Bronowianka z pucharem

W dniu dzisiejszym odbył się finał Pucharu Polski kobiet na szczeblu Małopolski. Na stadionie Bronowianki zmierzyły się ze sobą dwie krakowskie drużyny. Bronowianka oraz Podgórze Kraków.

Zwycięsko z tej batalii wyszły piłkarski Bronowianki, które pokonały swoje rywalki 4:3. Mecz zdecydowanie lepiej rozpoczęły gospodynie, które już w pierwszej minucie objęły prowadzenie. Do bramki rywali trafiła Patrycja Sarapata bezpośrednio z rzutu wolnego. Po piętnastu minutach było już 2:0 dla Bronowianki, kiedy to Pawlica wykorzystała sytuację sam na sam i pokonała Wilk.

Podgórze złapało kontakt jeszcze w pierwszej odsłonie finałowego pojedynku, kiedy to Brzeszczyńska przymierzyła z rzutu wolnego zdobywając bramkę dla gości.

Po przerwie wynik dla Bronowianki podwyższyła Maja Szafran wykorzystując złe ustawienie bramkarki Podgórza i ładnym lobem umieściła piłkę w siatce.

Kontaktową bramkę zdobyła kilkanaście minut później Chmura. Ale prawdziwe emocje zaczęły się pod sam koniec spotkania, kiedy to na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Marlena Brzeszczyńska z rzutu karnego doprowadziła do remisu!

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem i potrzebna będzie dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę tego pojedynku rzut karny na bramkę zamieniła Patrycja Sarapata, która pewnie wykorzystała jedenastkę za faul na Szafran.

Bronowianka dzięki zwycięstwu awansowała na szczebel centralny rozgrywek pucharowych oraz otrzymała nagrodę finansową w wysokości 5 tys. złotych.