Rolnik szukał goli (foto)

To była ostatnia seria gier w sezonie zasadniczym Ekstraligi Futsalu Kobiet, ważyły się więc losy poszczególnych miejsc w tabeli, także tych, które ustawiały ekipy w odpowiednim szeregu w drodze do Final Four. I właśnie kluczowe spotkanie w tej kwestii odbyło się w niedzielne popołudnie w Słomnikach. AZS UEK musiał ograć Rolnika Głogówek by wyprzedzić go w tabeli i zapewnić sobie trzecie (oraz nadzieję na nawet drugie przy ew porażce UJ z Wierzbowianką) miejsce w tabeli i w teorii nieco słabszego rywala w ćwierćfinałach.

Obejrzeliśmy niesłychanie zacięty bój i to ze zwrotami akcji, na brak emocji nie można było więc narzekać. Wygrał zespół, który w przekroju całego spotkania prezentował się jednak chyba odrobinę dojrzalej, akcje Rolnika były bardziej dynamiczne, bardziej "przepracowane" i zdecydowane, a dzięki temu być może w kluczowych momentach przynosiły plony.

Mimo, że to Rolnik wydawało się lepiej wszedł w to spotkanie, w 5 minucie prowadzenie objęły gospodynie. Świetnie w dryblingu w środku pola poradziła sobie Dallara i choć wydawało się, że wykona za chwilę o ten jeden zwód za dużo, przebrnęła przez rywalki i dograła do Matyi. Ta zachowała zimną krew i mimo skromnej przestrzeni, zmieściła piłkę między Dąbek a słupek jej bramki. Rolniczki były groźne, dużo pracowały nad każdą akcją, potrafiły dłużej utrzymać się przy piłce, spore zagrożenie siały prostopadłe podania Kujawskiej do Pawłowskiej. I choć wydawało się, że to właśnie te zawodniczki wymagać będą w tym akurat pojedynku największej uwagi, w odpowiednich momentach błyszczały te najgroźniejsze zazwyczaj. Bo właśnie Ejzel w 8 minucie pognała dzielnie z kontratakiem i mimo asysty dwóch rywalek pokonała Myjak doprowadzając do remisu, to także Sobkowicz, która po przerwie okazała się katem słomniczanek. To te dwie zawodniczki odegrały kluczowe jak się okazało role w tym spotkaniu.

-[ FOTOGALERIA

Ale zanim do akcji wkroczyła mniej widoczna przed przerwą Sobkowicz, obejrzeliśmy jeszcze kilka ważnych wydarzeń w pierwszej połowie. Zaraz po wyrównaniu stanu meczu przez Ejzel, Rolniczki miały dwie wyśmienite okazje by wejść na triumfalną ścieżkę. Najpierw po ograniu Maloty, z Myjak sam na sam przegrała Wojtas, a chwilę potem po kolejnym już otwierającym drogę do bramki podaniu Kujawskiej, Myjak umiejętnie wybroniła się przed Misiak. Trener Dyja najwyraźniej miał plan na końcówkę pierwszej odsłony, bo w 19 minucie zgłosił przerwę sędziemu czasowemu tyle tylko, że właśnie w tym momencie, Matyja z końcowej linii przytomnie wypatrzyła Juszczak i ta sprytnie dziubnęła futbolówkę do siatki z najbliższej odległości. Tak oto, słomniczanki na przerwę schodziły prowadząc 2:1.

W drugą połowę zdecydowanie lepiej mogły z kolei wejść gospodynie. W 23 minucie Matyja dwukrotnie stawała oko w oko z Dąbek ale w obu przypadkach kończyło się na poważnym zagrożeniu. Zamiast tego, obejrzeliśmy niesyganlizowane kompletnie uderzenie Sobkowicz z dystansu i jakimś cudem zamienione na gola. A jakby tego było mało, kilkanaście sekund potem w sytuacji sam na sam z Myjak znalazła się Ejzel. Oj działo się, działo. Był wciąż remis 2:2 i mecz rozkręcał się coraz mocniej. Ejzel jeszcze dwukrotnie nękała golkiperkę słomniczanek, zrobiła to i Sobkowicz, która w 34 minucie prostym uderzeniem z dużego palca z 5 metrów zakończyła dłuższy atak pozycyjny całej drużyny dając przyjezdnym pierwsze w tym starciu prowadzenie! A potem? A potem oglądaliśmy już zdeterminowane słomniczanki, które wypracowywały sobie okazje bramkowe ale pudłowały, marnowały okazje naprawdę dogodne. Z półdystansu przestrzeliła Malota, a bardzo aktywna i groźna po przerwie Dallara dwukrotnie mijała już bramkarkę Rolnika by albo zaplątać się przy uderzeniu albo w wyniku delikatnego kontaktu Dąbek z piłką, wybić się z rytmu i nie zdołać dokończyć dzieła. Było tych akcji jeszcze kilka kolejnych ale koniec końców, Rolnik utrzymał prowadzenie i utrzymał trzecie miejsce w tabeli. Słomniczankom przyjdzie zatem o awans do Final Four mierzyć się z mistrzem północnej grupy Ekstraligi, co zdecydowanie w roli faworytek postawi rywalki podopiecznych Krzysztofa Kusi.

FUTMAL MVP w tym przypadku powędruje przede wszystkim do snajperki. Aleksandra Sobkowicz nie była w tym starciu wielce wyróżniająca się ale jak zwykle udowodniła swój snajperski instynkt, który zabójczy potrafi być w najbardziej dla zespołu oczekiwanym momencie.