facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mistrz pokonany w Słomnikach (foto)

Mistrz pokonany w Słomnikach (foto)

AZS UJ Kraków, obrońca mistrzowskiego tytułu z całkowicie odmłodzoną i budowaną od podstaw drużyną, poległ w Słomnikach z także kadrowo przetrzebionym AZS UEK co dla gospodyń było historycznym triumfem nad krakowskim hegemonem.

 

 

Jeszcze w ubiegłym sezonie obie ekipy należały do grona faworytów futsalowej Ekstraligi kobiet. Dziś, solidnie przebudowywane kadrowo będą musiały mocniej napracować się by w ogóle wywalczyć awans do fazy pucharowej. W sobotni wieczór w ramach 4.kolejki rozegrano bezpośrednie starcie obrończyń tytułu AZS UJ Kraków z brązowymi medalistkami poprzedniej edycji AZS UEK Słomniczanka.
 
Historia bezpośrednich starć obu zespołów w ostatnim czasie jest jednoznaczna: komplet zwycięstw Jagiellonek. W sobotę okazało się, że radykalne zmiany kadrowe w krakowskim zespole pozwoliły słomniczankom poprawić niekorzystny bilans meczów.
 
AZS UJ Kraków grał nieco zbyt chaotycznie i niedokładnie by wykazać na parkiecie swoją wyższość od rywalek. Słomniczanki zaś miały w swoich szeregach kilka piłkarek, które były w stanie wziąć ciężar gry czy poszczególnych akcji na siebie i wykreować klarowne okazje bramkowe. Mowa tu choćby o Malocie czy Matyi, które obsługiwały akcjami i podaniami choćby Janus czy Juszczak, które po dwa razy z ich dobrodziejstw korzystały.
Juszczak otworzyła i zamknęła wynik meczu po dośrodkowaniach odpowiednio Maloty i Matyi. W 10 minucie kolejną szarżę Maloty na gola zamieniła Janus i gdyby nie natychmiastowa odpowiedź krakowianek, można było spodziewać się niemal jednostronnego pojedynku. Drużyna Michała Karasińskiego niemal od razu po wznowieniu gry za sprawą Szostak wróciła do gry. Pojawiły się i okazje strzeleckie. W 15 minucie po przechwycie w środku pola, bardzo groźnie zaatakowały Szostak z Ładochą, a była i wyborna szansa Stachurskiej z Gęślak ale złe podanie zaprzepaściło akcję dwa na jeden z obrończynią Słomniczanki. Jakość gry Maloty i Matyi robiły jednak swoje. W 17 minucie koronkową akcję środkiem boiska przeprowadziła Matyja z Janus i ta ostatnia zamknęła dośrodkowanie z prawej strony boiska. Prowadzenie mogło być i jeszcze okazalsze ale w 18 minucie po znakomitej wymianie podań Maloty z Rojek, Mochnacka ofiarną interwencją zapobiegła utracie gola po strzale Maloty i dobitce Rojek.

Po znakomitej pierwszej odsłonie, słomniczanki czekała nieco trudniejsza przeprawa po zmianie stron. Krakowianki mocno podkręciły tempo i przeniosły grę na połowę przeciwniczek. Obrończyniom mistrzowskiego tytułu brakowało jednak przysłowiowej "kropki nad i" bądź pomysłu na rozmontowanie naprawdę szczelnej gry defensywnej ekipy Krzysztofa Kusi. Tak naprawdę znów bardziej konkretne w ofensywie były gospodynie tyle tylko, że tym razem były to jedynie szybkie kontrataki. I już pierwsze akcenty drugiej połowy to mocniejsze uderzenie miejscowych. Najpierw niezwykle ambitnie walcząca o każdą piłkę Matyja wypracowała sobie okazję sam na sam z Mochnacką ale niepotrzebnie szukała jeszcze partnerki i finisz tej akcji okazał się fiaskiem. Chwilę później uderzała jeszcze świetnie tego dnia radząca sobie w dryblingu Jaskółka. Potem mieliśmy dłuższy przestój w okazjach strzeleckich bo Jagiellonki w ataku pozycyjnym nie były zbyt kreatywne ale szybko też odzyskiwały piłkę i rywalkom na wiele nie pozwalały. Nieco więcej dynamiki i kombinacji w ataku wprowadzały Maronde, Ładocha czy Dudziak ale wciąż nie przekładało się to na poważniejsze wyzwania dla Myjak. 
 
