facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Sosin: Chcę być liderem zmian! (cz.1)

Przed nami wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wiemy już, że o kolejną kadencje nie będzie się ubiegał obecny Prezes – Ryszard Niemiec, który swoją funkcję piastuje od dwudziestu ośmiu lat. W gronie kandydatów do przejęcia władzy w Małopolskim Związku Piłki Nożnej jest Łukasz Sosin, Andrzej Sękowski i Ryszard Kołtun.

 

 

Porozmawiałem z Łukaszem Sosinem na tematu startu w wyborach, o jego planach na Związek. O tym czym będzie się zajmował, kiedy zostanie Prezesem i co sądzi na temat amatorskiej piłki nożnej. Kandydat na Prezesa opowie jakie ma pomysły na usprawnienie działalności Związku i przede wszystkim czym chce przekonać do siebie niezdecydowanych delegatów, aby to właśnie na niego zdecydowali się oni oddać głos w nadchodzących wyborach.


Zapraszam do lektury.


- Panie Łukaszu, na początek może skupimy się na pańskiej karierze. Jak z perspektywy czasu oceni Pan jej przebieg? W dorobku są mistrzostwa kraju z Wisłą, Apollonem, Anorthossisem, król strzelców ligi cypryjskiej, udział w Lidze Mistrzów. Jest Pan usatysfakcjonowany?

- Czuję się spełnionym piłkarzem. Szczególnie cieszyły mnie wszystkie sukcesy drużynowe, bo piłka nożna, zarówno na boisku jak i w klubowych biurach to gra zespołowa. Tytuły króla strzelców to ważny, ale dodatek. Oczywiście było wielu polskich piłkarzy, którzy osiągnęli więcej, ale ja cieszę z tej cegiełki, którą mi się udało dołożyć. Na odbiór mojej kariery piłkarskiej często wpływa niegdysiejsza opinia o lidze cypryjskiej, która była mocno niedoszacowana. Później się to zmieniło, zwłaszcza po tym jak APOEL walczył w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W czasach, gdy tam grałem, liga cypryjska była postrzegana w Polsce jako egzotyczna.

- Na swoim koncie ma Pan również występy z orzełkiem na piersi. W czterech spotkaniach zdobył Pan dwie bramki. Czym dla Pana była możliwość występów w kadrze? Liczył Pan na więcej szans?

- Dla każdego zawodnika marzeniem powinna być gra w reprezentacji Polski i tak było również w moim przypadku. Jeśli miałbym powiedzieć o tym niedosycie, związanym z moją karierą piłkarską, to faktycznie jest to kariera reprezentacyjna. Liczyłem na większą szansę, po cichu marzyłem o występie na niemieckim mundialu w 2006 roku. Wtedy jednak pominięto Tomasza Frankowskiego, więc o braku powołania dla Łukasza Sosina nikt już nie pisał.  Mówiłem już o lidze cypryjskiej jako przykładzie niedoszacowania, wydaje mi się, że właśnie to, że grałem w dalekiej i mniej medialnej lidze, mogło wpływać na moje szanse gry w kadrze. Ten dublet z Arabią Saudyjską będę jednak pamiętał zawsze.

- Poza boiskiem również poznał Pan tajniki futbolu. Pełni Pan rolę trenera, pracował jako dyrektor techniczny Akademii Piłkarskiej w Pafos. Te funkcje mogą pomóc w ubieganiu się o fotel Prezesa MZPN?

- Zdecydowanie. Poznałem futbol z różnych stron. Jako piłkarz, z czego głównie jestem znany. Pracuję jako trener, co daje kolejną perspektywę, tak cenną zwłaszcza dlatego, że trenuję juniorów i widzę wsparcie młodzieży jako absolutnie kluczowe. Dyrektor techniczny to kolejny, inny szczebel. Dał on doświadczenie w zarządzaniu, w tym co dla mnie absolutnie kluczowe, czyli doborze odpowiednich współpracowników.

- Właśnie, po powrocie do kraju znalazł Pan zatrudnienie w Hutniku Kraków jako trener młodzieży. Jak to się stało, że wybór padł właśnie na klub, w którym zaczęła się pańska kariera?

- Tu się pojawiły dwie podstawowe przesłanki. Po pierwsze, sentyment do klubu, w którym się wychowywałem. Po drugie, dobra propozycja i zaufanie ze strony władz Hutnika.

- Kiedy pojawiły się pierwsze myśli na temat tego, żeby spróbować powalczyć o fotel Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej?

- Była to przemyślana decyzja, podjęta jeszcze wtedy, gdy mieszkałem na Cyprze. Chciałem startować już rok temu, ale na przeszkodzie stanęła pandemia, która tak bardzo zmieniła nasze życie i która teraz tak utrudnia rozgrywki, nad czym ubolewam.

- Co Panem kierowało i co nakłoniło do podjęcia właśnie takiej decyzji?

- Małopolski Związek Piłki Nożnej stał się w postrzeganiu ogólnopolskim, ale też niestety w praktyce, jednym z ostatnim bastionów zarządzania futbolem, który pamiętamy z wcześniejszych, nie zawsze dobrych dla polskiej piłki lat. Zaległości sięgają nawet do lat 90. Obecny prezes, Ryszard Niemiec, którego darzę szacunkiem za wszystkie dobre dokonania, ale widzę też dużo braków tych kadencji, pełnił swoją funkcję 28 lat. Przez ten czas świat się zmieniał, a z nim piłka. Mając zapał do pracy, fajnych ludzi, którzy mnie wspierają i doświadczenie, które zdobyłem, chcę być liderem zmian. Prowadzonych jednak z głową, bo tu nie chodzi o to, aby wylać „dziecko z kąpielą”, a uszanować pracę ludzi małopolskiej piłki i ich dotychczasowy wkład, dodając do tego elementy rozwojowe.

- Nie boi się Pan walki z tzw. „betonem”? Ciężko chyba będzie go skruszyć, bo to w większości ludzie, którzy w strukturach związkowych są już od bardzo dawna.

- Tu nie chodzi o kruszenie betonu. Kuszące jest przyjąć taką narrację i powiedzieć, że przyszedłem walczyć z betonem. Takie uogólnienie może być jednak krzywdzące dla wielu pasjonatów działających lokalnie, nawet jeśli są sporo starsi ode mnie. Ja chcę jednocześnie wspierać bardziej doświadczonych działaczy, pokazując im zalety pójścia do przodu i tego, że oni na tym też skorzystają. Do tego dać szansę ludziom młodszym, w moim wieku, ale też młodszym ode mnie. Potrzebujemy zarówno młodych dynamicznych menadżerów, jak i działaczy z krwi i kości, bo oni wnoszą pasję i pamięć instytucjonalną. Chcę łączyć, a nie dzielić. Nie boje się walki, jedyna moja obawa łączy się z przypinaniem jakiejś łatki totalnego rewolucjonisty, który przyjdzie do związku dzień po wyborach i powie, że państwa praca już się nie liczy i do widzenia. Nie, tak nie będzie. Będą pozytywne zmiany, będzie też wsparcie dla doświadczonych działaczy. Połączymy to.

