facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Zmiany terminarzy w niższych ligach

Zmiany terminarzy w niższych ligach

Małopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o zmianach w terminarzach prowadzonych przez siebie rozgrywek. Wynika z niego, że kolejki, który planowano miały się odbyć w terminach od 20 marca do 4 kwietnia zostaną przełożone na pierwszy możliwy termin po zakończeniu obowiązujących obostrzeń – czyli 10 kwietnia. Tak o to rozgrywki w IV lidze grupie zachodniej mają być dokończone na podstawie nowego terminarza, który prezentujemy poniżej:

15. kolejka - 10/11 kwietnia
16. kolejka - 17/18 kwietnia
17. kolejka - 24/25 kwietnia
18. kolejka - 1/2 maja
19. kolejka - 9 maja (niedziela, godz. 15:00), termin obligatoryjny

Nowe terminy zyskają również kolejki po podziale na grupę mistrzowską oraz spadkową:

1. kolejka - 15/16 maja
2. kolejka - 19 maja (środa); termin wtorek-czwartek
3. kolejka - 22/23 maja
4. kolejka - 29/30 maja
5. kolejka - 3 czerwca (Boże Ciało); kluby mogą ustalić dzień wcześniejszy
6. kolejka - 5/6 czerwca
7. kolejka - 12/13 czerwca
8. kolejka - 16 czerwca (środa); termin wtorek-czwartek
9. kolejka - 20 czerwca (niedziela, godz. 15:00); termin obligatoryjny

Inaczej sytuacja wygląda w Klasie Okręgowej (Kraków II) prowadzonej przez Małopolski Związek Piłki Nożnej. Kolejki, które miały się odbyć od 20 marca od 4 kwietnia zostaną rozegrane w późniejszych terminach w środku tygodnia. Wychodzi więc na to, że rozgrywki w tej Klasie Okręgowej rozpoczną się od 19 serii gier. Poniżej prezentujemy nowe terminy dla odwołanych kolejek:

6. kolejka z 20/21 marca przełożona na 19 maja (środa); termin wtorek-czwartek

17. kolejka z 27/28 marca przełożona na 16 czerwca (środa); termin wtorek-czwartek

18. kolejka z 3 kwietnia przełożona na 19 czerwca (sobota), a tym samym ostatnia (w obligatoryjnym terminie) 30. kolejka z 19 czerwca odbędzie się 26 czerwca (sobota) o godz. 17.00

W rozgrywkach futbolu młodzieżowego zaległe spotkania z weekendu 20-21 marca mają zostać rozegrane 6 kwietnia. Przypomnijmy, że wedle Rozporządzenia Rady Ministrów młodzież może normalnie kontynuować swoje rozgrywki, ponieważ ich obostrzenia nie obejmują.

Wiele wskazuje na to, że pozostałe podokręgi odpowiedzialne za poszczególne klasy rozgrywkowe w trwającym sezonie 2020/21 podążą drogą wyznaczoną przez Związek i również zastosują ten sam schemat w swoich grupach.

Równocześnie Małopolski Związek Piłki Nożnej czyni starania, aby w razie przedłużenia obowiązujących obostrzeń lub wprowadzeniu całkowitego lockdownu, niektóre ligi w niższych klasach rozgrywkowych mogły kontynuować rozgrywki.

Co ciekawe, Małopolski Związek Piłki Nożnej przez zmiany w regulaminie zabezpieczył się również na sytuację niemożności kontynuowania rozgrywek. Co ważne tabela po rozegraniu 50% spotkań będzie tabelą wiążącą i wg niej zespoły awansują lub spadną do innych klas rozgrywkowych. Przypomnijmy, że ten przepis nie znajdował się w regulaminie poprzednich rozgrywek dlatego zdecydowano o przyznaniu awansów oraz zrezygnowano ze spadków.

Poniższy wyciąg z regulaminu doskonale obrazuje taką sytuację, która miejmy nadzieję nie zaistnieje i nie będzie potrzeby wcielać jej w życie.

§ 21
3) W sytuacji braku możliwości zakończenia rozgrywek spowodowanej siłą wyższą, która nastąpi po rozegraniu 50% lub więcej zaplanowanych kolejek jako tabelę końcową przyjmuje się tabelę po ostatniej rozegranej kolejce, przy założeniu, iż wszystkie zaległe mecze tej i poprzednich kolejek, które nie odbyły się w terminach wcześniejszych, uznaje się za nierozegrane bez przyznawania punktów.

 

 

Źródło: Małopolski Związek Piłki Nożnej

Dodano: 2021-03-24 18:00:39


MZPN  koronawirus 

Komentarze