facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

The Last Dance!

The Last Dance!

Zrobiły to! Jagiellonki, na pożegnanie z futsalową sekcją piłki nożnej kobiet w dotychczasowej formule, sięgneły po piąty tytuł futsalowego Mistrza Polski!

 

 

Krakowianki w cuglach wygrały południową grupę Ekstraligi Futsalu Kobiet i awans do turnieju Final Four zapewniły sobie już na kilka kolejek przed końcem rozgrywek zasadniczych. Zespół przez większość ligi prowadzony był przez Krzysztofa Mastalerza, do niedawna jeszcze asystenta Krzysztofa Swóła, który świętował mistrzowskie tytuły z Jagiellonkami już w przeszłości.
 
Do turnieju Final Four w pierwotnym terminie nie doszło z powodu pandemii, ale udało się doprowadzić do finałowej rozgrywki bez udziału publiczności w Poznaniu dopiero 20 września.

-[FOTOGALERIA
 
Przypomnijmy, że Jagiellonki w dotychczasowej formule (łączenie futsalu z trawą) kończą z ligą futsalu, a przyczynił się do tego Polski Związek Piłki Nożnej, który nie jest w stanie pogodzić terminarza obu tych klas rozgrywkowych. Gdy wiosną PZPN dołożył krakowiankom kolejny cios pozbawiając należnego medalu Ekstraligi na boiskach trawiastych w Krakowie uznano, że prowadzenie futsalowej drużyny w takiej postaci nie ma większego sensu. W Krakowie będzie budowana nowa, rozdzielna z Ekstraligą Kobiet drużyna futsalowa, więc i pewnie wynik sportowy będzie większą zagadką.
 
Dlatego też niedzielny turniej Final Four krakowianek był wydarzeniem szczególnym. "The Last Dance" - takim szyldem tytułowano projekt ostatniego turnieju Final Four mistrzowskiej ekipy. Sięgnięto także po Krzysztofa Swóła, który wspierał z ławki krakowianki w ostatnim tańcu. Tradycyjnie, głównym rywalem obrończyń tytułu były poznanianki i zgodnie z przewidywaniami, doszło do bezpośredniego pojedynku obu ekip w ścisłym finale. Małopolanki nie dały się zaskoczyć gospodyniom i po golach Małgorzaty Bartosiewicz oraz Karoliny Klabis AZS UJ Kraków sięgnął po raz piąty po złoto! Brawo Jagiellonki.
 
Karolinę Klabis uznano za MVP całego turnieju. Nie bez przyczyny bo w dużej mierze dzięki niej, Jagiellonki w final four nie straciły żadnej bramki, a krakowska golkiperka sama wpisała się na listę strzelców i to w ścisłym finale.
 
Po medal sięgnęła także druga małopolska ekipa - AZS UEK Słomniczanka, która w półfinale nie sprostała poznaniankom, w meczu o brąz natomiast pewnie pokonała Rolnika Głogówek 3:1.

Sprawdźcie komplet wyników Final Four oraz bogatą galerię zdjęć publikowaną dzięki uprzejmości Pawła Kloskowskiego, red.naczelnego największego serwisu w Polsce o kobiecym futbolu - KobiecaPilka.pl.
 
Półfinały Final Four, 19.09.2020
AZS UAM Poznań - AZS UEK Słomniczanka 4:1
Ładniak 2, Fronczak 31, Zając 38, Kuleczka 39 - Janus 6
 
AZS UJ Kraków - Rolnik Głogówek 5:0
Wójcik 6, 33, Maziarz 13, 31, Zapała 38
 
Mecz o brązowy medal, 20.09.2020
AZS UEK Słomniczanka - Rolnik Głogówek 3:1
Gruchacz 27, 35, Juszczak 37 - Szymanowsa 28
 
Mecz o złoty medal, 20.09.2020
AZS UAM Poznań - AZS UJ Kraków 0:2
Bartrosiewicz 16, Klabis 38
 
AZS UAM: Dewicka - Lichtenstein, Zając, Ładniak, Falborska oraz Kuleczka, Sutkowska, Czudzińska, Napierała, Ostrowska, Sikora, Cywińska, Sawicka, Fronczak.
AZS UJ: Klabis - Bartosiewicz, Nosalik, Wilk, Wójcik oraz Maronde, Bolko, Bryzek, Dul, Malinowska, Maziarz, Mochnacka, Wróbel, Zapała.
 