- Aby uzyskać możliwość startu w wyborach, trzeba przedstawić trzydzieści deklaracji i to jawnych. Takie zmiany w regulaminie pojawiły się chyba ze względu na fakt, by jawne stało się kto kogo popiera. Jak się Pan na to zapatruje?

- Negatywnie. Nie dlatego, że się boję braku poparcia. Takie się pojawia, na razie nieoficjalnie, bo proces wyborczy dopiero startuje. Chodzi o to, że wybory, które powinny być w pełni demokratyczne i tajne, stają się ich przeciwieństwem. Tajne już nie są, w końcu delegaci muszą z imienia i nazwiska poprzeć któregoś z kandydatów, co może być dla niektórych mało komfortowe w obawie przed konsekwencjami co by się stało, jakby źle obstawili. Ode mnie nie muszą się ich obawiać, ale za innych kandydatów mówić nie mogę. Czy są w pełni demokratyczne? Delegaci mogą dać tylko jedną rekomendację na osobę. A to oznacza, że przy ich określonej liczbie, kandydatów będzie z góry ograniczona liczba. Nie jest to dobre rozwiązanie. Już nie wspomnę, że zbieranie deklaracji w dobie pandemii COVID -19 będzie trudne i jest zbędnym formalizmem.

- A jak Pan zareagował na decyzję Prezesa Niemca o wycofaniu się z walki o fotel Prezesa? Czy to nie jest trochę tak, że przysłowiowy „beton” nie będzie przychylny pańskiej kandydaturze i z automatu poprze człowieka „namaszczonego” przez Prezesa Niemca?

- Okoliczności wycofania się Prezesa Niemca nie pozwalają się cieszyć z takiej decyzji. Życzę mu zdrowia, podobnie jak to robiłem już publicznie i w rozmowie osobistej. Poza tym, pojedynek z prezesem Niemcem byłby okazją to pokazania pewnych różnic w naszym podejściu do zarządzania związkiem. Co do delegatów, wierzę, że popatrzą szerzej niż ewentualna rekomendacja prezesa Niemca. Wybiorą program konkretnego człowieka i zaproszenie do współpracy. Mam świadomość, że mogą to uważać, za pewne ryzyko, zmiany zawszę niosą niewiadomą. Ale one są potrzebne, a ja gwarantuję, że będą wypracowywane w duchu budowania wspólnoty, a nie burzenia. Nie mam wątpliwości, że Prezes Niemiec wskaże kandydata, którego popiera, wiemy, że będzie to pan wiceprezes Ryszard Kołtun, czyli kontynuacja obecnej polityki bez żadnych zmian. Rozmawiałem z nim, potwierdził mi start, ale nie zamierza prowadzić oficjalnej kampanii. Nie widać również programu ani nowych pomysłów. Szanuję jego pracę, ale czy naprawdę wszystko ma znowu przebiegać tak samo? Teraz MZPN potrzebuje jednak czegoś więcej i to tak naprawdę widzi każdy.

- Wcześniej, miał Pan przyjemność spotkać się z Prezesem Niemcem? Jaka była jego reakcja na to, że zdecydował się Pan wziąć udział w wyborach?

- Przyjął tą decyzję z pełnym szacunkiem, to była bardzo miła rozmowa.

- Plusem w Pana kandydaturze moim zdaniem jest fakt, że ma Pan doświadczenie w większości ról pełnionych w futbolu. Poznał go Pan od strony boiska, szatni, fotela trenerskiego, zarządzania. Może Pan dzięki temu wnieść nowe spojrzenie na pewne sprawy w Związku?

- Jak już wspominałem, mnogość perspektyw pomaga. MZPN tworzą piłkarze, piłkarki, zawodowcy i amatorzy. Dorośli, młodzież i dzieci. Są sędziowie, trenerzy, działacze. Musimy szukać rozwiązań, aby wyjść naprzeciw oczekiwań każdego z nich. Nowe spojrzenie na pewno się przyda, ale chciałbym, żeby było konfrontowane z doświadczeniem obecnych działaczy.

- Jest też druga strona medalu. Nie obawia się Pan, że dłuższy rozbrat z ojczyzną może budzić wątpliwości delegatów co do aktualnej wiedzy na temat problemów lokalnego futbolu?

- Pewnie 20 lat temu byłby to większy problem. Obecnie, w dobie globalnej komunikacji, nie było wielkim wyzwaniem, aby utrzymywać stały kontakt z Polską, w tym krajową oraz lokalną piłką. O znajomości problemów mam nadzieję, świadczy mój program, który wydaje mi się odpowiada na najważniejsze współczesne wyzwania z jakimi będziemy się mierzyć.

- Za każdą kampanią stoją ludzie oraz pieniądze, których trzeba mieć naprawdę sporo, aby dotrzeć do każdego zakątka Małopolski i przekonać do siebie delegatów. Możemy porozmawiać o personaliach? Kto Pana wspiera w tej drodze? Najbliżsi? Koledzy z boiska? Ktoś już wyraził chęć pomocy, wsparcia i współpracy w kampanii?

- Jeśli chodzi o finansowanie kampanii, tu nie muszę się obawiać, mam swój kapitał, który zdobywałem podczas kariery piłkarskiej i teraz, będąc dalej aktywny zawodowo i zarabiając, powiększam go. W kampanie inwestuję więc własne środki. Jeśli chodzi o ludzi, oczywiście rodzina jest najważniejsza, z nią konsultowałem decyzję o starcie i oni wspierają mnie na bieżąco. Mam ponadto wokół siebie grono ludzi w każdym wieku, starszych, mojego pokolenia i młodszych, którzy pracują ze mną na szczeblu organizacyjnym i medialnym. Wspierają mnie również koledzy z boiska, konkretne personalia będę ujawniał w toku kampanii, ale w pierwszej kolejności rozmawiając o tym z delegatami. Chciałbym, aby MZPN po wyborach korzystał programowo i personalnie z obecnych działaczy oraz „świeżej krwi”, co dałoby moim zdaniem znakomite połączenie.

- Przybliżmy naszym czytelnikom szerzej jak w ogóle odbywają się wybory na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kto może zadecydować o zmianach, kto ma prawo głosu?

- To skomplikowany proces. Głosują delegaci, wybierani w różnoraki sposób. Najwięcej głosów mają delegaci wybierani w podokręgach, czyli krótko mówiąc zbierają się kluby z danego rejonu i decydują o tym, kto będzie ich reprezentował. Częścią głosów dysponują również tzw. strefy. Czym one są? Tymczasowym rozwiązaniem, ponieważ niektóre kluby nie są zrzeszone w podokręgi. Dlaczego tak jest? Zarząd MZPN rozwiązał podokręg krakowski, więc coś trzeba było wymyśleć. Stało się tak akurat wtedy, gdy z tego rejonu pochodził kontrkandydat Prezesa Niemca w poprzednich wyborach. Rozwiązanie tego podokręgu było wielkim błędem, który chcę naprawić.  Ale wracając, dawny podokręg podzielono na trzy strefy, gdzie na zebraniach klubów głosować będą delegaci. To mamy już dwa sposoby wyłaniania delegatów, czyli podokręgi i strefy. Do tego delegatów mają małopolskie kluby od 3 ligi wzwyż, jest ich 9. Nie można również zapomnieć o trenerach, sędziach, przedstawicielach piłkarstwa kobiecego i futsalu, Radzie Seniorów i Klubie Zasłużonego Piłkarza. Duże wyzwanie, ale będę chciał ze swoim przekazem dotrzeć najszerzej jak się da.

