Szalony mecz Jagiellonek (foto/video)

Do małej niespodzianki doszło w Krakowie, gdzie AZS UJ Kraków w ostatniej chwili uratował remis w pojedynku z niżej notowaną Olimpią Szczecin. W ogóle był to dość szalony mecz, głównie dzięki temu że świetnie układał się szczeciniankom zwłaszcza w pierwszej połowie. W 5 minucie po dośrodkowaniu z kornera, w zamieszniu podbramkowym piłkę do siatki skierowała Litwiniec, co nieoczekiwanie dało prowadzenie przyjezdnym. I choć potem oglądaliśmy już sporą dominację krakowianek, które jednak mimo posiadania piłki były jednak bezproduktywne. Realnym zagrożeniem dla bramki Piątek było uderzenie Nosalik z 15 metrów, po którym piłka odbiła się od słupka i wpadła do rąk golkiperki. O wiele bardziej konkretne w ofensywie były olimpijki. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, znakomicie na piłkę nabiegła Oleszkiewicz i podwyższyła prowadzenie na 2:0. Co ważne, w obu przypadkach asystę notowała precyzyjnie dogrywająca piłki ze stałych fragmentów gry Michalczyk. Sytuacja miejscowych mogła być jeszcze gorsza gdyby nie instynktowna intwerwencja Klabis po strzale Oleszkiewicz chwilę wcześniej i to z najbliższej odległości.

Po zmianie stron dość długo lepsze wrażenie sprawiały opromienione prowadzeniem szczecinianki. Z biegiem czasu wkradały się jednak w poczynania zespołu trenera Gołubowicza coraz poważniejsze błędy i jego głośne obawy o kolejną utratę punktów w końcówce, nie okazały się płonne. Mało tego, już w przerwie szkoleniowiec gości zapowiadał, że aby uniknąć porażki, jego podopieczne muszą po przerwie podwyższyć na 0:3. I jakby przewidział scenariusz na drugą odsłonę. Na kwadrans przed końcem rozpoczął się mały armageddon. Dosłownie w ostępie 4 minut krakowianki odrobiły całe straty i końcówkę pojedynku mieliśmy niesłychanie emocjonującą. W 74 minucie po dośrodkowaniu Wróbel z kornera i niezbyt frasobliwej interwencji Grosickiej na 15 metrze, do piłki dopadła Daleszczyk i kapitalnym uderzeniem w okolice okienka zdobyła gola kontaktowego. Prawdziwą ozdobą pojedynku był jednak wyczyn Zapały kilka chwil później, która przymierzyła fenomenalnie z 30 metrów pakując piłkę do siatki trącając po drodze poprzeczkę. Nie był to jednak koniec emocji. W 88 minucie nie inaczej, a po stałym fragmencie i nie dzięki komukolwiek innemu jak Michalczyk, krakowianki znów przegrywały. Po centrze wspomnianej "asystentki" z rzutu wolnego, piłka wpadła wprost pod nogi Szymaszek, która stojąc tuż przed bramką okazji nie zmarnowała. Rozmiary niespodzianki zredukowała jeszcze chwilę później Daleszczyk, która wyrosła defensorkom Olimpii jak spod ziemi po podaniu Zapały z głębi pola ratując w ostatniej chwili remis swojej ekipie.

Szczecinianki mogą sobie pluć w brodę, bo miały zwycięstwo na wyciągnięcie ręki. Krakowianki miały za to szczęście w nieszczęciu. Prawdziwym nieszczęściem okazały sie stałe fragmenty bite przez Michalczyk, po których olimpijki zdobyły wszystkie trzy bramki. Do szczęścia zaś zaliczyć należy błyskawiczny powrót do gry na kwadrans przed końcem oraz zimną krew Daleszczyk, której w samej końcówce po świetnym podaniu Zapały, nie zadrżała noga. Godnym podsumowaniem tego pojedynku będzie sformułowanie, iż wyłoniło ono dwoje rannych, a nie zwycięzcę. W przypadku obu ekip remis pozostawiał bowiem ogromny niedosyt.

FUTMAL MVP dla Patrycji Michalczyk z Olimpii. Stałe fragmenty gry to w dzisiejszym futbolu źródło wielu punktów. Michalczyk dzięki świetnie ułożonej nodze, fundowała koleżankom z drużyny asysty przy każdym ich golu w tym pojedynku.