Pogrom z zastrzeżeniem (foto)

Wynik jak najbardziej może zadowolić pędzący póki co od zwycięstwa do zwycięstwa Start Kamień i choć z outsiderem tabeli podopieczni Romana Skowronka wygrali aż 7:0 to nie do końca odzwierciedla to losy pojedynku. Naturalnie, dysponująca wąską ławką rezerwowych Victoria nie była w stanie tego dnia ugrać choćby punktu ale ilość ostrzeżeń wysłanych gospodarzom powinna dać im sporo do myślenia. Victoria poza paroma momentami, nie dała się wcale zepchnąć do głębokiej defensywy, prowadziła dość otwartą grę, słabością ekipy Krzysztofa Ślusarczyka była tego dnia jednak gra defensywna. Wiele prostych błędów przyczyniło się do tak okazałych rozmiarów zwycięstwa gospodarzy.

Miejscowi pozbawieni lidera zespołu Tomasza Panka oraz kilku innych ważniejszych graczy, nie byli w stanie zapanować w pełni nad rozgrywaniem akcji i w ich grę wkradał się chaos. Mimo to, gospodarze mieli w tym spotkaniu naprawdę wiele bramkowych okazji. W ich kreowanie zaangażowani najbardziej byli J.Kozioł (gdy wracał się nieco po piłkę do środka pola), Paweł Panek czy Wołek.

Na pierwszego gola czekaliśmy 20 minut, wtedy to Koszycki zainicjował szybką akcję dalekim prostopadłym podaniem, szarżował w szesnastce Paweł Panek ale akcję wykończył dopiero soczystym uderzeniem J.Kozioł. Potem w grze miejscowych pojawił się marazm. Były próby Czecha z wolnego czy J.Kozioła po akcji ale dwa poważne sygnały ostrzegawcze zdołali wysłać przyjezdni. Niebezpieczna dla miejscowych była współpraca Cyganika z Podgórskim. W 18 i 28 minucie Cyganik posyłał kapitalne prostopadłe piłki, a Podgórski raz przegrał pojedynek z Dzierwą, a za drugim razem nękał go atomowym i niesygnalizowanym uderzeniem z 16 metrów. Start spokój na resztę pojedynku zapewnił sobie w 40 minucie gdy Paweł Panek wykończył akcję G.Panka z J.Koziołem. G.Panek posłał świetną diagonalną piłkę do Kozioła, ten był bliski oddania strzału z najbliższej odległości ale w wyniku interwencji obrońcy, strzał dany był dopiero Pawłowi Pankowi.

Po pauzie spodziewaliśmy się natarcia miejscowych i dobijania rywala z zerowym dorobkiem punktowym. W zamian oglądaliśmy momentami broniący się Start oraz świetne uderzenie D.Ślusarczyka w okienko (interweniować musiał Dzierwa). Start nie mógł wrzucić wyższego biegu ale pomagać zaczęli piłkarze Victorii. W 55 minucie zupełnie niepotrzebny faul Gaska na J.Koziole, na gola z karnego zamienił Wołek, kilka chwil później koszmarny błąd w defensywie popełnił Wyrwik, Paweł Panek zagarnął piłkę i wyłożył do Czecha, który cisnął futbolówką do pustej bramki. W ostatnim kwadransie obejrzeliśmy jeszcze popis Wołka, który najpierw (dosłownie na życzenie adresata) kapitalnie dorzucił piłkę z kornera na głowę Pawła Panka (5:0), a w 76 minucie dograł piłkę do nadbiegającego P.Paszkowskiego, który z kolei zaskoczył celnym uderzeniem niemal z zerowego kąta (6:0). Wynik, w 82 minucie zamknął mało tego dnia widoczny Kuglin, który wykorzystał zaangażowanie i skuteczny odbiór K.Paszkowskiego przy końcowej linii boiska.

Start rozbił Victorię 7:0, doszło więc do pogromu ale z zastrzeżeniem, że duża w tym zasługa gości, którzy te gole miejscowym niejednokrotnie w tym meczu prezentowali. Na FUTMAL MVP zapracował tego dnia Mariusz Wołek, który pozbawiony Tomasza Panka u boku dzielnie próbował poskładać w całość kreatywność swojej drużyny, dorzucił do tego dwie asysty i gola, stąd wybór padł właśnie na niego.

Mariusz Wołek (pomocnik Startu): Zdajemy sobie sprawę, że wynik tego meczu jest lepszy niż nasza gra ale po pierwsze to wynik był najważniejszy, a po drugie jest całkiem okazały. Mecze środowe rządzą się swoimi prawami, na boisko wychodzimy po całym dniu pracy i nie zawsze mecz układa się do końca po naszej myśli. Dziś też zagraliśmy bez kilku kluczowych zawodników w składzie, co nie pozostało bez wpływu na naszą grę. Na pierwszy rzut oka widać było nieco więcej chaosu w naszej grze, który zazwyczaj opanowuje w środku boiska Tomek Panek. Przed nami pojedynki z coraz bardziej wymagającymi przeciwnikami, będziemy więc musieli poprawić kilka elementów w naszej grze aby utrzymać zwycięską passę jak najdłużej.

Klasa A (Chrzanów), 09.09.2020
Start Kamień - Victoria Zalas 7:0 (2:0)
J.Kozioł 20, 82, Paweł Panek 40, 74, Wołek 55 (k), Czech 59, P.Paszkowski 76

Sędziował: Bartłomiej Kamiński (Chrzanów)
Żółte kartki: J.Kozioł, Kuglin - Bień
Widzów: 80
Start: Dzierwa - Stolarczyk, Gorliński, G.Panek, S.Kozioł (60 Bulanda) - Paweł Panek (78 Nastałek), Kuglin, Wołek, Koszycki (60 P.Paszkowski), Czech - J.Kozioł (72 K.Paszkowski).
Victoria: Skotniczny - Wyrwik, Gasek, Jachym (56 Gruszka), K.Ślusarczyk - Bień, Łytek (77 Maślanka), Karbownik, Cyganik, D.Ślusarczyk - Podgórski (70 Słota).