- Załóżmy, że czerwcowe wybory Pan wygrywa. Jakie są pierwsze decyzje nowego Prezesa? Na pewno są sprawy, które potrzebują zmian „na już”?

- Od razu zaczynam realizować program. To będzie plan pracy na pierwszy miesiąc, rozpisany na konkretny dzień. Po kolei, punkt po punkcie, ruszam z działaniami. Wśród priorytetów będzie na pewno podtrzymanie ciągłości organizacyjnej związku, tak istotne zwłaszcza w dobie COVID -19 i przerw w prowadzeniu rozgrywek. Podejmę również natychmiastowe działania celem usystematyzowania struktury organizacyjnej MZPN. Jestem przeciwny likwidacji podokręgów, o czym nie raz mówiło się wśród obecnych władz MZPN. Pewnie ten pomysł na wybory zostanie zawieszony, bo podokręgi głosują, ale tak było. Ja, póki będę miał taką sprawczość, będę się sprzeciwiał likwidacji podokręgów, co więcej, podejmę działania celem ponownego zawiązania podokręgu Kraków. Kolejną rzecz, o którą zadbam od pierwszych dni jest poszukiwanie konkretnych instrumentów finansowych, wsparcia dla małych klubów. Czasem niewielkie kwoty mogą być na wagę złota. Chcę rozmawiać z samorządowcami, wspierając tu podokręgi, o dotacjach dla klubów. Jeśli pojawią się środki wypracowane przez MZPN, to w granicach prawa, będziemy je rozdysponowywać wśród klubów, celem ich najpierw ratowania, gdzie trzeba, a potem rozwoju.

- Czy pod Pana przewodnictwem Związek stanie się bardziej otwarty na kibiców, obserwatorów, sponsorów? Moim zdaniem należałoby wykorzystać do maksimum social media, które mam wrażenie przez ówczesne władze nie są do końca wykorzystywane.

- Kolejna sprawa, z którą ruszymy natychmiast. Przykład social mediów jest tu trafny, sprawa promocji i budowania wizerunku została bardzo mocno zaniedbana. Jak poprawimy wizerunek, staniemy się bardziej atrakcyjni dla sponsorów. To przełoży się na większe finansowanie małopolskiej piłki, a przez to jej rozwój. Piłka nożna musi być zorientowana na kibiców, wszyscy chcemy oglądać widowisko, zarówno w telewizji jak i na lokalnym stadionie. Czy obecnie MZPN temu sprzyja? Mam nadzieję, że delegaci właśnie takie pytania będą sobie zadawać przed wyborem kandydata i oddaniem głosu.

- Jako kandydat na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej na pewno zapoznał się Pan z problemami, z jakimi borykają się teraz kluby z niższych lig. Do czego przywiązuje Pan szczególną wagę? W czym chce Pan im pomóc?

- Wszelkie potrzeby wsparcia, które MZPN powinien dawać dla klubów niższych lig zostały spotęgowane przez pandemię COVID 19. Są dwa podstawowe problemy. Po pierwsze, finansowy. MZPN oczywiście nie ma możliwości, aby pomóc klubom w ich wszystkich potrzebach finansowych, pokrywając to z pieniędzy związkowych. W granicach prawa i możliwości chcemy być jednak elastyczni pod tym względem, unikając wszelkich opłat, które mogą zaszkodzić finansom klubów w tak trudnym czasie. Centrala MZPN powinna również wspierać podokręgi i sama prowadzić działania, celem podtrzymania i intensyfikowania lokalnych klubów przez gminy, co przez pandemie stanęło pod znakiem zapytania. Drugi temat, to sprawy organizacyjno – informacyjne. Centrala MZPN musi koordynować działania z podokręgami, celem płynnego prowadzenia rozgrywek, uwzględniając wymuszone na nas przerwy. To wszystko powinno być połączone z polityką informacyjną względem klubów tak aby, istniał szybki przepływ informacji pomiędzy organizatorami rozgrywek, a ich uczestnikami. Polityka prowadzona przez centralę MZPN jest, nazwijmy to bardzo delikatnie, uboga. Jest to efekt m.in. wieloletnich zaniedbań prezydium zarządu MZPN, które nie zorganizowało odpowiedniego systemu, bardzo słabo wspierając podokręgi w ich codziennej pracy.

- Czy widział Pan już infrastrukturę, jaką dysponują kluby z poziomu IV ligi, albo niższych klas rozgrywkowych? Wydaje mi się, że jest to dość duże pole do poprawy zarówno dla klubów, jak i MZPN, zresztą sam Pan o tym wspomina w swoim programie wyborczym.

- Bycie trenerem to doskonała okazja do poznania infrastruktury od podszewki. Pole do poprawy jest i to naprawdę duże. Widzę tu rolę MZPN na dwóch podstawowych polach. Po pierwsze, mowa o wsparciu merytorycznym i finansowym dla udogodnień infrastrukturalnych. Oczywiście, sami pieniędzy nie stworzymy, ale podobnie jak w ogólnych sprawach związanych z działalnością klubu, również w przypadku infrastruktury można starać się do sfinansowanie z budżetu państwa niezbędnych prac. Minister właściwy do spraw sportu regularnie rozpisuje taki konkurs, rolę MZPN widzę np. w jego popularyzacji i zorganizowania szkoleń z pisania takich wniosków. Dlaczego MZPN nie robi tego teraz i nie pomaga klubom wykorzystać szansy? Nie rozumiem tego. Druga sprawa, to proces licencyjny. Chciałbym, aby był on nastawiony na pomoc klubom, wskazywanie co mają doskonalić, a nie tylko karanie. Ku temu potrzebne będzie właściwe wsparcie dla Komisji Licencyjnej i Odwoławczej Komisji Licencyjnej. To powinny być osoby, które będą miały wiedzę i zasoby, aby realnie dawać rekomendacje, zamiast arbitralnego oceniania.

- Zapoznałem się z Pana programem wyborczym. Ciekawa kwestia to nawiązanie ścisłej współpracy z małopolskimi uczelniami typu Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na czym ta współpraca miałaby polegać?

- Brakuje nam dopływu kadr z młodego pokolenia. Energii ludzi, którzy wesprą tych bardziej doświadczonych. AWF w Krakowie to naturalna kuźnia talentów, ludzi zainteresowanych sportem. Mogą być sędziami, trenerami, mogą być naszymi ambasadorami w promowaniu piłki amatorskiej. AWF to tylko przykład, potrzebujemy też młodych prawników, a zainteresowanych prawem sportowym jest naprawdę wielu. Mamy Uniwersytet Jagielloński, mamy inne uczelnie, z którymi możemy nawiązać systemową współpracę. Potencjał jest ogromny, znowu niewykorzystany. Kiedyś oddolnie próbowano. Znam przykłady młodych ludzi, którzy próbowali podejmować współpracę z MZPN. Wyjątki osób, które zostały na dłużej można policzyć na palcach jednej ręki. Dlaczego więc odchodzą, zamiast współpracować i się rozwijać? Bo perspektywa dalszego działania nie jest atrakcyjna. Zmienimy to.

