Dąbski postawił mocniejszy opór

Pojedynek zaprzyjaźnionych drużyn w Klasie Okręgowej grupie II zapowiadał się ciekawie. Po upadku Klubu KS Grzegórzecki – jedynymi Derbami w tej części Krakowa pozostawały te pomiędzy Dąbskim a Wieczystą. Obie drużyny od lat pomagają w szczytnym celu na początku roku – rozgrywając spotkania w ramach kwesty na WOŚP, co sprawiło, że czy chciały czy nie, w jakiś sposób zaprzyjaźniło się całe klubowe towarzystwo między sobą. Dziś jednak podczas ligowych zmagań, przyjaźni nie było widać, a boisko weryfikowało, kto jest lepszy w tych zawodach. W każdym spotkaniu obecnych rozgrywek, Wieczysta jest faworytem murowanym, kto znajdzie receptę na aptekarzy? Czekamy i czekamy.

Ciekawie zestawił dziś swoją drużynę opiekun miejscowych Krzysztof Szewczyk. Oparta na defensywie, licząca na kontrataki...by coś ugrać w tym spotkaniu, trzeba było szczelnie bronić, a wyprowadzane akcje dopieszczać jak nigdy. Sprawą wartą odnotowania były też sprawy rozłożenia wysiłku fizycznego przez cały mecz, by sił nie brakowało. Jak się okazało Dąbski skazywany na dwucyfrowe rozmiary porażki, odrobił zadanie i wyglądał w tych zawodach bardzo dobrze grając na tyle ile umiał i na ile starczyło umiejętności gospodarzom.

W piątej minucie meczu zapachniało niespodzianką. Jędrysiak dostał dokładne podanie ze środka pola, popędził na bramkę, lecz zdziwiony zaistaniałą sytuacją pogubił się, oddając strzał z trzynastego metra, który bez trudu obronił Miśkiewicz. Wieczysta festiwal bramkowy rozpoczęła w dwunastej minucie. Rzut wolny z 30 metra wykonywał Majewski – mocno uderzył na bramkę, a odbitą przez Antosza piłkę do siatki skierował Frańczak. W dwudziestej minucie dał znać o sobie Sławek Peszko – uderzając z boku szesnastki w słupek. Dąbski radził sobie niespodziewanie dobrze z atakami Wieczystej. Nastała jednak 35 minuta meczu, a Madejski po akcji z Majewskim – ustrzelił bramkę typu "stadiony świata". Delikatnie uderzył z szesnastego metra w samo okienko bramki Antosza, który wyciągnął się jak struna, jednak nie zdołał obronić tego kapitalnego strzału! Gracze Dąbskiego jeszcze nie otrząsnęli się po utracie gola, a już minutę później musieli wyciągać piłkę z siatki po raz trzeci. Autorem gola Peszko, po indywidualnej akcji. Dzieła zniszczenia w pierwszej części meczu, goście dokonali w 42 minucie. Autorem gola samobójczego bramkarz Antosz, który sam wie co zrobił podczas swojej interwencji pewnie najlepiej. Kto był ten widział. Zostawmy to do przeanalizowania na dalszą część przygody z piłką dla tego młodego bramkarza. Do przerwy faworyzowani goście prowadzą 4:0, co jest wynikiem w pełni zasłużonym.

Druga część zawodów lepiej zaczęła się dla przyjezdnych. W pięćdziesiątej minucie Kumah dograł z lewej strony do Majewskiego, a ten podwyższył wynik spotkania pewnym strzałem z siódmego metra. Podobnie jak w pierwszej połowie, Dąbski stracił kolejnego gola, już minutę po poprzednim, a strzelcem znów Majewski, który ustrzelił w tym meczu dublet. Jakaż była radość miejscowych kibiców w minucie 75-tej, kiedy to faulowanym w polu karnym przez Kołodzieja był Ciesielski, a arbiter wskazał na wapno. Egzekutorem sam poszkodowany zawodnik i Dąbski zdobył swojego gola w tym spotkaniu. W 85 minucie, z rzutu wolnego z szesnastego metra, próbwał zaskoczyć Buras – jednak piłka ostemplowała poprzeczkę. Zawodnik ten rzadko pojawia się na boiskach klasy okręgowej, grając głównie w rezerwach Wieczystej. Szkoda, bo widać, ze potencjał ma jak za dawnych, dobrych piłkarskich lat. Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:1 dla Wieczystej. Dąbski być może zagrał najlepsze spotkanie spośród wszystkich dotychczasowych rywali Wieczystej. Gdyby zawodnicy gości mięli lepiej ustawione celowniki, pewnie wynik byłby wyższy, jednak taki wynik zostaje w protokole meczomym i nie ma co gdybać.