facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Efektowna pieczęć na mistrzostwie (foto)

Efektowna pieczęć na mistrzostwie (foto)

Mecz na szczycie II ligi małopolsko-świętokrzyskiej nie pozostawił złudzeń. Królem tej grupy pozostał zespół AZS UEK Kraków, który ogrywając ponownie i znów wysoko głównego kontrkandydata z Buska, zapewnił sobie na chwilę przed końcem rozgrywek miano lidera i uczestnika trójmeczu barażowego o awans na zaplecze Futsal Ekstraklasy.

 

 

Krakowianie kompletnie nie kalkulowali. Rzucili się na rywali już równo z pierwszą syreną i to z taką zaciekłością, że można było odnieść wrażenie, że szukają gardeł, a nie goli. To był niesamowity szturm. Już w pierwszej minucie Banaś przeżył małe bombardowanie, a w 3 minucie pierwszą porażkę. Zapoczątkował ją Bukalski, którego uderzenie Banaś co prawda sparował ale przy dobitce Mączyńskiego (efektowny gol od słupka) był już bezradny. Zresztą ta dobitka możliwa była dzięki przytomnemu dograniu Bukalskiego, któremu ta dobitka "przysługiwała".
 
Goście nie mogli się otrząsnąć, nie mogli momentami opuścić własnego pola karnego. Dopiero w 6 minucie gdy na parkiecie pojawiać zaczął się rosły Krzemiński, przyjezdni mieli gdzie dograć prostopadłą piłkę, a wspomniany piwot umiejętnie korzystał ze swoich warunków fizycznych, świetnie się rozpychał, walczył w powietrzu i zapewniał chwile odpoczynku dla obrońców. Groźny był też Janiec, którego atomowe strzały ze skrzydeł zdzierały piankę z rękawic Prusia. 

-[ FOTOGALERIA
 
Krakowianie od pewnego momentu szturmowali z mniejszą siłą, ale punktowali rywala bezlitośnie, rywala któremu przytrafiały się poważne luki w szykach obronnych. Tak było w 8 minucie gdy Czech mimo gąszczu graczy znalazł przed bramką osamotnionego Matlęgę i temu pozostało się obrócić i dopełnić formalności. W 11 minucie z kolei bramkowa akcja dla miejscowych zapoczątkowana została rzutem wolnym... gości. Pruś sparował uderzenie, a Mączyński pognał z błyskawiczną kontrą zwieńczoną atomowym uderzeniem pod poprzeczkę. Na 4:0 trafił w 18 minucie Bieda, którego samotnie stojącego pod bramką wypatrzył tym razem Bukalski i do przerwy losy meczu wydawały się już przesądzone.
 
I były w istocie. W drugiej odsłonie krakowianie głównie już kontrolowali przebieg gry. Obie strony od czasu do czasu nieudolnie negocjowały z bramkarzami warunki puszczenia gola ale z grubsza rzecz ujmując, nie było już tak ciekawie jak przed pauzą. Banaś pokonany powinien zostać w 25 minucie po koronkowej akcji Wieczorka z Czechem, ale temu pierwszemu zabrakło chyba nieco czasu i miejsca by lepiej przymierzyć z najbliższej odległości. W 38 minucie z kolei bliscy szczęścia byli goście, a autorem atomowego uderzenia w słupek z 10 metrów okazał się Krzemiński. 
 
Krakowanie okazali swoją wyższość, także kadrową. Siła zespołu AZS UEK jest na tyle duża, że część podstawowych zawodników na boisku zaczęła pojawiać się dopiero od 30 minuty. To był inny, wcale nie drugi garnitur ekipy trenera Kusi. W bramce stanął równorzędny sportowo Aksamit, Pruś mógł rozpocząć pielęgnację rękawic po bombach Jańca z pierwszej odsłony.  Miejscowi wyższość przypieczętowali także w 39 minucie gdy kompletnie zaskoczyli koncepcją rozegrania rzutu wolnego. Matlęga krótko zagrał do Bukalskiego, ten zamiast do Matlęgi, odegrał podeszwą do Czecha i ten ze spokojem wcisnął piłkę między zawodników stojących w murze na linii bramkowej.
 
FUTMAL MVP dla... no właśnie. Tu powstaje niemały dylemat. Z jednej strony na duże słowa uznania zasługuje występ Bukalskiego. Trzy asysty przy pięciu golach to naprawdę okazały wynik. I to asysty wcale niebanalne, w komplecie stanowiące element całkowitego zaskoczenia dla rywali. W kontrze pozostaje z kolei Mączyński. Zawodnik bezpardonowo zdobywający w tym starciu dwie bramki. To zawodnik, który miał w tym pojedynku niezwykłą precyzję atomowych uderzeń. Zarówno gol na 1:0 od słupka czy bomba pod poprzeczkę na 3:0 oraz kilka kapitalnie mierzonych gdzieś między nogami czy obok tułowia grupy stojących na przedpolu zawodników także robiły wrażenie. Wybór był trudny, ale jako że FUTMAL MVP ma w zamyśle promować bardziej tych, których praca na boisku jest cenna ale niewidoczna w protokole meczowym, o jeden włos triumf w tej subiektywnej nominacji - przyznajemy Danielowi Bukalskiemu

-[ FOTOGALERIA

II liga futsalu, 21.02.2021
AZS UEK Kraków - BSF Busko-Zdrój 5:0 (4:0)
Mączyński 3, 11, Matlęga 8, Bieda 18, Czech 39
 
Sędziowali: Mariusz Krupa i Rafał Gnutek.
AZS UEK: Pruś - Bukalski, Bieda, Mączyński, Witaszyk oraz Aksamit, Ptak, Gubała, Ślęczka, Czech, Cygnarowicz, Wieczorek, Matlęga, Novosad.
BSF: Banaś - Bizoń, Janiec, Śliski, Krzemiński oraz Sarnecki, Klepacz, Florczyk, Zoch, Lasia, Boś, Bandura.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI WWW.FUTMAL.PL/PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2021-02-22 11:19:53


Zobacz też: II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

AZS UEK Kraków  BSF Busko 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Piast Gliwice
0:1
Warta Poznań
22.02.2021
18:00
Raków Częstochowa
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
26.02.2021
18:00
Warta Poznań
:
Lech Poznań
26.02.2021
20:30

Fortuna I liga

Arka Gdynia
:
GKS Jastrzębie
26.02.2021
16:00
Widzew Łódź
:
Radomiak Radom
26.02.2021
17:40
Resovia Rzeszów
:
Puszcza Niepołomice
26.02.2021
15:00

II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Patroni Nowy Targ
:
Sparta Spytkowice
24.02.2021
 
Błyskawica Wyciąże
:
Patroni Nowy Targ
25.02.2021
 
Sparta Spytkowice
:
Spartak Wielkanoc
25.02.2021
 

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Dąbski
:
Wanda Kraków
26.02.2021
19:30
Wisła Kraków
:
Prokocim Kraków
26.02.2021
19:30
Wieczysta Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
26.02.2021
20:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Grębałowianka Kraków
26.02.2021
20:30
Cracovia Kraków
:
Hutnik Kraków
26.02.2021
21:30
Strzelcy
:
Clepardia Kraków
26.02.2021
21:30