- Porusza Pan również kwestię nawiązania relacji partnerskich na linii zawiązek – kolegium sędziów. Czy w takim wypadku oznacza to, że teraz te relację nie są zbyt dobre, że nie opierają się na partnerstwie? Jak Pan sobie wyobraża tą współpracę?

- Kolegium sędziów powinno tworzyć przestrzeń do obiektywnego i dobrego prowadzenia widowiska sportowego, a także promowania najlepszych sędziów z Małopolski. Rozmawiam z wieloma sędziami, naprawdę jest poczucie niewykorzystanego potencjału. Trzeba pamiętać, że na poziomie niższych lig są to bardzo często pasjonaci, zarobki sędziego na tym poziomie rozgrywkowym nie pozwalają przecież traktować tego jako swojej podstawowej pracy zarobkowej. Chcę poprzez szkolenia prowadzone nowoczesnymi metodami podnosić ich kompetencje. Uważam, że możemy również poprawić klimat wokół obsad sędziowskich tak, aby wśród tych wspomnianych pasjonatów panowało poczucie, że promuje się najlepszych, najzdolniejszych i najbardziej pracowitych. Na start w wyborach na Prezesa MZPN zdecydował się szef kolegium, Pan Andrzej Sękowski. Widocznie uznał, że co miał zrobić w tym środowisku, to zrobił i czas iść dalej. Ja mam poczucie, że mógł zrobić o wiele więcej i niestety nie zrobił. Weźmy to, ilu teraz mamy sędziów na poziomie ogólnopolskim, pochodzącym z naszego regionu? Chlubnym wyjątkiem jest Tomasz Musiał. Naprawdę stać nas na więcej.

- Czy odbył Pan już jakieś spotkania z sędziami w sprawie swojej kandydatury? Wiemy, że sędziowie również mają prawo głosu w wyborach na Prezesa Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Spotkania to bardzo trudny temat w trakcie trwania pandemii, czego bardzo żałuję. Robię co w mojej mocy, aby docierać do jak najszerszego środowiska, w tym sędziów. W tym konkretnym przypadku podmiotem reprezentującym ich interesy jest Kolegium Sędziów i to ono wybierze delegatów. Co ciekawe, jeden z moich potencjalnych kontrkandydatów, Pan Andrzej Sękowski, pochodzi właśnie z tego grona. Miałem wiele okazji do rozmów z konkretnymi osobami i również tu potwierdza się potrzeba zmian w odniesieniu do działań całego związku, ale również samej pozycji sędziów w jego ramach. Na oficjalne rozmowy przyjdzie jeszcze czas, zapewne wtedy, kiedy będą wyłonieni delegaci z tego grona. Niemniej, jak wspominałem, zależy mi, aby rozmawiać nie tylko z nimi, ale ze wszystkimi przedstawicielami środowiska. Dlatego też podałem numer telefonu, zostawiłem kontakt mailowy. Odzew jest naprawdę duży, również ze strony sędziów.

- Czy w związku z pandemią ma Pan utrudniony kontrakt z podokręgami piłkarskimi? Mecze się nie odbywają, amatorska piłka zamiera w bezruchu. Do wyborów coraz bliżej a wydaje mi się, że w teren też trzeba się wybrać, porozmawiać z działaczami, poznać sugestie, opinie. I nie mówię tutaj tylko o tych medialnych klubach, ale też tych mniejszych, które często mają inne spojrzenie na pewne sprawy i na co dzień borykają się z innymi problemami.

- Niestety, ta trudność ze spotkaniami się powtarza. Chciałbym dotrzeć do każdego, kto tworzy to środowisko. Wpływ na wybór prezesa, poprzez głosowanie w podokręgach i strefach, ma prawie 750 klubów. Nie wszędzie mógłbym pojechać nawet bez pandemii, a teraz jest to jeszcze trudniejsze. Żałuję, chociaż bardzo bym chciał. Ale podobnie jak w przypadku sędziów, staram się kontaktować tam, gdzie tylko jest to możliwe, czyli na ten moment z władzami podokręgu, wybranymi przecież przez kluby. Pozostawiłem jednak namiary do siebie, tak aby być dostępnym dla każdego. Ale to nie koniec, planuję pewne działania, które pozwolą mi ze swoim przekazem dotrzeć do wszystkich, co do jednego, klubu w Małopolsce. Mam przy tym wrażenie, że jest potrzeba popularyzowania nawet nie samej kandydatury Łukasza Sosina, a wyborów jako takich. Wiele małych klubów o wyborach nie wie, o ich terminach nie wspominając. Podokręgi się tu starają jak mogą, ale na wsparcie centrali MZPN nie mają co liczyć. Postaram się to zmienić. Przy tym wszystkim zaznaczam, program jest cały czas otwarty. Nie chcę, aby związek był dziełem jednego człowieka, czy wąskiej grupy ludzi. Potrzebujemy większej transparentności i partnerstwa, co chcę pokazać już teraz, rozmawiając szeroko o planach na najbliższe lata.Koniec części pierwszej. W następnej cześci Łukasz Sosin przedsatwi m.in swoją wizję działania podokręgów piłkarskich w Małopolsce, wypowie się w sprawie utworzenia jednej silnej IV ligi oraz podzieli się pomysłami na finasowanie Związku. Zapraszamy serdecznie!


ZOBACZ TAKŻE:
]- SOSIN: CHCĘ BYĆ LIDEREM ZMIAN (cz.2)

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2021-04-19 11:41:23


MZPN  wywiad  Sosin 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
:
Stal Mielec
16.05.2021
17:30
Jagiellonia Białystok
:
Lechia Gdańsk
16.05.2021
17:30
Pogoń Szczecin
:
Raków Częstochowa
16.05.2021
17:30
Cracovia Kraków
:
Warta Poznań
16.05.2021
17:30
Wisła Płock
:
Zagłębie Lubin
16.05.2021
17:30
Legia Warszawa
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
16.05.2021
17:30
Lech Poznań
:
Górnik Zabrze
16.05.2021
17:30
Piast Gliwice
:
Wisła Kraków
16.05.2021
17:30

Fortuna I liga

Radomiak Radom
0:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.05.2021
18:00
Arka Gdynia
:
Resovia Rzeszów
14.05.2021
20:40
Miedź Legnica
:
GKS Tychy
15.05.2021
12:40
GKS Jastrzębie
:
Stomil Olsztyn
15.05.2021
17:00
Korona Kielce
:
GKS Bełchatów
15.05.2021
17:00
Chrobry Głogów
:
Zagłębie Sosnowiec
15.05.2021
17:00
Górnik Łęczna
:
Odra Opole
15.05.2021
16:00
Widzew Łódź
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.05.2021
12:40
Radomiak Radom
:
Sandecja Nowy Sącz
16.05.2021
19:10
Puszcza Niepołomice
:
ŁKS Łódź
16.05.2021
15:00