MEDALISTKI Z KRAKOWA:
 
AZS UEK Słomniczanka (brązowy medal): Wioleta Myjak, Agnieszka Karcz, Natalia Malota, Patrycja Gruszka, Natalia Janus, Ewa Ochniak, Monika Jaskółka, Magdalena Syrek, Sandra Juszczak, Kornelia Dudziak, Magdalena Matyja, Julia Szostak oraz w sztabie Krzysztof Kusia, Marcin Czech, Bartosz Knop, Artur Kowalczyk, Julia Basta, Klaudia Kubaszek, Adrian Sadowski
 
AZS UJ Kraków (złoty medal): Karolina Klabis, Denisa Mochnacka, Kinga Wilk, Małgorzata Bartosiewicz, Agnieszka Bryzek, Weronika Wójcik, Wiktoria Malinowska, Natalia Wróbel, Justyna Maziarz, Anna Zapała, Ewelina Bolko, Natalia Nosalik, Karolina Dul, Zuzanna Maronde, Natalia Sitarz (aktualnie kontuzjowana) oraz w sztabie Krzysztof Masztalerz, Krzysztof Swół, Krzysztof Habrat, Konrad Wełpa.

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst), Paweł Kloskowski - KobiecaPilka.pl (foto)

Dodano: 2020-09-21 14:19:12


AZS UJ Kraków 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Wisła Kraków
0:0
Górnik Zabrze
05.03.2021
20:30
Zagłębie Lubin
3:0
Jagiellonia Białystok
06.03.2021
17:30
Podbeskidzie Bielsko Biała
2:2
Lechia Gdańsk
06.03.2021
15:00
Raków Częstochowa
0:0
Cracovia Kraków
06.03.2021
20:00
Śląsk Wrocław
0:1
Legia Warszawa
07.03.2021
17:30
Pogoń Szczecin
0:1
Lech Poznań
07.03.2021
15:00
Piast Gliwice
2:1
Stal Mielec
07.03.2021
12:30
Warta Poznań
:
Wisła Płock
08.03.2021
18:00

Fortuna I liga

Miedź Legnica
3:0
GKS Bełchatów
05.03.2021
17:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:2
Sandecja Nowy Sącz
05.03.2021
17:40
Odra Opole
1:2
Stomil Olsztyn
05.03.2021
14:00
GKS Jastrzębie
2:0
Korona Kielce
06.03.2021
14:30
Resovia Rzeszów
0:2
Górnik Łęczna
06.03.2021
14:00
ŁKS Łódź
2:2
Widzew Łódź
06.03.2021
12:40
Radomiak Radom
1:2
Chrobry Głogów
06.03.2021
17:00
Puszcza Niepołomice
4:0
Arka Gdynia
07.03.2021
14:30
GKS Tychy
3:1
Zagłębie Sosnowiec
07.03.2021
12:40

II liga

Lech II Poznań
1:1
Sokół Ostróda
06.03.2021
13:00
Olimpia Elbląg
0:0
Wigry Suwałki
06.03.2021
14:00
Górnik Polkowice
1:2
Stal Rzeszów
06.03.2021
13:00
Błękitni Stargard
0:4
KKS 1925 Kalisz
06.03.2021
13:00
Olimpia Grudziądz
0:0
Bytovia Bytów
06.03.2021
14:00
Znicz Pruszków
0:1
Motor Lublin
06.03.2021
12:00
GKS Katowice
0:2
Hutnik Kraków
06.03.2021
17:00
Pogoń Siedlce
0:2
Chojniczanka Chojnice
07.03.2021
20:15
Skra Częstochowa
2:0
Śląsk II Wrocław
07.03.2021
13:00

