O minutę od zwycięstwa (foto)

Czy to Wróblowianka wróciła z dalekiej podróży? Czy może Wiślanka nieszczęśliwie zgubiła dwa punkty na kilkanaście sekund przed końcem zawodów? Nad tymi pytaniami zapewne główkować będą szkoleniowcy obu ekip.

Na pewno bardziej bolesny ten remis jest dla gości, którzy po pierwsze prowadzili do 90+3 minuty 2:1, a po drugie mieli nieco więcej argumentów do tego by ten mecz wygrać. Goście generalnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Rozpoczęli mecz z dużym animuszem i już od samego początku zanosiło się na to, że to oni otworzą wynik spotkania. Stało się to w 11 minucie gdy po dośrodkowaniu Panka z kornera, kąśliwym uderzeniem z 17 metrów piłkę w kierunku bramki posłał Cygnarowicz, a po drodze jeszcze Miśkiewicza nieco zmylił Giermek muskając delikatnie futbolówkę. Gola zapisaliśmy na konto Cygnarowicza bo wydaje się, że kontakt Giermka z piłką, nie wpłynął na jej trajektorię. Obie jedenastki nastąpiły na siebie w dość agresywny sposób, wysoki pressing i chęć zdobycia gola napędzały to widowisko. Zdecydowanie jednak groźniejsi byli piłkarze Roberta Czopka. To on miał w swoim składzie groźnego Panka, Miśkiewicza nękał niebezpiecznymi uderzeniami w 10, 32 i 40 minucie (przy tym ostatnim fenomenalnym refleksem błysnął bramkarz), fantastycznego zwłaszcza po przerwie Fedoruka, który w 16 minucie pojawił się na boisku za kontuzjowanego Kuklę oraz najlepszego na murawie Jaworskiego. Filigranowy pomocnik Wiślanki był niezniszczalny. Prędkość osiągana podczas jego sprintów w 5 i 90 minucie była identyczna, a robił ich w trakcie tego pojedynku bez liku. To był człowiek od czarnej roboty. Gdy trzeba było pojawić się na drugim skrzydle by przenieść ciężar akcji, on był tam w ułamku sekundy, gdy trzeba było gonić kontrującego rywala, on wyprzedzał a następnie czekał aż przeciwnik do niego dobiegnie i przerywał tą akcję. Jaworskiego wypuszczali nawet z muru przy rzutach wolnych, a on blokował atomowe próby rywali. Jaworski to był klucz do niemal osiągniętego zwycięstwa w tym spotkaniu. Kluczem miały być też zmiany. Bo wejście Piotrowskiego po przerwie sprokurowało gola na 1:2, a już występ Fedoruka w drugiej połowie to był istny koncert.

Wszystko to jednak legło w gruzach w 90+3 minucie gdy do ataku posłany już został na tzw “hurra” Bagnicki i to on właśnie przyjął tyłem do bramki kluczowe górne podanie z własnej połowy, a rezerwowy Zerdecki, huknął z 20 metrów lobując stojącego 5 metrów przed bramką Kobyłkę doprowadzając do remisu! Wróblowianie mieli w środku pola aktywnego A.Ślęczkę, było jeszcze kilku zawodników walczących w środku pola, gra gospodarzy wyglądała nieźle ale siły ognia w tym niestety brakowało. Niemniej, nie można powiedzieć, że gospodarze na gole nie mogli liczyć. Nie było tego wiele ale choćby w 30 minucie doszło do sporej kontrowersji bo ręka interweniującego na 20 metrze Kobyłki miała kontakt z piłką po zagraniu głową rozpędzonego Szwajdycha ale rozjemcy nie dopatrzyli się przewinienia. Wreszcie w 42 minucie po szybkiej kontrze, gospodarzom wyrównanie dał fenomenalnym uderzeniem w okienko z 25 metrów Oliwier Górecki. Co ciekawe, kontrę sprokurował wychwalany przed chwilą Fedoruk, który stracił piłkę…. w narożniku boiska na połowie rywala.

Po przerwie wciąż bardziej skuteczni w grze byli goście, wciąż szalał w środku boiska Jaworski (w 49 minucie omal nie wpakował Miśkiewiczowi piłkę w samo okno) notował zrywy silny fizycznie i bardzo dynamiczny Cygnarowicz, ze stoickim spokojem najgroźniejsze akcje miejscowych tonował Fedoruk. Gdy w 65 minucie bajeczną, 40-metrową solową akcję przeprowadził środkiem boiska Łomnicki, a Giermek zwieńczył ją precyzyjnym dośrodkowaniem wzdłuż bramki, Piotrowski dopełnił formalności i prowadzenie gości 2:1 zapowiadało raczej spokojne trzy punkty. Wiślanka funkcjonowała niczym wzorowo naoliwiona maszyna. Trener Czopek w ostatnich minutach rotował już składem próbując nieco wybić z ambicjonalnego amoku gospodarzy i można zadać sobie pytanie czy naruszenie idealnie funkcjonującej struktury nie wprowadziło nieco nerwowości. W defensywnej grze Wiślanki pod naporem miejscowych w doliczonym czasie gry, nie wszystko wychodziło już jak trzeba. Kiksy, kilka przegranych pojedynków powietrznych… okazały się zapowiedzią utraty punktów. W ostatniej minucie doliczonego czasu gry błysnął Bagnicki z Zerdeckim. Obaj sklecili spontaniczną akcję i Zerdecki huknął z 20 metrów idealnie pod poprzeczkę i Wróblowianka rzutem na taśmę zgarnęła punkcik z przegranego wydawałoby się pojedynku.