Mocny Start (foto)

Wisła do Kamienia przyjechała opromieniona remisem z faworytem rozgrywek Fablokiem. Start już w poprzednim sezonie miał dość ambitne plany i pokazał to w tym pojedynku ogrywając Wisłę w zasadzie bezlitośnie.

Goście w pierwszej połowie byli jeszcze dość wymagającym rywalem ale gdy tuż po przerwie Jacek Kozioł podwyższył na 2:0 - w zasadzie nie byli w stanie już się podnieść. Start rozpoczął mecz z dużym animuszem, a kilka ofensywnych akcji zapowiadało ciekawe widowisko. Potwierdzeniem tej nadziei był fenomenalny gol Stolarczyka w 6 minucie gdy uderzył zewnętrzną częścią stopy z 20 metrów, a piłka po słupku wpadła do siatki. Pierwszy kwadrans to w ogóle znakomita gra miejscowych. Potem nieco otrząsnęli się wiślacy ale poza większym oporem w środku pola, nie przekładało się to na bramkowe szanse. Groźniej zrobiło się jedynie w 20 minucie gdy Szala przepchał się z piłką w polu karnym i uderzał z ostrego kąta oraz w 45 minucie gdy po dośrodkowaniu Butory, Koszycki przypadkowo skierował piłkę w kierunku własnej bramki. Show dał jednak czujny Dzierwa, który mimo nikłej odległości, głową wyekspediował piłkę z linii bramkowej.
Prawdziwe nieszczęście gości zaczęło się w 49 minucie gdy skurcze złapały Kucię kryjącego Pawła Panka. Ten dosłonie natychmiast wykorzystał ten fakt, pognał z piłką ku końcowej linii, a jego dośrodkowanie na gola zamienił J.Kozioł. Później udiwoczniła się ogromna przewaga fizyczna i kondycyjna ekipy Romana Skowronka. Gospodarze grali w swoim stylu, nie odstawiali nogi, grali po męsku i kąsali rywali kontratakami. Na boisku pojawił się także Piotr Panek, kolejny z braci Panków, który powrócił do zespołu po kilku latach przerwy. Pojawienie się na boisku jego oraz Marcina Czecha dodatkowo podkręciło tempo gry miejscowych, co niemal od razu przekuli na bramkowe efekty. W 61 minucie po zagraniu T.Panka ze środka pola, Piotr Panek stanął oko w oko z Radwanem, tym razem jeszcze uległ. Rezerwowi rozkręcali się jednak z minuty na minutę. W 66-tej po pięknej akcji Pawła Panka, Tomasza Panka i Piotra Panka, spudłował jeszcze Marcin Czech, ale kolejna już akcja to gol wymienionego przed chwilą Czecha, który wykorzystał niepewną interwencję Radwana na przedpolu i skierował piłkę do niemal pustej (obrońca na linii) bramki. Wiślacy niby odpowiedzieli groźniejszą akcją Koziarza ale tak naprawdę przestali istnieć na murawie. W 75 minucie T.Panek posłał kolejną już zabójczą prostopadłą piłkę z głębi pola, a Paweł Panek z zimną krwią podwyższył na 4:0. Gol zamykający rywalizację to wisienka na torcie ulepionym przez najlepszego na boisku Tomasza Panka. Lider miejscowych dosłownie zatańczył w polu karnym z trzema obrońcami i lewą nogą kropnął nie do obrony.

FUTMAL MVP wędruje do Tomasza Panka ze Startu Kamień. Trudno o inny wybór bo to zawodnik który notorycznie sięga po to miano dzięki wysokiej i niezmiennej formie, ogromnej sile fizycznej, dobrej technice i świetnemu przeglądowi pola. Tego popołudnia znów królował w środku pola, rozdawał świetne piłki kolegom z drużyny, był skuteczny w destrukcji, a zwieńczył występ efektownym golem.

Klasa A (Chrzanów), 15.08.2020
Start Kamień - Wisła Jankowice 5:0 (1:0)
Stolarczyk 6, J.Kozioł 49, Czech 67, Paweł Panek 75, T.Panek 79

Sędziował: Bartlomiej Kamiński (Chrzanów)
Żółte kartki: Wojtoń - Koziarz, Szewczyk (na ławce, II trener)
Start: Dzierwa - Stolarczyk, Gorliński, Wojtoń, Koszycki (76 S.Kozioł) - Paweł Panek (76 Paszkowski), Wołek, Bidas (80 Janik), T.Panek, Kuglin (60 Czech) - J.Kozioł (60 Piotr Panek).
Wisła: Radwan - Pierzchała, Dziadkiewicz, Pająk, Kucia (51 Babik) - Grec (63 Koziarz), Hudzik, Mucha, Bęckowski, Butora - Szala.

Jacek Kozioł (napastnik Startu): - Rozumiem obawy spowodowane niemal półroczną przerwą w ligowych zmaganiach ale widać gołym okiem, że ten okres przepracowaliśmy dobrze i chyba ta przerwa wyszła nam może nawet i na dobre. Mamy silną wyjściową jedenastkę ale i dżokerów na ławce rezerwowych. Dziś każdy kto wszedł na boisko zrobił różnicę i przyczynił się do rozmiarów tego zwycięstwa. Na pewno będzie nam brakować Czechowskiego czy Pytki bo cenimy poziom ich gry ale wydaje się że mamy ich następców choćby w osobie Piotrka Panka, który także w ofensywie powinien sporo wnieść do naszej gry. Co do mojego występu na szpicy to wcale nie jest to jakaś nowość dla mnie. Na tej pozycji grałem w zasadzie od najmłodszych lat. Potem zaczęło nieco brakować szybkości i trenerzy szukali dla mnie miejsca w defensywnych formacjach, ale ostatnio mocniej popracowałem i trener postanowił przetestować mój powrót do pierwszej linii. Póki co mam za sobą trzy występy i liczę, że sprawdzi się ten wariant na dłuższą metę.

Roman Skowronek (trener Startu): - Za wcześnie by wyrokować czy nasza forma jest zadowalająca. Na pewno zadowalające są wyniki w pierwszych dwóch kolejkach oraz konsekwencja w grze zwłaszcza defensywnej. Staramy się skupić w pierwszej kolejności na skutecznej grze w tyłach, a na zdobywaniu goli w drugiej kolejności. Znamy Start z tendencji to zarówno zdobywania jak i tracenia sporej liczby goli i chcemy ten bilans nieco zmodyfikować. Na pewno widać też ogrom pracy nad siłą fizyczną jaką wykonaliśmy zimą dlatego też pod tym akurat względem nad niejednym rywalem mamy nadzieję górować. Czy brak Pytki i Czechowskiego to nowa rzeczywistość dla Startu? Chyba to za mocne słowa. Owszem, byli to znaczący zawodnicy ale mamy przecież znów do dyspozycji Tomka Panka, Jacka Kozioła czy powracającego do gry Piotra Panka. Siły ognia nam raczej nie ubyło.