Kolejna deklasacja Wieczystej – ofiarą Piast Wołowice!

Dzisiejsze spotkanie w ramach Klasy Okręgowej II, zapowiadało się ciekawie na Wieczystą przyjechała drużyna, która w tej lidze punktuje głównie u siebie. Czy goście odnajdą się w innej rzeczywistości piłkarskiej, zweryfikowały już pierwsze minuty zawodów. W ciągu pierwszych pięciu minut, miejscowi nie mogli, ale powinni zdobyć trzy gole – lecz celowniki mieli nastawione nie odpowiednio. Krótka podpowiedź trenera Cecherza jak grać i co poprawić i maszyna ruszyła pełną parą!

Bramki zdobywali gospodarze seryjnie. Pięknie z wolnego uderzył Majewski, a Peszko ustrzelił cztery gole już w pierwszej części zawodów. Do przerwy wynik na świetlnej tablicy widniał jako 8:0 dla Wieczystej i wszyscy oczekiwali w drugiej części spotkania podobnych emocji oraz gradu bramek.

Druga część meczu, nie dostarczyła już takich emocji, a wynik tej połowy 2:1 dla miejscowych.
Wartą odnotowania jest sytuacja z 86 minuty meczu, kiedy to goście zdobyli swoją honorową bramkę. Była to pierwsza stracona bramka przez Wieczystą u siebie w meczach ligowych – nie licząc pucharów. Gola z rzutu karnego pewnie zdobył Budziaszek – co owacyjnie skwitowali brawami na stojąco, ludzie zgromadzeni na stadionie. Miłe, gdy docenia się trud włożony w to spotkanie przez gości. Mało pewnie będzie drużyn, którym uda się zdobyć przynajmniej raz gola w Twierdzy Wieczysta.

Spotkanie kończy się dwucyfrówką, co pewnie powtórzy się jeszcze nie raz, nie dwa w spotkaniach Wieczystej.

Dla tych, którzy myślą, że na Wieczystą trzeba postawić "autobus" przed bramką, by miejscowi nie poradzili sobie, jest to mylne. Na Wieczystą trzeba by postawić kilka tirów, by móc coś ugrać z tyłu i wcale nie ma pewności, że nie zostaną przechytrzeni. Dziś Piast postawił przysłowiowy "autobus", grając defensywnie i praktycznie nie wychodząc z własnej połowy przez całe spotkanie (pomijając sytuację bramkową, która była przypadkowa).

Była to najbardziej defensywnie nastawiona drużyna spośród wszystkich z którymi do tej pory mierzyli się zawodnicy Wieczystej, a wynik jest jaki jest!

Wieczysta zdobyła w dotychczas rozegranych spotkaniach tyle goli, co często nie udaje się zdobyć innym drużynom w całej ligowej batalii. Strach się bać, jaki będzie koniec tych rozgrywek, bo liczby i sama gra robią wrażenie nie tylko w Krakowie, ale i całej piłkarskiej Polsce.
Meczem o wyższym poziomie gatunkowym dla miejscowych, będzie ten pucharowy 30 września z Sokołem Kocmyrzów zapewne. Sokół radzi sobie bardzo dobrze w 4 lidze i jest w ścisłej ligowej czołówce. Dziś Sokoły pokonały Strażaka Rajsko na ich terenie 2:0 i pokazują, że są w formie na pojedynek z Wieczystą.