facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Turniej Mikołajkowy WKS Wawel (foto)

Turniej Mikołajkowy WKS Wawel (foto)

WKS Wawel odradza się piłkarsko. Coraz prężniej działająca przy klubie akademia piłkarska zrzesza coraz szersze grono młodych piłkarzy, powstała nawet sekcja kobieca, a sezon zimowy Wojskowi zainaugurowali okazałym turniejem Mikołajkowym “Aktywnie i zdrowo przeciw COVID-19”.

 

 

W trakcie niedzielnych zmagań, obejrzeliśmy turnieje w dwóch kategoriach wiekowych. Przed południem oglądaliśmy zmagania sześciu ekip z rocznika 2011, do wieczora zaś rywalizowali uczestnicy z rocznika 2010. 
 
- Głównym założeniem naszego turnieju jest aktywizacja młodych ludzi, zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie wolnego czasu. Przypomnijmy, że w zdecydowanej większości ci młodzi sportowcy odbywają naukę szkolną zdalnie, to dodatkowo ogranicza ich aktywność ruchową. Nie zamierzamy przyglądać się biernie pandemii koronawirusa. Dbamy z największą uwagą o higienę, o zachowanie wszelkich zasad reżimu sanitarnego i chcemy organizować chłopcom wolny czas - opowiada Jerzy Urban, organizator turnieju. 

-[FOTOGALERIA
 
I faktycznie niedzielna impreza okazała się strzałem w dziesiątkę. Dynamicznie przeprowadzone zawody oraz okolicznościowe atrakcje w postaci konkursu dryblingu zarówno na poziomie wewnątrz-drużynowym jak i globalnym, a także mikołajkowe upominki, których finansowanie wsparło Miasto Kraków spowodowały, że nikt nie mógł narzekać na nudę.
 
Piłkarsko także było niezwykle ciekawie. Najwięcej indywidualności obejrzeliśmy w ekipach Krakusa Nowa Huta oraz Szkoły Futbolu Staniątki. Nowohucianie wystawili swoje drużyny w obu rocznikach i - do czego już przyzwyczaili - cieszyli oko pozostałych rywali, którzy pełnili w tym turnieju rolę widowni w przerwach między swoimi spotkaniami. W roczniku 2011 motorem napędowym zespołu Grzegorza Sosina był bez wątpienia Radosław Pach, piłkarz obdarzony nie tylko niebywałym instynktem strzeleckim ale i znakomitymi predyspozycjami w dryblingu. Ważnym ogniwem był i Olaf Dudek, którego balans ciałem powodował, że wygrywał niejeden pojedynek nie dotykając nawet piłki. Gdy do tego dołożyć ofiarność Mikołaja Szewczyka w defensywie czy dynamikę w walce o lepszą pozycję w polu karnym przeciwnika przy stałych fragmentach gry na przykład w wykonaniu Jana Mroczka, tworzył się zespół poniekąd kompletny. Nowohucianie mieli też w składzie Piotra Tondyrę, najlepszego żonglera całego turnieju! W popołudniowej sesji, w której obejrzeliśmy pojedynki rocznika 2010 mieliśmy do czynienia z być może najlepszym zawodnikiem turnieju - Franciszkiem Kominko. Świetnie zmieniał tempo akcji, potrafił z dużej prędkości wyhamować niemal w miejscu, celowanie pod poprzeczkę z przeróżnych pozycji i dowolnej części stopy nie stanowiło problemu, a i rajd z piłką zwieńczony podaniem do lepiej ustawionych kolegów nie był rzadkością. Przyjemnie oglądało się także pomysłowość w wyprowadzaniu akcji przez Oskara Solarza.
 
