Staw poniżej oczekiwań (foto)

W sobotnie popołudnie na boisku w Polance doszło do derbów Gminy Myślenice, w których miejscowy Staw mierzył się z Hejnałem Krzyszkowice.

Młoda  drużyna Stawu, znajdująca się w ogonie tabeli, spisuje się w tym sezonie zdecydowanie poniżej oczekiwań, zwłaszcza kiedy porównamy ich aktualną dyspozycję do poprzednich rozgrywek, gdy jako beniaminek zakończyli sezon na trzecim miejscu. Natomiast Hejnał, który po roku przerwy powrócił do A-klasy, od początku sezonu utrzymuje równą, stabilną formę i plasuje się w górnej połowie tabeli. Dlatego to podopieczni Łukasza Noconia byli minimalnymi faworytami tego spotkania.

Jeśli chodzi o sam mecz, to był to bardzo wyrównany pojedynek, który zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 6 minucie bramkę dla Stawu zdobył jego grający trener Paweł Płonka, który reprezentował barwy Hejnału, gdy ten występował jeszcze w klasie okręgowej. W 25 minucie do remisu doprowadził 17-letni Konrad Mróz, któremu asystował doświadczony Mateusz Durlatka. Do przerwy więcej goli nie padło, gra toczyła się w środkowej strefie boiska, a zagrożenia w polu karnym tworzyły się głównie po stałych fragmentach, co wynikało ze specyfiki boiska w Polance.

Po przerwie spotkanie w dalszym ciągu było bardzo wyrównane, ale strzelali już tylko goście. Na kolejną bramkę trzeba było czekać aż do 81 minuty, kiedy to drugiego gola zdobył Mróz, asysta po raz kolejny została zapisana na konto Durlatki. Całkowity spokój drużynie Hejnału zapewniła dopiero bramka z 86 minuty, gdy rozgrywający bardzo dobre zawody Durlatka technicznym strzałem z rzutu wolnego pokonał bramkarza gospodarzy i ustalił wynik meczu na 1:3.

Po zwycięstwie w meczu walki Hejnał puka do ścisłej czołówki tabeli, a do rozegrania pozostały mu dwa domowe spotkania – z Sokołem Borzęta i Toporem Tenczyn.