Awans Wieczystej

Wieczysta Kraków podejmowała w V rundzie Pucharu Polski w rejonie krakowskim drużynę Wiślan Jaśkowice. Mecz zakończył się wynikiem 4:1. Goście na co dzień grają w IV lidze małopolskiej (zachód), czyli o szczebel wyżej od swoich przeciwników.

Pierwszy strzał w meczu oddali Wiślanie już w drugiej minucie po stałym fragmencie gry. Do rzutu wolnego podszedł Mateusz Lampart i oddał niecelny strzał nad bramką Michała Miśkiewicza. Wraz z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy Wieczystej. W czternastej minucie dwójkową akcje przeprowadzili Patryk Kura z Radosławem Majewskim, po której ten pierwszy przymierzył tuż obok słupka. Na kolejną dogodna okazję musieliśmy czekać prawie 20 minut. Długim podaniem popisał się Majewski, który wypatrzył Sławomira Peszkę. Były piłkarz Lechii Gdańsk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skrzydłowy próbował lobować Sebastiana Ropka, jednak golkiper Wiślan
wyszedł z bramki i odbił piłkę na rzut rożny. W 43 minucie Krakowianie w końcu dopięli swego. Adrian Frańczak uruchomił prawą stroną boiska Emmanuela Kumaha. Ghańczyk dorzucił piłkę do Radosława Majewskiego, a popularny „Maja” strzałem z woleja zaliczył cudowne trafienie.

Po przerwie piłkarze Wieczystej jeszcze bardziej podkręcili tempo i na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. Kolejny gol dla Wieczystej padł w 51 minucie. Na długi słupek piłkę dośrodkował Peszko, futbolówkę przejął w polu karnym Frańczak, dograł piłkę do lepiej ustawionego Majewskiego, który z kilku metrów pokonał po raz drugi bramkarza gości. Wiślanie ledwo co otrząsnęli się po tym golu, a już przegrywali 3:0. Tym razem zamieszanie w polu karnym wykorzystał Emmanuel Kumah. Skrzydłowy „Żółto-Czarnych” mocnym strzałem w lewy róg bramki nie dał żadnych szans na obronę Ropce. W 61 minucie przyjezdni strzelili jak się miało okazać w końcowym rozrachunku honorową bramkę. Lewą stroną urwał się Adisa Monsuru, wyprzedził stopera Patryka Kołodzieja i sprytnym uderzeniem z ostrego kąta zmniejszył dystans do gospodarzy. Wiślanie po tej bramce trochę się ożywili. Zaczęli dłużej operować piłką, jednak nic z tego nie wynikało. Ostatecznie w 71 minucie skrzydła Wiślanom podciął Sławomir Peszko, niekwestionowana gwiazda Wieczystej. Wystarczyło że „Sławomir” dołożył nogę do futbolówki i strzelił do pustej bramki ostatniego gola dzisiejszego popołudnia, po przytomnym zagraniu zmiennika Piotra Madejskiego. Goście mogli pokusić się jeszcze o bramkę w samej końcówce. W 90 minucie piłką w słupek trafił Piotr Kawaler, ta trafiła na piąty metr do Mateusza Lamparta, który fatalnie spudłował z bliskiej odległości. Chwilę później po tej akcji sędzia główny zagwizdał po raz ostatni.

Wieczysta w tym sezonie Pucharu Polski zagrała już dwukrotnie. Najpierw w trzeciej rundzie rozgromiła na wyjeździe zespół Kabla Kraków 7:2, a potem na własnym obiekcie zdemolowała drużynę Skawinki Skawina 8:0. Natomiast dzisiejszy oponent Wiślanie Jaśkowice zaczęli swoje poczynania w Pucharze Polski od poprzedniej rundy. Pokonali walkowerem Cedronkę Wola Radziszowska, która wycofała się rozgrywek. „ Żółto- Czarni” po dzisiejszym triumfie w ćwierćfinale zmierzą się z Sokołem Kocmyrzów Baranówka, który pewnie pokonał Orlęta Rudawa 5:0.