Partyzant remisuje z Bibiczanką

Dzisiejsze, zaległe spotkanie, w ramach rozgrywek Klasy A grupy I – śmiało można było okrzyknąć jako hit tej części rozgrywek. Obie jedenastki są w ścisłej ligowej czołówce, a sobotni mecz, miał pokazać, kto przystąpi do rozgrywek wiosennych z wyższej ligowej pozycji.

Zawodnicy obu drużyn nie zawiedli, fundując dziś bardzo ciekawe do oglądania widowisko.

Lepiej zaczęli miejscowi. Z prawej strony na wysokości pola karnego dośrodkował Patryk Kalisz, a na dalszym słupku Socha próbował zaskoczyć Sobczyka strzałem głową. Udana interwencja bramkarza gości na linii bramkowej, uchroniła jednak gości od utraty gola.

W 9 minucie meczu, przyjezdni mogli wyjść na prowadzenie. Nieporozumienie pomiędzy Dziubasem a Wiatrem skończyło się jednak szczęśliwie, gdyż z pomocą pospieszyli obrońcy i w porę zażegnali utraty gola. Trzeba powiedzieć, że sytuacja dla Bibiczanki, bardzo klarowna.

W 14 minucie gola zdobywają wreszcie Partyzanci. Tomczyk dalekim wybiciem z własnej bramki, uruchomił Linczowskiego, a ten przy biernej postawie obrony Bibiczanki – lobem pokonuje Sobczyka z szesnastego metra.

Długo miejscowi z prowadzenia nie cieszyli się jednak. Trzy minuty później mięliśmy wynik remisowy. Śniaź wykonywał rzut wolny blisko linii autowej, zagrał ostrą piłkę w pole karne, a ta znalazła drogę do siatki – zaskakując zasłoniętego w tej sytuacji Tomczyka.

Partyzanci chcieli szybko zdobyć kolejnego gola. Okazję ku temu miał Gruchała, który kropnął z rzutu wolnego z okolic dwudziestego metra. Na posterunku był jednak Sobczyk wybijając piłkę na korner.

W 22 minucie, bramkarz gości – Sobczyk doznaje kontuzji nogi i potrzebna jest zmiana. Że zmiennika goście dziś nie mieli – między słupkami stanąć musiał etatowy obrońca Raj. Dla wtajemniczonych w te ligi, nie jest to niespodzianka, gdyż zawodnik ten nie raz, nie dwa stawał już w bramce Bibiczanki nawet od pierwszych minut.

Dziś pokazał się również z bardzo dobrej strony, w kilku sytuacjach ratując swój zespół pewnymi interwencjami.

Gdy wydawało się, że zaistniała sytuacja pomoże miejscowym, to goście zdobywają swoją bramkę numer dwa i wychodzą na prowadzenie w tych zawodach. Kopia akcji Śniaza, kiedy to goście zdobyli swojego pierwszego gola. Dośrodkował on ostro w pole karne, znajdując adresata w postaci Pudełko. Ten ładnie przyjął i z powietrza zaskoczył Tomczyka, jak też całą linię defensywną Partyzanta.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo udanie dla gospodarzy. Dziubas z prawej strony dograł do Linczowskiego, ten przyjął piłkę na szesnastym metrze i pewnym strzałem z woleja pokonał Raja.

Goście nie załamali się jednak utratą gola, wiedząc po co dziś przyjechali do Dojazdowa. Atakowali, operowali piłką, lecz brakowało wykończenia w stwarzanych sytuacjach.

Inaczej wyglądało to u miejscowych. Gdy Ci już zaatakowali, byli bardzo konkretni w swoich akcjach.

Tak też było w 65 minucie. Na indywidualną akcję zdecydował się Kubacki i z ostrego kąta, po krótkim zaskoczył Raja. Radość gospodarzy po zdobytym golu ogromna. A radość strzelca tym większa, że można było pokazać słynną "kołyskę", z okazji narodzin małego Antosia.

Podobnie jak to było w pierwszej połowie, tak i teraz, radość Partyzanta z prowadzenia trwała raptem pięć minut. W 70 minucie do remisu doprowadził Żak, który na raty zdobył swojego gola w tym spotkaniu.

Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończą się te zawody. Piłkę meczową na dziesiątym metrze otrzymał Waszak. Sam zawodnik zapewne wie tylko, jak nie udało mu się pokonać w dogodnej okazji Tomczyka.

Wynikiem remisowym 3:3 kończy się ten interesujący mecz. Remis nie krzywdzi nikogo, lecz gdyby obie drużyny wykorzystały stwarzane przez siebie okazje, rezultat mógł być zupełnie inny.

Zarówno Partyzant, jak i Bibiczanka, po rundzie jesiennej meldują wykonanie zadania. Są w ścisłej ligowej czołówce, która przy dobrze przepracowanej zimie, daje możliwy scenariusz awansu do klasy okręgowej.

Dawno nie mięliśmy takiego "tłoku" w górnej części ligowej tabeli. Świadczy to tylko o tym, że coraz więcej drużyn chce czegoś więcej niż tylko granie na boiskach klasy A.

Czas na odpoczynek długi. Jak zespoły przepracują zimę zobaczymy. Jedno jest pewne, wiosna zapowiada się w tej lidze bardzo ciekawie zarówno, jeśli chodzi o walkę o awans, jak też utrzymanie.