Klasyczny hattrick obrońcy w 7 minut! (foto)

Pojedynek sąsiadów z tabeli zapowiadał się ciekawie lecz już pierwsze minuty przyniosły duże rozczarowanie dla licznie przybyłych na stadion w Modlnicy kibiców - zwłaszcza przyjezdnych. Okazało się bowiem, że rewolucyjnie ustawiona jedenastka gospodarzy w kilkanaście minut ustawiła całe zawody i z czasem tylko odliczała kolejne trafienia do siatki zaskoczonego przeciwnika. Zaczął występujący rzadko na szpicy nominalny stoper Błękitnych Pyzioł, który sprytnym uderzeniem głową po rzucie rożnym wybijanym przez M. Kawę skierował futbolówkę do siatki Pogoni. A już dwie minuty później wykończył on akcję Katarzyńskiego, który odebrał piłkę Niangowi, lewą stroną pognał w pole karne i zacentrował wprost na jego nogę. Jako, że od początku "siedziała mu piłka" pięć minut później podszedł do wolnego i z ok 17 metrów strzałem w długi róg pokonał po raz trzeci Macha. Po tym nokaucie przyjezdni zwarli szyki i zaczęli się skuteczniej bronić co pozwoliło im prawie dotrzeć do przerwy bez kolejnych strat bramkowych. Prawie, gdyś tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra przypomniał o sobie T. Kawa - najpierw w zamieszaniu w polu karnym z linii bramkowej wyciągnął jeszcze jego strzał bramkarz gości, jednak po chwili skapitulował przy drugiej pod rząd próbie T. Kawy i było 4-0.

Zmiana stron przyniosła ambitne próby zaatakowania bramki prawie bezrobotnego w części pierwszej Janika przez miechowian. Kilka takich prób skutecznie wybronili obrońcy i spotkanie znów zaczęło przypominać to z połowy poprzedniej. W 57 minucie piątą bramkę zdobył Markowski po asyście lubującego się w odbieraniu defensorom przeciwników futbolówki Katarzyńskiego. On sam zaś 120 sec później był autorem kolejnego gola wykańczając cudowną główką idealne dośrodkowanie Windysa.

Kilka minut potem swoją okazję zmarnował kapitan Pogoni Byrski gdy uderzana przez niego piłka przeleciała w niedużej odległości od słupka bramki modlniczan. Za to nie pomylił się ponownie Markowski, który w sytuacji sam na sam łatwo pokonał bramkarza gości obdarowany świetną asystą Katarzyńskiego. Na tym licznik zdobyczy się zatrzymał i pozostało tylko popróbować w końcu ukończyć spotkanie na zero z tyłu, niestety kolejny raz ta sztuka się gospodarzom nie udała. Trochę pomógł przypadek bo do odbijajacej się bezładnie w szesnastce błękitnych futbolówki dopadł jako pierwszy Kosałka i po ograniu obrońców nie miał problemu z pokonaniem Janika zwłaszcza, że do linii bramkowej było z dziesięć metrów. To honorowe trafienie dodatkowo ustaliło końcowy wynik tych zawodów, dając zwycięzcom tymczasowo drugą lokatę w tabeli grupy a goście spadli na miejsce siódme. A już za tydzień Błękitni stawią czoła w arcytrudnym meczu liderowi z Węgrzc, natomiast Pogoń podejmie Orła Bębło.