II liga

Górnik Polkowice
3:0
Olimpia Grudziądz
12.05.2021
16:00
Stal Rzeszów
0:1
Garbarnia Kraków
12.05.2021
13:00
Lech II Poznań
:
KKS 1925 Kalisz
15.05.2021
17:00
Znicz Pruszków
:
Błękitni Stargard
15.05.2021
15:00
GKS Katowice
:
Wigry Suwałki
15.05.2021
15:15
Hutnik Kraków
:
Motor Lublin
15.05.2021
17:00
Sokół Ostróda
:
Bytovia Bytów
15.05.2021
17:00
Olimpia Grudziądz
:
Skra Częstochowa
15.05.2021
17:00
Pogoń Siedlce
:
Garbarnia Kraków
15.05.2021
17:00
Górnik Polkowice
:
Śląsk II Wrocław
15.05.2021
17:00
Stal Rzeszów
:
Chojniczanka Chojnice
16.05.2021
19:44

III liga, gr. 4

Avia Świdnik
6:0
Jutrzenka Giebułtów
12.05.2021
12:00
Wisła Puławy
1:0
Siarka Tarnobrzeg
12.05.2021
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
2:1
KSZO Ostrowiec Św.
12.05.2021
17:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Hetman Zamość
15.05.2021
17:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Lewart Lubartów
15.05.2021
16:00
Cracovia II Kraków
:
Stal Kraśnik
15.05.2021
13:00
Avia Świdnik
:
Siarka Tarnobrzeg
15.05.2021
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Wisłoka Dębica
15.05.2021
16:00
Stal Stalowa Wola
:
KS Wiązownica
15.05.2021
17:00
Sokół Sieniawa
:
Wisła Puławy
15.05.2021
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
ŁKS Łagów
15.05.2021
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Chełmianka Chełm
16.05.2021
13:00
Korona II Kielce
:
Podhale Nowy Targ
16.05.2021
12:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Dalin Myślenice
0:0
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
12.05.2021
18:00
LKS Śledziejowice
6:4
Puszcza II
12.05.2021
18:00
Wiślanie Jaśkowice
3:3
Garbarnia II Kraków
12.05.2021
18:00
Beskid Andrychów
0:0
Clepardia Kraków
12.05.2021
18:00
MKS Trzebinia
1:1
Unia Oświęcim
12.05.2021
18:00
Słomniczanka Słomniki
1:1
LKS Jawiszowice
12.05.2021
18:00
Orzeł Ryczów
2:2
Sokół Kocmyrzów
12.05.2021
18:00
Pcimianka Pcim
1:1
KS Chełmek
12.05.2021
18:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
LKS Rajsko
12.05.2021
18:00
Sokół Kocmyrzów
:
Dalin Myślenice
15.05.2021
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Słomniczanka Słomniki
15.05.2021
17:00
KS Chełmek
:
Orzeł Ryczów
15.05.2021
17:00
Unia Oświęcim
:
LKS Śledziejowice
15.05.2021
17:00
Garbarnia II Kraków
:
Pcimianka Pcim
15.05.2021
17:00
Clepardia Kraków
:
MKS Trzebinia
15.05.2021
17:00
LKS Rajsko
:
Beskid Andrychów
15.05.2021
17:00
Proszowianka Proszowice
:
Wiślanie Jaśkowice
15.05.2021
17:00
LKS Jawiszowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
15.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