W roczniku 2010 mieliśmy przyjemność obserwować poczynania chyba najlepiej poukładanej piłkarsko drużyny Szkoły Futbolu Staniątki. Ze świecą szukać ekipy, której indywidualności tak zgodnie tworzą siłę zespołu. Pochwały rozpoczynały się od pozycji bramkarza. Arkadiusz Polonka prezentował niesłychany refleks i skuteczność interwencji na linii bramkowej. Pojedynek jeden na jeden to w tym przypadku większe prawdopodobieństwo… nie zdobycia gola. Widoczny gołym okiem był nacisk na technikę użytkową graczy. I mowa tu o różnego rodzaju elementach. Oglądaliśmy świetnie dysponowanego lewonożnego Ksawerego Krawczyka, dla którego drybling czy zmiana tempa biegu były przyjemnością, Szymon Zając świetnie czuł się z piłką operowaną w powietrzu, a Jakub Rogowski to z kolei majster w dziedzinie gry defensywnej. Świetnie zastawiał ciałem piłkę, a swoją interwencję kończył dopiero gdy osiągnął cel. Nieustępliwość tego gracza biła wręcz po oczach. Kapitalnie za to w destrukcji radzili sobie choćby Mateusz Nawrot czy Miłosz Zelek, którzy odpowiedzialnie walczyli o powstrzymanie kontrataków rywali, świetnie “pakując” im się przed nogi odbierając piłkę. 

-[FOTOGALERIA
 
Warta uwagi była też oczywiście gra Progresu Kraków, którego młodzież zawsze prezentuje wysoki poziom piłkarskiej merytoryki. Szybko, z pomysłem i na temat. Zespoły Dominika Frączkiewicza w obu kategoriach wiekowych budowały swoje akcje z wyraźną wizją, wyraźnie wypracowanymi szablonami. Oglądaliśmy liczne akcje inicjowane podaniami wszerz boiska, a wieńczone szybkim szturmem budującym zagrożenie pod bramką rywali. W kategorii 2011 wielu graczy, a przede wszystkim Eryk Bartys potrafiło także zaskoczyć dynamicznym rajdem z piłką, niepozbawionym dryblingu. Nie brakowało przy tym asekuracji ze strony choćby Paulo Moreno, który był gotowy na krótkie “klepki” w razie nadmiernego dla Bartysa oporu ze strony przeciwnika. W kategorii 2010 przeglądem pola błyszczeli Adam Skubisz, Adam Obtułowicz czy Franciszek Kuśnierz, a solidnym wsparciem także w kreowaniu gry ofensywnej okazywał się Kamil Zięba, golkiper aktywny nie tylko przy grze defensywnej
 
Nieźle prezentował się też zespół Akademii Kickstar, której szkoleniowiec Mariusz Pater bardzo aktywnie uczestniczył w grze swojego zespołu. Był to element budowania nutki adrenaliny, która ma wzbudzić koncentrację na boisku, a co za tym idzie, pozwoli czerpać więcej radości z gry. 
 
- To był świetny turniej mikołajkowy. Serdeczne podziękowania dla trenera Jerzego Urbana za organizację tej imprezy. My naturalnie jesteśmy zadowoleni bo zespół mógł podjąć rywalizację z zespołami z różnych części Małopolski. Wynik oczywiście był sprawą drugorzędną ale liczy się przecież ta nutka adrenaliny, którą wzbudza futbol - mówił trener Kickstar Mariusz Pater. - Poza tym zapamiętamy pozytywnie akcenty mikołajkowe, upominki oraz choćby konkurs żonglerki, w których nasz podopieczny okazał się wicemistrzem. Mieliśmy zatem przy okazji mały przegląd umiejętności technicznych zawodników.
 
Akcentów mikołajkowych nie brakowało, bo przez całe zawody, Święty Mikołaj pełnił rolę turniejowego spikera, a w przerwach między meczami obdarowywał uczestników upominkami.  
 
Ale wracając do ekipy Kickstaru, to okazała się mieszanką: atutów ofensywnych, waleczności, zdecydowania i rozwagi zarazem. W ofensywie wysokie loty zapewniał Dawid Ząbczyński, którego soczyste i precyzyjne uderzenia były zmorą niejednego golkipera. Rolę boiskowego twardziela, motoru napędowego pełnił w środkowej strefie boiska Piotr Pater, który potrafił i ostrzejszym wślizgiem przerwać akcję, kiedy trzeba przyjąć piłkę na klatkę piersiową, minąć dwóch, trzech rywali a potem dostrzec lepiej ustawionych partnerów. Siłą defensywy był za to Jakub Sułkowski. Szeroki przegląd pola pozwalał mu dbać o dyscyplinę taktyczną kolegów z obrony, a gdy pojawiały się tam niedociągnięcia, samodzielnie naprawiać ich błędy. Kickstar to ekipa, która preferowała futbol...zdecydowany, niejednorodny, ze zmienną dynamiką ataku na przeciwnika. 
 
