Śląsk za mocny dla Hutnika

Wczoraj w II lidze odrabiano zaległości z jedenastej kolejki. Krakowski Hutnik mierzył się na własnym stadionie z rezerwami Śląska Wrocław. Przed meczem ciężko było wskazać faworyta, bo obie drużyny dzielił raptem jeden punkt na korzyść wrocławian.

Na boisku jednak zdecydowanie lepiej prezentowali się goście, którzy w przeciągu trzech minut zdobyli dwie bramki i kontrolowali przebieg spotkania. Wynik w czternastej minucie otworzył Samiec-Talar, który po indywidualnej akcji pokonał Dawida Smuga. W siedemnastej minucie dobrym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Szpakowski a Bergier wpakował piłkę do siatki.

Jeszcze w pierwszej połowie goście mogli podwyższyć swoje prowadzenie, jednak Smug obronił jedenastkę wykonywaną przez Bergiera.

Wydawać by się mogło, że ta sytuacja zmobilizuje jeszcze hutników do dalszej walki w drugiej odsłonie spotkania, jednak szybko okazało się, że po trzy punkty w tym spotkaniu sięgną zawodnicy wrocławskiego Śląska. W czterdziestej ósmej minucie Samiec-Talar po raz drugi w tym meczu wpisał się na listę strzelców i podwyższył prowadzenie gości. Chwilę później złudzeń gospodarzy pozbawił Bergier, który zdobył bramkę na 4:0 dla wrocławian.

W odpowiedzi wprowadzony po przerwie Świątek przymierzył idealnie z rzutu wolnego zmniejszając straty. Ten sam zawodnik na dwanaście minut przed końcem zdobył drugą bramkę i znacząco zmienił wynik, który do tej pory oscylował w granicach blamażu.

Ostatecznie rezerwy Śląska zdobył jeszcze jedną bramkę a jej autorem okazał się Młynarczyk. Dzięki temu zwycięstwu Śląsk odskoczył od dolnych rejonów tabeli i aktualnie plasuje się na dziesiątej pozycji. Krakowianie natomiast balansują tuż nad strefą spadkową z dorobkiem dziesięciu punktów. Na pewno jest to wynik poniżej oczekiwań. Jeżeli Hutnik myśli o w miarę spokojnej zimie w najbliższych meczach podopieczni Leszka Janiczaka muszą zacząć punktować o wiele lepiej. Jednak wcale nie będzie to takie proste. W najbliższych kolejach Duma Nowej Huty zmierzy się z Wigrami Suwałki, Motorem Lublin czy Bytovią Bytów.