KS Olkusz
:
Zieleńczanka Zielonki
15.05.2021
18:00
Przebój Wolbrom
:
Leśnik Gorenice
15.05.2021
17:00
Błękitni Modlnica
:
LKS Niedźwiedź
15.05.2021
17:30
Orzeł Bębło
:
LOT Balice
15.05.2021
12:00
TS Węgrzce
:
Pogoń Miechów
15.05.2021
11:00
Przemsza Klucze
:
Spójnia Osiek
15.05.2021
17:00
Piliczanka Pilica
:
Bolesław Bukowno
15.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Grębałowianka Kraków
0:3
Dąbski Kraków
12.05.2021
18:00
Bronowianka Kraków
2:0
Nadwiślan Kraków
12.05.2021
18:00
Hutnik II Kraków
0:2
Wieczysta Kraków
12.05.2021
18:00
Prądniczanka Kraków
3:2
Orlęta Rudawa
12.05.2021
17:00
Prokocim Kraków
3:0
Zwierzyniecki Kraków
12.05.2021
18:00
Kaszowianka Kaszów
4:1
Skawinka Skawina
13.05.2021
18:00
Prądniczanka Kraków
:
Bronowianka Kraków
15.05.2021
11:00
Orlęta Rudawa
:
Dąbski Kraków
15.05.2021
17:00
Skawinka Skawina
:
Nadwiślan Kraków
15.05.2021
17:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Borek Kraków
15.05.2021
17:00
Wieczysta Kraków
:
Kmita Zabierzów
15.05.2021
11:00
Prokocim Kraków
:
Grębałowianka Kraków
15.05.2021
17:00
Hutnik II Kraków
:
Piast Wołowice
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Dziecanovia Dziekanowice
2:1
Wróblowianka Wróblowice
12.05.2021
18:00
Błękitni Bodzanów
0:1
Złomex Branice
12.05.2021
18:00
Orzeł Myślenice
2:2
Radziszowianka Radziszów
12.05.2021
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
1:1
Tempo Rzeszotary
12.05.2021
18:00
Gdovia Gdów
0:1
Wiślanka Grabie
12.05.2021
18:00
Pasternik Ochojno
0:1
Raba Dobczyce
12.05.2021
18:00
Górnik Wieliczka
2:2
Wiarusy Igołomia
12.05.2021
18:00
Tempo Rzeszotary
:
Wiarusy Igołomia
15.05.2021
16:00
Raba Dobczyce
:
Wróblowianka Wróblowice
15.05.2021
17:00
Orzeł Myślenice
:
Dziecanovia Dziekanowice
15.05.2021
17:00
Górnik Wieliczka
:
Błękitni Bodzanów
15.05.2021
17:00
Pasternik Ochojno
:
Złomex Branice
15.05.2021
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Gdovia Gdów
16.05.2021
16:00
Radziszowianka Radziszów
:
Wiślanka Grabie
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sokół Przytkowice
1:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
12.05.2021
17:00
Halniak Maków Podhalański
0:1
LKS Żarki
12.05.2021
17:00
Garbarz Zembrzyce
1:3
Brzezina Osiek
12.05.2021
17:00
Hejnał Kęty
0:1
Tempo Białka
12.05.2021
17:00
Zgoda Byczyna
0:5
Victoria Jaworzno
12.05.2021
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
0:1
Babia Góra Sucha Beskidzka
12.05.2021
17:00
Niwa Nowa Wieś
5:0
Zatorzanka Zator
12.05.2021
17:00
MKS Libiąż
2:3
Nadwiślanin Gromiec
12.05.2021
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Nadwiślanin Gromiec
15.05.2021
17:00
Tempo Białka
:
Zatorzanka Zator
15.05.2021
17:00
Victoria Jaworzno
:
Brzezina Osiek
15.05.2021
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
:
Garbarz Zembrzyce
15.05.2021
17:00
Zgoda Byczyna
:
MKS Libiąż
15.05.2021
17:00
Sokół Przytkowice
:
Niwa Nowa Wieś
15.05.2021
17:00
Hejnał Kęty
:
LKS Gorzów
15.05.2021
17:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
LKS Żarki
15.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zakliczyn
3:2
Ikar Odporyszów
12.05.2021
17:30
Zorza Zaczarnie
4:2
Pogórze
12.05.2021
17:30
Unia Niedomice
0:3
Olimpia Wojnicz
12.05.2021
17:00
LUKS Skrzyszów
7:4
LKS Ładna
12.05.2021
17:30
GLKS Gromnik
2:1
Ciężkowianka Ciężkowice
12.05.2021
17:30
LKS Szynwałd
4:0
LKS Rzuchowa
12.05.2021
17:00
Dunajec Zbylitowska Góra
1:4
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
13.05.2021
17:30
LKS Szynwałd
:
Ciężkowianka Ciężkowice
15.05.2021
17:00
Zorza Zaczarnie
:
LKS Ładna
15.05.2021
17:00
LUKS Skrzyszów
:
Ikar Odporyszów
15.05.2021
18:00
Tuchovia Tuchów
:
LKS Rzuchowa
16.05.2021
17:00
GLKS Gromnik
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
16.05.2021
14:00
Dunajec Zakliczyn
:
Dunajec Zbylitowska Góra
16.05.2021
17:00
Wisła Szczucin
:
Polan Żabno
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Arkadia Olszyny
1:2
Wola Radłowska
12.05.2021
17:30
Olimpia Kąty
1:0
Poręba Spytkowska
12.05.2021
17:30
Strażak Mokrzyska
2:2
Naprzód Sobolów
12.05.2021
17:30
Raba Książnice
2:2
Orzeł Dębno
12.05.2021
17:30
Błyskawica Proszówki
:
Poręba Spytkowska
15.05.2021
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Radłovia Radłów
15.05.2021
18:00
Strażak Mokrzyska
:
Jadowniczanka Jadowniki
15.05.2021
17:00
Arkadia Olszyny
:
Raba Książnice
15.05.2021
15:00
Wola Radłowska
:
Naprzód Sobolów
15.05.2021
17:00
Sokół Maszkienice
:
Olimpia Kąty
15.05.2021
18:00
Olimpia B.
:
Orzeł Dębno
16.05.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKS Łużna
0:4
Helena Nowy Sącz
13.05.2021
17:30
Zawisza R.
4:2
Podhalanin Biecz
13.05.2021
17:30
Grybovia Grybów
0:4
Dunajec Nowy Sącz
13.05.2021
17:30
Zyndram
2:2
Łosoś Łososina Dolna
13.05.2021
17:30
LKS Uście Gorlickie
3:0
Hart Tęgoborze
13.05.2021
17:30
Kolejarz Stróże
4:1
LKSKobylankaKobylanka
13.05.2021
17:30
ULKS Korzenna
0:3
Sokół Stary Sącz
13.05.2021
17:30
LKS Zagórzany
1:3
Gród Podegrodzie
13.05.2021
17:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Turbacz Mszana Dolna
:
AKS Ujanowice
15.05.2021
16:00
Krokus
:
Wiatr Ludźmierz
15.05.2021
18:00
Czarni Czarny Dunajec
:
Zalesianka
16.05.2021
15:00
Babia Góra Lipnica Wielka
:
LKS Szaflary
16.05.2021
15:00
Jordan Jordanów
:
Huragan Waksmund
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Ekler Baranówka
3:0
Spartak Wielkanoc
12.05.2021
18:00
Prądniczanka II Kraków
4:0
Czarni 03 Grzegorzowice
12.05.2021
19:30
Partyzant Dojazdów
3:0
Błękitni II Modlnica
12.05.2021
17:00
Michałowianka Michałowice
3:0 v.o.
Wierzbowianka Wierzbno
12.05.2021
 
Galicja Raciborowice
2:4
Szreniawa Koszyce
12.05.2021
18:00
Strażak Goszcza
2:4
Słomniczanka II Słomniki
13.05.2021
18:00
Płomień Kościelec
2:4
Jastrzębiec Książ Wielki
13.05.2021
18:00
Strażak Goszcza
:
Błękitni II Modlnica
15.05.2021
11:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Jastrzębiec Książ Wielki
15.05.2021
 
Ekler Baranówka
:
Szreniawa Koszyce
15.05.2021
17:00
Partyzant Dojazdów
:
Galicja Raciborowice
15.05.2021
15:00
Prądniczanka II Kraków
:
Michałowianka Michałowice
16.05.2021
16:00
Bibiczanka Bibice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Dragon Szczyglice
2:4
Świt Krzeszowice
12.05.2021
18:00
Wisła Jeziorzany
10:0
Wisła Czernichów
12.05.2021
18:00
Wisła Rząska
0:2
Maszycanka Maszyce
12.05.2021
18:00
Liszczanka Liszki
0:0
Sportowiec Modlniczka
12.05.2021
18:15
Strażak Rączna
:
Sokół Rybna
13.05.2021
20:30
Tęcza Piekary
:
Lotnik Kryspinów
13.05.2021
17:00
MKS Skała 2004
:
Świt Krzeszowice
15.05.2021
 