Na koniec słów kilka o ekipach KS Glosator (2011), Wawelu Kraków czy Cedronu Brody (2011). W zespole Cedronu wśród wyróżniających się graczy wymienić należy Kubę Zawilskiego, Michała Bębenka czy Adama Kosowskiego, tercetu który w kilku przypadkach zaprezentował wzorową współpracę na boisku. Siłę zespół Glosatoru budowali między innymi Szymon Holizna i Hugo Jankiewicz, Wawel natomiast bardziej wyrazisty zespół zaprezentował w kategorii 2010. W bramce obejrzeliśmy popisy i kanonady w wykonaniu Filipa Kawczyńskiego w bramce, niezły przegląd pola Łukasza Ciastonia czy świetne dośrodkowania w pełnym biegu w wykonaniu Kamila Perzyńskiego. Z ekipy Wojskowych także wywodził się król żonglerki w tej kategorii wiekowej - Kacper Grzbowski. 
 
- Wychodzimy wraz z całym zarządem klubu z założenia, że całkowita izolacja od sportu nie ma większego sensu - mówi Bartosz Talowski, Święty Mikołaj i współorganizator turnieju. - Aby budować odporność małych sportowców należy krzewić kulturę fizyczną, dbać o dobrą kondycję młodych organizmów. Dlatego też, przy dużej pomocy ze strony miasta Kraków, dzięki której udało się zrealizować naszą ideę, doszło do tak okazałego turnieju. Całokształt oceniam pozytywnie. Wszystko rozegrało się zgodnie z planem. Zawodnicy mieli krótkie przerwy między występami, utrzymywali rytm meczowy, przy okazji organizowaliśmy wolny czas dla uczestników: były konkursy czy to żonglerki czy śpiewu, choć ten drugi zorganizował się w zasadzie spontanicznie. Udało się zrealizować wszelkie nasze założenia organizacyjne dlatego wydaje mi się, że niczego naszej imprezie nie brakowało - dodał.

-[FOTOGALERIA
 
- Nie zamierzamy przyglądać się biernie pandemii koronawirusa. Dbamy z największą uwagą o higienę, o zachowanie wszelkich zasad reżimu sanitarnego i chcemy organizować chłopcom wolny czas. Już 19 grudnia odbędzie się kolejny turniej, a potem przyjdzie czas na Ferie z WKS Wawel Kraków. Po feriach chcielibyśmy już wznowić regularne treningi - opowiada Jerzy Urban, organizator imprezy. -  Mamy naprawdę nowoczesną halę, świetne oświetlenie, nowoczesny parkiet, remont sprzed dwóch lat nadał nowy blask temu obiektowi. Korzystają z niego kluby siatkarskie czy futsalowe, to zdecydowanie duży atut naszego klubu, naszej akademii. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do naszej piłkarskiej rodziny, dbamy o atmosferę, dbamy o rozwój i zrobimy wszystko by każdy chętny wrócił do nas po pierwszych zajęciach. Akademia Piłkarska WKS Wawel to mój priorytetowy projekt, który realizować mogę dzięki Prezesowi WKS Wawel Piotrowi Ludwigowi, Pani menadżer klubu Celinie Sokołowskiej czy kierownikowi obiektu Pani Sławomirze Litwin. Wszyscy razem walczymy o to by udowodnić, że sekcja piłkarska WKS Wawel wciąż może być istotną siłą krakowskiej piłki. 
 

 
2011
 
Cedron Brody: Patryk Piwowar, Mikołaj Rozwadowski, Adam Kosowski, Federico Roh, Jakub Zawilski, Michał Bębenek, Szpin Starloy, Tymon Mozuga. Trener: Kamil Sienkiewicz.
 