III liga, gr. 4

Orlęta Radzyń Podlaski
2:1
KSZO Ostrowiec Św.
05.03.2021
13:00
Wisła Puławy
3:0
Jutrzenka Giebułtów
06.03.2021
15:00
ŁKS Łagów
1:0
Korona II Kielce
06.03.2021
15:00
Stal Kraśnik
4:0
Hetman Zamość
06.03.2021
14:00
Siarka Tarnobrzeg
1:0
Lewart Lubartów
06.03.2021
14:00
Wisła Sandomierz
0:4
Wisłoka Dębica
06.03.2021
14:00
Stal Stalowa Wola
1:0
Avia Świdnik
06.03.2021
13:00
KS Wiązownica
3:1
Chełmianka Chełm
07.03.2021
14:00
Cracovia II Kraków
0:0
Podlasie Biała Podlaska
07.03.2021
13:00
Sokół Sieniawa
3:2
Wólczanka Wólka Pełkińska
07.03.2021
13:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Babia Góra Sucha Beskidzka
3:0
Victoria Jaworzno
06.03.2021
13:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Motor Lublin
5:1
Stal Rzeszów
06.03.2021
12:00
Garbarnia Kraków
3:2
Resovia Rzeszów
06.03.2021
14:00
Sandecja Nowy Sącz
2:0
Orlęta K.
07.03.2021
13:00
Korona II
1:2
Górnik Łęczna
07.03.2021
14:10

Centralna Liga Juniorów U-18

Arka G.
2:1
Śląsk Wrocław
05.03.2021
12:00
Hutnik Kraków
0:3
SMS Łódź
06.03.2021
13:00
Wisła Kraków
2:1
Lechia
06.03.2021
12:00
Legia Warszawa
1:3
Pogoń Szczecin
06.03.2021
11:15
Górnik Zabrze
0:2
Escola Varsovia Warszawa
07.03.2021
11:00
Korona
0:1
Jagiellonia
07.03.2021
12:00
Lech Poznań
0:1
Gwarek Zabrze
07.03.2021
12:00
Zagłębie Lubin
3:0
Cracovia Kraków
07.03.2021
15:30

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

TOP 54 Biała Podlaska
0:2
Cracovia Kraków
06.03.2021
12:00
Górnik Ł.
0:0
Korona Kielce
06.03.2021
14:00
Stal Rz.
2:3
Motor Lublin
07.03.2021
12:00
Wisła Kraków
1:2
Hutnik Kraków
07.03.2021
18:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

Unia Tarnów
0:1
TOP 54 Biała Podlaska
06.03.2021
10:15
BKS Lublin
1:1
Wisła Kraków
06.03.2021
14:30
Cracovia Kraków
2:5
KKP Korona
06.03.2021
15:00
Hetman Z.
0:3
Sandecja Nowy Sącz
07.03.2021
14:30

Ekstraliga Kobiet

GKS Katowice
0:1
Medyk Konin
06.03.2021
13:45
Olimpia Szczecin
0:5
Czarni Sosnowiec
06.03.2021
12:00
AZS UJ Kraków
1:0
SMS Łódź
06.03.2021
14:00
Śląsk Wrocław
3:0
ROW Rybnik
07.03.2021
12:00
Górnik Łęczna
8:0
Rolnik Biedrzychowice
07.03.2021
13:00
KKP Bydgoszcz
1:2
APLG Gdańsk
07.03.2021
12:15

I liga futsalu (południe)

Kamionka Mikołów
3:5
Górnik Polkowice
07.03.2021
17:00
Gwiazda Ruda Śląska
7:8
Heiro Rzeszów
07.03.2021
16:00
GKS Tychy
6:5
Unia Tarnów
07.03.2021
18:00
BSF Bochnia
7:3
Futsal Nowiny
07.03.2021
19:00
Profisport Wrocław
0:1
AZS UMCS Lublin
07.03.2021
16:00
Sośnica Gliwice
10:2
Stal Mielec
07.03.2021
19:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Hutnik Kraków
05.03.2021
19:30
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
05.03.2021
19:30
Grębałowianka Kraków
:
Wanda Kraków
05.03.2021
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Opatkowianka Opatkowice
05.03.2021
20:30
Dąbski
:
Clepardia Kraków
05.03.2021
21:30
Wieczysta Kraków
:
Prokocim Kraków
05.03.2021
21:30

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny