Hutnik słabszy od Chojniczanki

Piłkarze krakowskiego Hutnika zanotowali dziś jedenastą porażkę w drugoligowych rozgrywkach. Zbyt mocna dla beniaminka okazała się drużyna Chojniczanki Chojnice, która pewnie wygrała te zawody 4:1.

Wynik w trzynastej minucie otworzył Klichowicz, był napastnik Sandecji mocnym strzałem z kilkunastu metrów pokonał Dawida Smuga. Kilka minut później do własnej bramki trafił Kędziora, który po niefortunnej interwencji zaskoczył bramkarza Hutnika.

Krakowianie mieli również swoje sytuację, jednak po strzale Ozimka piłka ostemplowała poprzeczkę. Druga połowa również źle zaczęła się dla gości z Krakowa, którzy po nieprzepisowym zagraniu Kędziory sprokurowali rzut karny. Na wysokości zadania stanął jednak Smug broniąc czwartą jedenastkę w sezonie. Niestety nie był to pozytywny bodziec dla Hutnika, który trzy minuty później przegrywał już różnicą trzech bramek. Na listę strzelców wpisał się Skrzypczak rehabilitując się za niewykorzystaną jedenastkę. W sześćdziesiątej ósmej minucie Klichowicz zdobył drugą bramkę w tym spotkaniu podwyższając prowadzenie Chojniczanki.

W osiemdziesiątej trzeciej minucie honorowe trafienie dla podopiecznych Janiczaka zdobył Świątek. Niestety na nic więcej nie było już stać piłkarzy z Krakowa, którzy notują kolejną porażkę w lidze i ich sytuacja w tabeli jest niezbyt wesoła.

W najbliższej kolejce Hutnik miał się mierzyć ze Stalą Rzeszów, jednak spotkanie zostało odwołane ze względu zagrożenie epidemiczne w zespole rzeszowskim.