facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Pruś: Prawdziwe wyzwania dopiero przed nami

Pruś: Prawdziwe wyzwania dopiero przed nami

Maciej Pruś to golkiper AZS UEK Kraków. W większości meczów drugoligowych nie miał za wiele do roboty w bramce. Niedzielny pojedynek z Buskiem okazał z gatunku tych, w których Pruś odegrał ważniejszą rolę. Zapraszamy na krótki wywiad z golkiperem krakowian. Mowa w nim m.in o szansach na awans do I ligi, o sile zespołu oraz o pojedynku na szczycie II ligi małopolsko-świętokrzyskiej futsalu.

 

 

- Jak stan Twoich rękawic po meczu z BSF Busko-Zdrój. Szczególnie w pierwszej połowie przyjęły kilka takich bomb, że od patrzenia to i mnie ręce zaczęły boleć. Chyba najwięcej tego typu uderzeń zaserwował Ci dziś Janiec, zawodnik z numerem 7 na koszulce.
 
- To prawda, w tym meczu uwidoczniło się to jak przydatne w futsalu mogą być rękawice. Uderzenia faktycznie były atomowe ale teraz, po meczu mogę cieszyć się że wszystkie zostały skutecznie zneutralizowane. 
 
- To był jeden z tych, o ile nie jedyny mecz w tym sezonie, w którym drużyna dobitnie potrzebowała Cię na boisku. Tym razem Twoja rola nie ograniczała się do łapania tego, co nie miało prawa wpaść do bramki ale także do tego by pomagać, by łapać także to, co miało prawo zakończyć się golem.
 
- Faktycznie, niewiele było meczów, w których miałem tak dużo pracy jak w starciu z Buskiem. Nawet w pierwszym meczu, w Busku nie przyjąłem tylu uderzeń, bo wówczas mnóstwo z nich blokowali koledzy z obrony. Tym razem wiele strzałów docierało do bramki i patrząc na tablicę wyników mogę cieszyć się z tego, że w kluczowych momentach nie zawiodłem drużyny.
 
- Postawiliście dziś kropkę nad i, w dodatku w efektownym stylu, ogrywając w dwumeczu głównego kontrkandydata do awansu w irracjonalnych rozmiarach. Macie już tytuł króla tej grupy drugiej ligi ale... robota na tym się nie kończy.
 
- Zgadza się. Można powiedzieć, że triumf w sezonie zasadniczym drugiej ligi to dopiero przystanek. Przed nami najważniejsze wydarzenia w tym sezonie: gry barażowe o awans do pierwszej ligi oraz finały Akademickich Mistrzostw Polski. Poważne wyzwania tak naprawdę dopiero przed nami.
 
- Drużynę do gier barażowych macie chyba dobrze przygotowaną. Dysponujecie szeroką i wyrównaną kadrą, jesteście świetnie przygotowani fizycznie, taktycznie także, co pokazała choćby ta ostatnia bramka z Buskiem. Chyba taką jedyną obawą pozostaje brak wiedzy na temat przeciwników?
 
- Z jednej strony tak, zgadza się. Z drugiej jednak jesteśmy na tyle pewni swoich silnych stron, swoich umiejętności, że podejdziemy do rywali na pewno z szacunkiem ale także z głęboką wiarą w swoje możliwości oraz to, że wygramy i awansujemy do pierwszej ligi bez względu na to, z kim przyjdzie nam się mierzyć. Mamy głębokie przekonanie, że stać nas na osiągnięcie tego celu w tym właśnie sezonie.
 
- Czy Maciek Pruś to bramkarz numer jeden w zespole AZS UEK? Wiem, że dzielisz miejsce z Rafałem Aksamitem, zazwyczaj w meczach domowych w wyjściowym składzie wychodziłeś Ty. Nie wiem do końca szczerze powiedziawszy jak to wyglądało na wyjazdach. Istnieje u was taki podział? Hierarchia?
 
- Faktycznie w zdecydowanej większości meczów w pierwszym składzie grałem ja. Nie jest to chyba kwestia hierarchii, tylko decyzji trenera przed każdym pojedynkiem. Rafał także dostawał swoje szanse bo i też jest naprawdę dobrym golkiperem. 
 
- Dopytam raz jeszcze, bo nie padła jednoznaczna odpowiedź. Wiemy, że Ty masz więcej rozegranych spotkań od Rafała więc ze statystyk wynika, iż Ciebie należy upatrywać w roli golkipera numer jeden. Ale czy trener w szatni ustalił hierarchię, ustalił kto jest numerem jeden, a kto dwa? Tak? Czy nie?
 
- Nie. Taka hierarchia nie została nigdy przez trenera ustalona. 
 
- Super. O tak konkretną odpowiedź walczyłem. Dziękuję za rozmowę.
 
- Dzięki serdeczne.

Źródło: Rozmawiał: Piotr Kwiecień

Dodano: 2021-02-23 11:32:45


Zobacz też: II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

wywiad  AZS UEK Kraków 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Piast Gliwice
0:1
Warta Poznań
22.02.2021
18:00
Raków Częstochowa
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
26.02.2021
18:00
Warta Poznań
:
Lech Poznań
26.02.2021
20:30

Fortuna I liga

Arka Gdynia
:
GKS Jastrzębie
26.02.2021
16:00
Widzew Łódź
:
Radomiak Radom
26.02.2021
17:40
Resovia Rzeszów
:
Puszcza Niepołomice
26.02.2021
15:00

II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Patroni Nowy Targ
:
Sparta Spytkowice
24.02.2021
 
Błyskawica Wyciąże
:
Patroni Nowy Targ
25.02.2021
 
Sparta Spytkowice
:
Spartak Wielkanoc
25.02.2021
 

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Dąbski
:
Wanda Kraków
26.02.2021
19:30
Wisła Kraków
:
Prokocim Kraków
26.02.2021
19:30
Wieczysta Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
26.02.2021
20:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Grębałowianka Kraków
26.02.2021
20:30
Cracovia Kraków
:
Hutnik Kraków
26.02.2021
21:30
Strzelcy
:
Clepardia Kraków
26.02.2021
21:30