facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Radziszowianka goni lidera (foto)

Radziszowianka goni lidera (foto)

Radziszowianka Radziszów nie zwalnia tempa i konsekwentnie gromadzi punkty i nie pozwala uciec Rabie Dobczyce w wyścigu do IV ligi. Tym raz radziszowianie podejmowali na własnym boisku zawsze groźny zespół Złomexu Branice, który dzięki dobrej rundzie jesiennej zimę spędził w czubie tabeli.

W pierwszych fragmentach spotkania obie drużyny badały swoje siły, bliżej bramki byli piłkarze z Radziszowa, którzy stworzyli sobie dwie sytuację po stałych fragmentach gry. Obu przypadkach głównym wykonawcą był Sosin. Za pierwszym razem jego próba została wybita na rzut rożny a za drugim razem futbolówka ostemplowała słupek bramki strzeżonej tego dnia przez Łukasza Szymskiego.

Wynik podopieczni Krzysztofa Hajduka otworzyli w dwudziestej szóstej minucie, kiedy to Piotr Niestój dośrodkował w pole karne a Damian Danaj sprytnym strzałem po dalszym rogu bramki przelobował goalkeepera Złomexu.

W drugiej odsłonie Danaj po raz drugi wpisał się na listę strzelców wykorzystując rzut karny przyznany za faul na Wcisło, który został pozbawiony szansy na bramkę po faulu w sytuacji sam na sam.

Wynik ustalony został w siedemdziesiątej szóstej minucie, gdy na mocny strzał zdecydował się aktywny Danaj, Szymski sparował uderzenie i do odbitej piłki doskoczył Maik lokując ją w siatce gości.

Tym samym zespół z Radziszowa dotrzymuje kroku liderowi z Dobczyc czając się tuż za jego plecami ze stratą jednego punktu.

Walka o awans zapowiada się więc pasjonująco, biorąc pod uwagę fakt, że trzecia w tabeli Wiślanka Grabie traci odpowiednio jeden punkt do Radziszowianki oraz dwa do Raby.

-[GALERIA ANDRZEJ KLIMCZYK

Klasa Okręgowa (Kraków III), 01.05.2021
Radziszowianka Radziszów – Złomex Branice 3:0 (1:0)
Danaj 25’, 66’ (k), Maik 76’

Radziszowianka: Nędza, Pilch, Baliga, Niestój (59. Wasyl), Lis (70. Goncerz), Sosin (77. Bierówka), Węgrzyn, Zięcik, Danaj, Kurek (46.Maik), Wcisło (80. Romek)

Złomex: Szymski- Kudelski, Gołąb, Berliński, Salamon, Marut (80. Stanecki), Makowski, Biernacik, Stawiarski (70. Mieszczak), Dziwiszewski (60. Lekki), Khyshchenko (70. Kotusiński)

 

 

Źródło: Radziszowianka, fot. Andrzej Klimczyk

Dodano: 2021-05-03 17:07:48


Zobacz też: Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Radziszowianka Radziszów  Złomex Branice 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Lech Poznań
04.12.2021
 
Jagiellonia Białystok
:
Górnik Łęczna
04.12.2021
 
Cracovia Kraków
:
Legia Warszawa
04.12.2021
 
Lechia Gdańsk
:
Raków Częstochowa
04.12.2021
 
Stal Mielec
:
Wisła Płock
04.12.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Pogoń Szczecin
04.12.2021
 
Górnik Zabrze
:
Śląsk Wrocław
04.12.2021
 
Warta Poznań
:
Wisła Kraków
04.12.2021
 
Radomiak Radom
:
Piast Gliwice
04.12.2021
 

Fortuna I Liga

Chrobry Głogów
:
ŁKS Łódź
01.12.2021
18:00
Resovia Rzeszów
:
GKS Katowice
01.12.2021
20:30
Skra Częstochowa
:
Resovia Rzeszów
04.12.2021
 
Miedź Legnica
:
GKS Tychy
04.12.2021
 
GKS Jastrzębie
:
Korona Kielce
04.12.2021
 
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
GKS Katowice
04.12.2021
 
Chrobry Głogów
:
Widzew Łódź
04.12.2021
 
Zagłębie Sosnowiec
:
Górnik Polkowice
04.12.2021
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Odra Opole
04.12.2021
 
ŁKS Łódź
:
Puszcza Niepołomice
05.12.2021
15:00

eWinner II Liga

Pogoń Siedlce
:
Ruch Chorzów
01.12.2021
13:00
Olimpia Elbląg
:
Wigry Suwałki
04.12.2021
13:00
GKS Bełchatów
:
Ruch Chorzów
04.12.2021
 
Pogoń Siedlce
:
Hutnik Kraków
04.12.2021
12:00
KKS 1925 Kalisz
:
Sokół Ostróda
04.12.2021
16:00
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
:
Radunia Stężyca
04.12.2021
13:00
Lech II Poznań
:
Znicz Pruszków
05.12.2021
12:00
Garbarnia Kraków
:
Wisła Puławy
05.12.2021
12:00
Motor Lublin
:
Śląsk II Wrocław
05.12.2021
16:00

I Liga Kobiet

ROW Rybnik
:
UKS Staszkówka Jelna
01.12.2021
18:00

I liga futsalu, gr. południowa

GSF Gliwice
:
AZS UŚ Katowice
04.12.2021
 
AZS UMCS Lublin
:
Gwiazda Ruda Śląska
04.12.2021
 
GKS Futsal Tychy
:
Heiro Rzeszów
04.12.2021
 
FC Siemianowice Śląskie
:
Unia Tarnów
04.12.2021
 
BSF Bochnia
:
Futsal Nowiny
05.12.2021
17:00
Sośnica Gliwice
:
AZS UEK Kraków
05.12.2021
17:00

Liga testowa

ABB AA Futsal Team
:
Agricola Klimontów
01.12.2021
11:00
AGH Industrial Kraków
:
Admet Drogop
01.12.2021
11:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Rekord Bielsko Biała
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
05.12.2021
18:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UŚ Katowice
:
ROW Rybnik
04.12.2021
12:00
UKS SAP Brzeg
:
Unia Opole
04.12.2021
15:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
ROW Rybnik
04.12.2021
 
Plon Błotnica Strzelecka
:
AZS UP Wanda Kraków
04.12.2021
 
ISD-AJD Częstochowa
:
AZS UŚ Katowice
04.12.2021
 

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Opatkowianka Opatkowice
:
Dąbski
03.12.2021
19:30
Wisła Kraków
:
Clepardia Kraków
03.12.2021
19:30
Hutnik Kraków
:
Grębałowianka Kraków
03.12.2021
20:30
Cracovia Kraków
:
Prokocim Kraków
03.12.2021
20:30
Wanda Kraków
:
Wieczysta Kraków
03.12.2021
21:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Strzelcy
03.12.2021
21:30