Wisła pokonuje lidera

W ostatnim sparingu przed startem rozgrywek krakowska Wisła na własnym stadionie mierzyła się z liderem Fortuna I ligi – Bruk-Bet Termalica Nieciecza. W pierwotnej wersji podopieczni Petera Hyballi mieli się zmierzyć ze słowackim Spartakiem Trnava, jednak ze względów na liczne zakażenia w zespole rywali w ostatniej chwili zmieniono sparingpartnera.

Wiślacy od samego początku wyszli wysokim pressingiem na rywali, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Bliski szczęścia był Buksa, jednak po jego strzale piłka odbiła się od bocznej siatki. Później okazję miał Żukow, lecz i ta próba ostatecznie nie znalazła się w bramce Tomsza Loski. Z rzutu wolnego przymierzył też Sadlok również bez efektu bramkowego.

To co nie udawało się Wiśle udało się w dwudziestej pierwszej minucie Słonikom. Szybka akcja lewa stroną boiska dośrodkowanie w pole karne i do odbitej piłki przez Lisa dopada – Gergel z bliska umieszczając ją w siatce.

Do remisu przed końcem pierwszej połowy doprowadził Buksa, który mocnym strzałem po dalszym rogu bramki umieścił futbolówkę w bramce.

Zwycięstwo Wiślakom zagwarantował Rafał Boguski, który wykończył dobre podanie od Błaszczykowskiego i na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ustalił wynik spotkania.

Dla Wisły była to druga sparingowa wygrana. W pierwszym meczu wysoko ograli oni Podhale Nowy Targ a w kolejnych dwóch spotkaniach zremisowali 2:2 w MSK Żylina oraz Zagłębiem Sosnowiec.

W najbliższy weekend Biała Gwiazda podejmie na Reymonta Piasta Gliwice, który po czternastu spotkaniach zajmuje trzynastą pozycję z dorobkiem czternastu punktów.

Wisła Kraków – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
Buksa 45, Boguski 86’ – Gergel 21’

Wisła: Lis – Burliga (87’ Szywacz), Frydrych (87’ Głogowski), Mehremić (64’ Hoyo-Kowalski), Sadlok (54’ Błaszczykowski) – Plewka (81’ Szota), Szot (81’ Starzyński), Żukow (72’ Boguski), Savić (72’ Chuca), Buksa (Jean Carlos 46’) – Brown Forbes (72’ Beqiraj)

Bruk-Bet: Loska - Grabowski, Wlazło, Putivtsev, Grzybek, Hubinek, Stefanik, Żyra, Gergel, Zeman, Śpiewak

(II połowa) Budziłek - Wasielewski, Klimek, Bezpalec, Banasik - Jovanović, Wrzosek, Pek, Vasiľ, Kalisz - Czarnowski

Źródło: wisla.krakow.pl, fot. Wisła Kraków

Dodano: 2021-01-23 14:38:34