Wisła Jeziorzany
:
Sokół Rybna
15.05.2021
17:00
Liszczanka Liszki
:
Wisła Rząska
15.05.2021
16:00
Dragon Szczyglice
:
Strażak Rączna
15.05.2021
11:00
Iskra Czułów
:
Wisła Czernichów
15.05.2021
17:30
Tęcza Piekary
:
Maszycanka Maszyce
15.05.2021
16:30
JKS Zelków
:
Sportowiec Modlniczka
15.05.2021
11:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka Kraków
0:1
Fairant Kraków
12.05.2021
18:00
Podgórze Kraków
8:1
Rzozovia Rzozów
13.05.2021
17:00
Gajowianka Gaj
0:4
Cedronka Wola Radziszowska
13.05.2021
18:00
Wanda Nowa Huta
4:0
Strzelcy Kraków
13.05.2021
17:00
Tramwaj Kraków
:
Gajowianka Gaj
15.05.2021
18:00
Wanda Nowa Huta
:
Rzozovia Rzozów
15.05.2021
11:00
Bieżanowianka Kraków
:
Cedronka Wola Radziszowska
15.05.2021
18:00
Płomień Kostrze
:
Pogoń Skotniki
15.05.2021
17:00
Podgórze Kraków
:
Kabel Kraków
15.05.2021
17:00
Krakus Swoszowice
:
Iskra Krzęcin
16.05.2021
17:00
Strzelcy Kraków
:
Fairant Kraków
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Piast Łapanów
4:1
Sokół Chorągwica
12.05.2021
18:00
Piłkarz Podłęże
3:2
Rożnowa
12.05.2021
18:00
Iskra Zakrzów
0:0
Wilga Koźmice Wielkie
12.05.2021
18:00
Nadwiślanka Nowe Brzesko
2:0
Strażak Kokotów
12.05.2021
18:00
Gwiazda Brzegi
2:1
Wolni Kłaj
12.05.2021
18:00
Czarni Staniątki
1:1
Zieloni Niegowić
12.05.2021
18:00
Contra Sułków
0:3
Zryw Szarów
12.05.2021
18:00
Czarnochowice
3:2
UKS Sygneczów
12.05.2021
18:00
Contra Sułków
:
UKS Sygneczów
15.05.2021
17:00
Zieloni Niegowić
:
Rożnowa
15.05.2021
18:00
Czarni Staniątki
:
Piast Łapanów
15.05.2021
17:30
Wolni Kłaj
:
Sokół Chorągwica
16.05.2021
17:00
Gwiazda Brzegi
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
16.05.2021
17:00
Strażak Kokotów
:
Wilga Koźmice Wielkie
16.05.2021
17:00
Zryw Szarów
:
Piłkarz Podłęże
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Beskid Tokarnia
4:1
Zielonka Wrząsowice
12.05.2021
18:00
Gościbia Sułkowice
2:3
Staw Polanka
12.05.2021
18:00
Iskra Brzączowice
3:2
Sęp Droginia
12.05.2021
18:00
Lubomir Wiśniowa
0:0
Rokita Kornatka
12.05.2021
18:00
Hejnał Krzyszkowice
4:0
Skalnik Trzemeśnia
12.05.2021
18:00
Górki Myślenice
1:2
Sokół Borzęta
12.05.2021
18:00
Clavia Świątniki Górne
3:2
Topór Tenczyn
13.05.2021
18:00
Sokół Borzęta
:
Sęp Droginia
15.05.2021
17:30
Staw Polanka
:
LKS Rudnik
15.05.2021
16:00
Górki Myślenice
:
Hejnał Krzyszkowice
15.05.2021
17:00
Zielonka Wrząsowice
:
Lubomir Wiśniowa
15.05.2021
17:00
Gościbia Sułkowice
:
Iskra Brzączowice
15.05.2021
17:00
Beskid Tokarnia
:
Skalnik Trzemeśnia
16.05.2021
17:30
Topór Tenczyn
:
Rokita Kornatka
16.05.2021
15:30
Clavia Świątniki Górne
:
Karpaty Siepraw
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Olimpia Łobzów
5:4
Pilica Wierbka
12.05.2021
18:00
Dłubnia Trzyciąż
1:2
Promień Przeginia
12.05.2021
18:00
Laskowianka Laski
1:0
Trzy Korony Żarnowiec
12.05.2021
17:00
Spartak Charsznica
5:2
Sokół Gołaczewy
12.05.2021
18:00
Wielmożanka Wielmoża
4:2
Przebój Wolbrom
12.05.2021
18:00
Błysk Zederman
3:3
Prądnik Sułoszowa
12.05.2021
18:00
Unia Jaroszowiec
5:0
Błyskawica Kolbark
12.05.2021
18:00
Centuria Chechło
2:2
Legion Bydlin
12.05.2021
17:00
Błyskawica Kolbark
:
Promień Przeginia
15.05.2021
18:00
Sokół Gołaczewy
:
Pilica Wierbka
15.05.2021
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
:
Dłubnia Trzyciąż
15.05.2021
17:00
Przebój Wolbrom
:
Olimpia Łobzów
16.05.2021
17:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Błysk Zederman
16.05.2021
11:30
Centuria Chechło
:
Unia Jaroszowiec
16.05.2021
11:00
Legion Bydlin
:
Spartak Charsznica
16.05.2021
11:00
Prądnik Sułoszowa
:
Strażak Przybysławice
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Wisła Jankowice
3:0
Start Kamień
12.05.2021
17:30
Unia Kwaczała
2:0
MKS Alwernia
12.05.2021
17:30
Wisełka Rozkochów
0:3
Fablok Chrzanów
12.05.2021
17:30
Wolanka Wola Filipowska
2:1
Zagórzanka Zagórze
12.05.2021
17:30
Victoria Zalas
0:6
Ciężkowianka Jaworzno
12.05.2021
17:30
Tęcza Tenczynek
1:0
SPRiN Regulice
12.05.2021
17:30
UKS Dulowa
2:6
Promyk Bolęcin
12.05.2021
17:30
UKS Dulowa
:
Wisła Jankowice
15.05.2021
17:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Tęcza Tenczynek
15.05.2021
17:30
Wisełka Rozkochów
:
Unia Kwaczała
15.05.2021
17:30
Start Kamień
:
SPRiN Regulice
15.05.2021
17:30
Fablok Chrzanów
:
Promyk Bolęcin
15.05.2021
17:30
Zagórzanka Zagórze
:
Błyskawica Myślachowice
16.05.2021
17:30
Ciężkowianka Jaworzno
:
MKS Alwernia
16.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Kraków I)

Zawisza Sulechów
:
Milenium Radziemice
15.05.2021
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Kosynierzy Łuczyce
16.05.2021
16:00
LKS Niedźwiedź II
:
Olimpia Czaple Wielkie
16.05.2021
14:00
Agricola Klimontów
:
Juvenia Prandocin
16.05.2021
11:00
Sparta Skrzeszowice
:
LKS Polanowice
16.05.2021
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Novi Narama
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Iskra Radwanowice
:
Bronowicki Kraków
15.05.2021
17:00
Topór Aleksandrowice
:
Płomień Jerzmanowice
15.05.2021
17:00
Kmita II Zabierzów
:
Niegoszowianka
15.05.2021
17:30
Maszycanka II Maszyce
:
Fitball Szklary
16.05.2021
16:00
Orzeł II Bębło
:
Górzanka Nawojowa Góra
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
15.05.2021
14:00
Wieczysta II
:
Pychowianka Kraków
15.05.2021
15:00
Victoria Kraków
:
Dragoons Kraków
15.05.2021
 
