nawiązać kontakt. Zespół gości nie pozostawał dłużny. Lewą stroną przedarł się Dominik Dyba, ale uderzenie z ostrego kąta wybronił golkiper Płomienia. Chwilę później na siódmym metrze piłka spadła pod nogi Kuby Dąbrowskiego, który ładnym balansem wymanewrował obrońcę, ale bramkarz szybko skrócił kąt i obronił jego strzał.

Derbowy pojedynek nie zawiódł. Były bramki, emocje i walka, ale to wszystko w duchu fair play, za co obu zespołom należą się brawa i podziękowania. Po ostatniej niespodziewanej porażce, tym razem ważne trzy punkty jadą do niedalekich Skotnik. Drużyna Płomienia wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli.