Kanonada w wykonaniu Unii

Unia Tarnów odniosła w niedziele przekonujące zwycięstwo z Barciczanką Barcice, aplikując jej aż dziewięć bramek.

Co ciekawe jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście, którzy bramkę zdobyli po stałym fragmencie gry a jej autorem został Marek Maślejak.

Później na boisku rządziła już tylko tarnowska drużyna, która co chwilę stwarzała zagrożenie pod bramką swoich rywali. Do przerwy wynik brzmiał tylko 2:1 dla miejscowych a na listę strzelców wpisali się Orlik oraz po samobójczym trafieniu Kantor.

Worek z bramkami rozwiązał się w drugich czterdziestu pięciu minutach, a prawdziwy popis strzeleckich umiejętności dał Artur Biały, który aż czterokrotnie umieszczał piłkę w siatce rywali. Dwa trafienia dołożył Lopes oraz jedno trafienie zaliczył Wardzała.

Co ciekawe w niedzielnym spotkaniu w barwach Unii zadebiutował Wojciech Krauze, który w latach 2000-2003 reprezentował barwy Jaskółek. Doświadczony zawodnik ma za sobą również siedemnaście występów na boiskach Ekstraklasy w barwach GKS-u Katowice.