Znacząca przewaga optyczna krakowianek nie została ostatecznie wcale skonsumowana i słomniczanki, a konkretniej Magdalena Matyja w 38 minucie wyprowadziła zabójczą kontrę, obsłużyła podaniem Juszczak i tak oto gospodynie sięgnęły po pierwsze w ostatnich latach zwycięstwo nad Jagiellonkami.
 
Po 4 kolejkach Ekstraligi Futsalu Kobiet zdecydowanym liderem tabeli jest Rekord Bielsko-Biała, zespół który ma bardzo wysokie aspiracje w tym sezonie. Wiceliderem ale z mniejszą liczbą rozegranych spotkań jest AZS UP Wanda Kraków. UJ, UEK, Wierzbowianka i Rolnik walczyć będą o awans do fazy pucharowej, który gwarantują miejsca w pierwszej czwórce obu grup Ekstraligi.
 
W grupie północnej liderem jest aktualnie AZS AWF Warszawa, przed AZS UAM Poznań, Unifreeze Górzno, AZS KU Warszawa, AZS UG Gdańsk oraz AZS SGGW Warszawa.

 
FUTMAL MVP wędruje do Natalii Maloty. Kapitan słomniczanek rozegrała koncertową pierwszą odsłonę (za wyjątkiem jednego podania wszerz boiska na własnej połowie co sprokurowało groźną okazję dla rywalek). Ilość wyprowadzonych prawym skrzydłem akcji i dośrodkowań które powinny zakończyć się golem było naprawdę dużo. Padł z nich ledwie jeden ale Malota wespół z Matyją to zawodniczki, które wzięły ciężar gry na swoje barki i ciężar ten udźwignęły. Malota mniej widoczna była w drugiej połowie ale to efekt czarnej roboty w grze defensywnej.
Ekstraliga Futsalu Kobiet, 
AZS UEK Słomniczanka - AZS UJ Kraków 4:1 (3:1)
Juszczak 3, 38, Janus 10 (9:13), 17 - Szostak 10 (9:31)
 
AZS UEK: Myjak - Malota, Juszczak, Matyja, Janusz oraz Ochniak, Stadnik, Łoboż, Jaskółka, Mucha, Kulpa, Rojek, Basta.
AZS UJ: Mochnacka - Hynek, Dudziak, Szostak, Ładocha oraz Syrek, Godyń, Stachurska, Porada, Gęślak, Mazurek, Będkowska, Talaga, Maronde.


ZOBACZ TAKŻE POMECZOWE WYWIADY:


-[KARASIŃSKI: TRWA ODBUDOWA SILNEGO ZESPOŁU

-[KUSIA: WYGRANA Z JAGIELLONKAMI CIESZY PODWÓJNIE


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL.PL/PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2020-11-29 01:38:46


Zobacz też: Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UJ Kraków  AZS UEK Słomniczanka 

Komentarze


II liga futsalu (małopolsko-świętokrzyska)

BSF Busko Zdrój
1:9
AZS UEK Kraków
21.01.2021
19:30
Spartak Wielkanoc
:
Błyskawica Wyciąże
23.01.2021
 
AZS UEK Kraków
:
Patroni Nowy Targ
23.01.2021
18:00
Sparta Spytkowice
:
BSF Busko Zdrój
23.01.2021
 

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr.południowa

AZS UP Wanda Kraków
:
Wierzbowianka Wierzbno
24.01.2021
16:00
Rekord Bielsko Biała
:
AZS UEK Słomniczanka Słomniki
24.01.2021
18:00
Rolnik Głogówek
:
AZS UJ Kraków
24.01.2021
16:30

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
22.01.2021
19:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Wanda Kraków
22.01.2021
19:30
Wieczysta Kraków
:
Hutnik Kraków
22.01.2021
20:30
Wisła Kraków
:
Grębałowianka Kraków
22.01.2021
20:30
Cracovia Kraków
:
Strzelcy
22.01.2021
21:30
Dąbski
:
Prokocim Kraków
22.01.2021
21:30