Grom Kraków
:
Wawel Kraków
16.05.2021
17:00
Kaszowianka II Kaszów
:
Universum Kraków
16.05.2021
14:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Tyniec Kraków
:
Radziszowianka II
15.05.2021
15:00
Gwiazda Ściejowice
:
Lotnik II Kryspinów
15.05.2021
17:00
Trzebol Wielkie Drogi
:
Skawinka II Skawina
15.05.2021
17:00
Nadwiślan Rusocice
:
Sparta Przeginia Duchowna
16.05.2021
16:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Błękitni Czułówek
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
2:4
Wiarusy II
12.05.2021
18:00
Ledniczanka
2:5
Start Brzezie
12.05.2021
18:00
Dąb Zabierzów Bocheński
3:1
Wieliczanka Wieliczka
12.05.2021
18:00
Gryf Wiatowice
2:5
Tęcza Słomiróg
12.05.2021
18:00
Górnik II Wieliczka
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
12.05.2021
18:00
Batory Wola Batorska
3:2
Wilga Instalbud Golkowice
12.05.2021
18:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Naprzód Ochmanów
15.05.2021
17:30
Gdovia II Gdów
:
Górnik II Wieliczka
15.05.2021
17:30
Batory Wola Batorska
:
Tęcza Słomiróg
15.05.2021
17:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Start Brzezie
16.05.2021
16:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Ledniczanka
16.05.2021
17:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Gryf Wiatowice
16.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Górki II Myślenice
6:0
Raba II Dobczyce
13.05.2021
18:00
Dukla Bysina
4:5
Radwan Skomielna Czarna
13.05.2021
18:00
Grodzisko Raciechowice
1:2
Orzeł Nowa Wieś
13.05.2021
18:00
Jawor Jawornik
4:3
Karpaty II Siepraw
13.05.2021
18:00
Cyrhla Krzczonów
1:2
Szczebel Lubień
13.05.2021
18:00
Iskra Głogoczów
2:0
LKS Trzebunia
13.05.2021
18:00
Cisy Harbutowice
1:2
Wicher Stróża
13.05.2021
18:00
Karpaty II Siepraw
:
Szczebel Lubień
15.05.2021
17:30
LKS Trzebunia
:
Radwan Skomielna Czarna
16.05.2021
17:00
Iskra Głogoczów
:
Cyrhla Krzczonów
16.05.2021
15:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Raba II Dobczyce
16.05.2021
17:00
Jawor Jawornik
:
Wicher Stróża
16.05.2021
16:00
Górki II Myślenice
:
Cisy Harbutowice
16.05.2021
16:00
Grodzisko Raciechowice
:
Dukla Bysina
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Strumyk Zarzecze
:
Victoria Smroków
15.05.2021
17:00
Orzeł K.
:
Stare Bukowno
16.05.2021
13:00
Pilica II Wierbka
:
Hetman Dłużec
16.05.2021
11:00
Czapla Czaple Male
:
Nidzica Słaboszów
16.05.2021
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Piliczanka II Pilica
16.05.2021
11:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

UKS Sygneczów II
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
15.05.2021
18:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Resovia Rzeszów
:
Górnik Łęczna
15.05.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
15.05.2021
 
Motor Lublin
:
Korona II
15.05.2021
 
Stal Rzeszów
:
Orlęta K.
16.05.2021
13:00

Centralna Liga Juniorów U-18

SMS Łódź
:
Arka G.
15.05.2021
16:00
Lechia
:
Śląsk Wrocław
15.05.2021
12:00
Pogoń Szczecin
:
Lech Poznań
15.05.2021
12:00
Cracovia Kraków
:
Gwarek Zabrze
15.05.2021
15:30
Escola Varsovia Warszawa
:
Korona
16.05.2021
13:45
Legia Warszawa
:
Zagłębie Lubin
16.05.2021
11:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
:
Hutnik Kraków
15.05.2021
12:00
Cracovia Kraków
:
Motor Lublin
15.05.2021
 
Górnik Ł.
:
Stal Rz.
15.05.2021
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Wisła Kraków
15.05.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
:
TOP 54 Biała Podlaska
15.05.2021
12:00
Hetman Z.
:
Cracovia Kraków
15.05.2021
15:00
Wisła Kraków
:
Unia Tarnów
15.05.2021
 
BKS Lublin
:
KKP Korona
15.05.2021
 

Małopolska Liga Juniorów

Limanovia Limanowa
1:0
BKS Bochnia
12.05.2021
 
Orkan Raba Wyżna
1:0
Górnik Wieliczka
12.05.2021
17:30
Podhale Nowy Targ
5:0
Okocimski Brzesko
12.05.2021
17:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
5:0
Prądniczanka Kraków
12.05.2021
17:00
Sokół Stary Sącz
1:1
Profi Zielonki
12.05.2021
18:00
Unia Tarnów
3:4
Tarnovia Tarnów
12.05.2021
16:00
Puszcza Niepołomice
:
Podhale Nowy Targ
15.05.2021
 
Sokół Stary Sącz
:
Pcimianka Pcim
15.05.2021
 
Orkan Raba Wyżna
:
Tarnovia Tarnów
15.05.2021
 
Unia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
15.05.2021
 
BKS Bochnia
:
Prądniczanka Kraków
16.05.2021
 
Górnik Wieliczka
:
Profi Zielonki
16.05.2021
 
Beskid Andrychów
:
Dunajec Nowy Sącz
16.05.2021
 
Okocimski Brzesko
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.05.2021
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Profi Zielonki
15.05.2021
 
Puszcza Niepołomice
:
Podhale Nowy Targ
15.05.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Okocimski Brzesko
15.05.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
15.05.2021
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Unia Tarnów
:
SMS Oświęcim
15.05.2021
 
Glinik Gorlice
:
Podgórze Kraków
15.05.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
Hutnik II Kraków
15.05.2021
 
Górnik Tarnów
:
AP Wisła Czarny Dunajec
15.05.2021
 

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
15.05.2021
 
Okocimski Brzesko
:
Wisła II Kraków
15.05.2021
 
Podhale Nowy Targ
:
Unia Oświęcim
15.05.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Respect Szalowa
15.05.2021
 

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Okocimski Brzesko
:
Hutnik Kraków
15.05.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
AP 21 Kraków
15.05.2021
 
MOSiR Bochnia
:
Chełmek
15.05.2021
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Unia II Tarnów
16.05.2021
11:00

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
15.05.2021
10:00
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
15.05.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
15.05.2021
 
AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
15.05.2021
 

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Hutnik Kraków
:
Cracovia II Kraków
13.05.2021
17:45
Kalwarianka
:
Okocimski Brzesko
15.05.2021
 
Wisła II K.
:
Hutnik Kraków
15.05.2021
 
Cracovia II Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15.05.2021
 
AP 21 Chrzanów
:
AP Wisła Czarny Dunajec
15.05.2021
 

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
:
SMS Łódź
15.05.2021
11:00
Czarni Sosnowiec
:
Śląsk Wrocław
15.05.2021
13:00
Olimpia Szczecin
:
KKP Bydgoszcz
15.05.2021
16:00
Rolnik Biedrzychowice
:
GKS Katowice
16.05.2021
14:00
APLG Gdańsk
:
AZS UJ Kraków
16.05.2021
12:00
Górnik Łęczna
:
ROW Rybnik
16.05.2021
16:00

I liga kobiet (południe)

Polonia Środa Wielkopolska
:
Praga Warszawa
15.05.2021
14:00

II liga kobiet (wschód)

Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Widok Lublin
15.05.2021
 
Respekt Myślenice
:
Ząbkovia Ząbki
15.05.2021
 
Włókniarz Białystok
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
15.05.2021
 
Loczki Wyszków
:
Prądniczanka Kraków
16.05.2021
14:00
AZS UW Warszawa
:
KS Raszyn
16.05.2021
10:00
KSP Kielce
:
Sparta Daleszyce
16.05.2021
16:00

IV liga małopolska kobiet

Olimpia Osieczany
:
FSA Kraków
15.05.2021
 
Burza Roczyny
:
Górnik Wieliczka
15.05.2021
 
Bronowianka Kraków
:
Tempo Białka
15.05.2021
 
Victoria Zalas
:
Uran Łukowica
15.05.2021
 
Pogorzanka Pogorzyce
:
Prądniczanka II Kraków
15.05.2021
 

Centralna Liga Juniorek U-17

Zabrze
:
SWD Wodzisław
15.05.2021
16:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny