Cenne zwycięstwo w Poznaniu

W sobotni wieczór w Poznaniu doszło do spotkania miejscowego Lecha z krakowską Wisłą. Poznaniacy do tej potyczki przystępowali po środowej klęsce w zaległym spotkaniu z Pogonią. Na własnym stadionie ulegli oni bowiem Portowcom aż 0:4. Wisła natomiast pod wodzą nowego trenera w pierwszych dwóch spotkaniach zdobyła raptem jeden punkt i sytuacji w ligowej tabeli robi się coraz bardziej niewesoła. Nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem Wiślacy mają raptem dwa oczka przewagi.

Wisła do meczu przystąpiła z dwiema wymuszonymi zmianami. Pauzujących za kartki Sadloka oraz Frydrycha zastąpił Klemenz oraz Burliga.

W pierwszej odsłonie spotkania nie oglądaliśmy bramek, jednak bardziej klarowne sytuację do ich zdobycia stwarzali sobie podopieczni Dariusza Żurawia. Dobrze jednak w bramce Wisły spisywał się Lis, który kilkukrotnie uratował zespół przed stratą bramki.

Pod koniec pierwszej połowy arbiter główny dopatrzył się zagrania ręką we własnym polu karnym Klemenza i wskazał na jedenasty metr. Jednak po analizie VAR zmienił swoją decyzję anulując przyznaną wcześniej jedenastkę oraz żółtą kartkę dla środkowego obrońcy Białej Gwiazdy.

Drugie czterdzieści pięć minut lepiej rozpoczęli gospodarze, dobrze w polu karnym odnalazł się Ramirez, jednak strzał z powietrza minął bramkę rywali. Później z wolnego przymierzył Moder jednak i w tym przypadku piłka ostatecznie nie znalazła się w bramce. Swoją okazję miał również Awwad, który zbiegł z piłką z prawej strony w pole karne i strzałem po dalszym słupku próbował zaskoczyć Lisa. Bramkarz krakowian jednak po raz kolejny stanął na wysokości zadania odpowiednio skracając kąt.

W sześćdziesiątej ósmej minucie wprowadzony w drugiej połowie Błaszczykowski wykończył składną akcję Wiślaków i mocnym strzałem od słupka pokonał rozpaczliwie broniącego Bednarka. Z upływem czasu Lech starał się szybkimi podaniami rozmontowywać defensywę Wisły, jednak większość prób kończyła się niepowodzeniem. Swoją okazję ponownie z rzutu wolnego miał Moder jednak tym razem futbolówka zatrzymała się na murze.

Wiślacy największe zagrożenia stwarzali po szybkich kontrach. Po jednej z nich w dobrej sytuacji znalazł się Brown Forbes jednak jego strzał po dalszym słupku padł łupem Bednarka, który odbił piłkę.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty pojechały do Krakowa razem z drużyną Wisły. Dla Białej Gwiazdy było o drugie ligowe zwycięstwo na wyjeździe a w sumie trzecie w czternastu spotkaniach w tym sezonie. Dzięki trzem punktom Wiślacy opuścili przedostatnie miejsce w tabeli i awansowali na dwunastą lokatę.