Wawel Kraków: Franciszek Kobiel, Stanisław Boczar, Aleksander Rygiel, Aleksandra Kudlik, Konrad Stelmach, Adam Krajewski, Kamil Grzyb, Kamil Krzemiński, Roch Wyjadłowski, Szymon Iwa, Piotr Szarek, Bartosz Gołąbek, Mateusz Kijak, Ksawery Berger. Trener: Paulina Walas.
 
AMP Kickstar Kraków: Maciej Chlebda, Bartosz Popek, Kacper Wypych, Alan Płaszewski, Bruno Dej, Jakub Sułkowski, Piotr Pater, Jacek Machulak, Dawid Gruchała, Dawid Ząbczyński, Szymon Marzec. Trener: Mariusz Pater.
 
AS Progres Kraków: Paulo Moreno, Antonio Moreno, Michał Żołna, Eryk Bartys, Karol Macioł, Mateusz Turski, Paweł Litwin, Cezary Babraj, Olivier Łapczyński, Aleksander Pulchny. Trener: Dominik Frączkiewicz.
 
Krakus Nowa Huta: Igor Gajda, Piotr Tondyra, Szymon Strzelski, Jan Mroczek, Mikołaj Szewczyk, Gabriel Put, Olaf Dudek, Natan Skórski, Radosław Pach, Mikołaj Janik. Trener: Grzegorz Sosin.
 
KS Glosator: Szymon Holizna, Hugo Jankiewicz, Jan Adamski, Oktawian Tomczyk, Bernard Budyn, Nataniel Charuba, Feliks Smith, Kai Smith, Mikołaj Strumyk, Antoni Wolerch, Amir Maijd, Filip Krempa. Trener: Paweł Holizna.
 

 
2010
 
Akademia Sportu Płaszów: Mateusz Błaszczyk, Olaf Grabowski, Antoni Śliwa, Emil Szymoniak, Małgorzata Kruczek, Olaf Zieliński, Jakub Zieliński, Julian Sawicki, Filip Poczęsny, Piotr Buczek. Trener: Robert Halastra.
 
Wawel Kraków: Adam Łojewski, Mikołaj Sabuda, Maksymilian Sabuda, Adam Stojak, Kacper Grzybowski, Mikołaj Kulma, Łukasz Ciastoń, Kamil Perzyński, Filip Krawczyński, Jakub Jaskółka, Antoni Gresko, Max Molik. Trener: Artur Bruzda.
 
SFS Staniątki: Marcel Sowiński, Filip Bartkowiak, Jakub Rogowski, Hubert Wywiał, Szymon Zając, Piotr Tuleja, Michał Pieprzyk, Arkadiusz Polonka, Miłosz Zelek. Trener: Izabela Włodarz.
 
Krakus Nowa Huta: Patryk Karaś, Franciszek Kominko, Karol Uryga, Szymon Siwak, Mateusz Szewczyk, Sebastian Wandas, Julian Gaus, Jakub Spyrka, Oskar Solarz. Trener: Grzegorz Sosin.
 
Zieleńczanka: Filip Prasak, Roch Waszkowski, Adam Wiszniewski, Adrian Ciołek, Szymon Czaja, Jan Grobelny, WIktor Zapał, Wojciech Kowalik, Michał Rudnicki. 
 
AS Progres Kraków: Adam Obtułowicz, Adam Skubisz, Gracjan Zapart, Franciszek Kuśnierz, Franciszek Kasperek, Kamil Zięba, Andrzej Pawłowski, Maciej Pawlikowski. Trener: Dominik Frączkiewicz.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL.PL/PREMIUM
 

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2020-12-08 09:50:28


Wawel Kraków 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

Spartak Wielkanoc
:
BSF Busko Zdrój
26.01.2021
20:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Cracovia Kraków
29.01.2021
 
Prokocim Kraków
:
Hutnik Kraków
29.01.2021
 
Wanda Kraków
:
Strzelcy
29.01.2021
 
Wisła Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
29.01.2021
 
Dąbski
:
Grębałowianka Kraków
29.01.2021
 
Wieczysta Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
29.01.2021