facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Tegorocznymi triumfatorami zostali zawodnicy Lotnika Kryspinów, którzy w dramatycznych okolicznościach po serii jedenastek pokonali gospodarza - Kaszowiankę Kaszów i tym samym przerwali ich hegemonię w letnich rozgrywkach.

 

 

Mecze ćwierćfinałowe, w których oczywiście nie brakowało emocji, rozgrywane były w dniach 21, 22, 23 i 25 lipca. Już w pierwszym z nich doszło do rzutów karnych. Próbę nerwów wygrał Lotnik Kryspinów dysponujący świetnym bramkarzem Michałem Zjawińskim. Drugi ćwierćfinał również stał pod znakiem dramaturgii. Odrabiający straty Strażak Rączna zmarnował w samej końcówce rzut karny i to Tęcza powędrowała do walki o finał. Bez problemów z Iskrą Czułów poradził sobie gospodarz turnieju - Kaszowianka Kaszów wysoko pokonując przeciwników. Sensacją pachniało w ostatnim ze starć, gdzie Gwiazda Ściejowice do 89. minuty prowadziła z Liszczanką Liszki, ale piłkarze Tomasza Turka najpierw doprowadzili do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zaaplikowali jeszcze dwa gole rywalom.  


ĆWIERĆFINAŁY:

Lotnik Kryspinów - Wisła Jeziorzany 0:0 (4:3 k.) 21.07.2020r.

Sędziowali:
Sławomir Steczko - Wojciech Curyło, Marcin Jurek
Żółta kartka: Tyrała Jakub
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Lorek, Kuchasz, Zygmunt (Jaskowski 78’), Skóra, Jurek, Brzeźniak, Wilczyński (Tworzyk 73’), Galos, Wąsowicz, Meus
Wisła Jeziorzany: Stachura - Tyrała Krzysztof (Przebinda 66’), Korcel, Król, Nowak, Solecki, Piaskowski, Galos, Tyrała Jakub (Królik 46’), Śladowski, Mlostek
 
Strażak Rączna - Tęcza Piekary 3:4 (2:3) 22.07.2020r.
Jachymczyk 15’, 46’, Steczko Jan 71’ - Kozioł Jakub 24’, Jaskowski 33’, Kozioł Kamil 36’, 59’
 
Sędziowali: Wojciech Curyło - Sławomir Steczko, Marcin Jurek
Żółte kartki: Oratowski - Michalczyk, Florian, Soból Dawid, Kozioł Jakub
Strażak Rączna: Oratowski - Kowalik (Kozłowski 56’), Jachymczyk, Steczko Jan, Grzesiak, Stolarski, Taborski, Jasiołek, Stawowski, Steczko Michał (Woźniak 46’), Wlazło
Tęcza Piekary: Bojda - Ludwikowski, Królik Mariusz, Kina, Królik Sebastian (Steczko 46’), Jaskowski (Miś 75’), Żyła, Soból Sebastian (Kapusta 89’), Kozioł Kamil (Dawid Soból 64’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 64’)
 
Iskra Czułów - Kaszowianka Kaszów 0:6 (0:2) 23.07.2020r.
Chryczyk 15’, 49’, Kiełbus 27’, Sotwin 68’, Arynin 73’, Gala 81’
 
Sędziowali: Marcin Jurek - Sławomir Steczko, Wojciech Curyło
Żółte kartki: Malik (dwie), Dukała Szymon
Czerwona kartka: Malik (za dwie żółte)
Iskra Czułów: Kot - Malik, Dukała Szymon, Lewczuk, Petrenko, Faron, Dukała Daniel, Maciusik, Haber, Korczek, Balon. Zagrali również: Baster, Kowal, Szczygieł, Sobczyk.
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Leśko, Pabiś, Talowski, Pamuła, Chryczyk, Gala, Arynin, Sotwin, Kiełbus. Zagrali również: Jaskowski, Grzesiak.
 
Liszczanka Liszki - Gwiazda Ściejowice 3:1 (0:1) 25.07.2020r.
Sobesto 89’, 90+5’, Czubaj 90+2’ - Korczek 4’
 
Sędziowali: Steczko - Chajdecki, Marek
Liszczanka Liszki: Sajdak - Bąk, Dziekan, Koczwara (Turek 26’), Łysek, Marek, Słowiak, Sobesto, Szewczyk, Czubaj, Wyroba. Zagrał również: Kopeć. 
Gwiazda Ściejowice: Horoszko - Żak, Nowak, Drewniak, Guzik, Ugorek, Steczko, Makowski, Korcel, Korczek, Gruca. Zagrali również: Czyrnek, Kapusta, Królik, Sotwin, Kolasa.
 
Oba mecze o awans do wielkiego finału rozegrane zostały w sobotę 1 sierpnia 2020 roku. Do boju stanęła najlepsza czwórka, czyli ekipy Tęczy Piekary, Lotnika Kryspinów, Liszczanki Liszki oraz Kaszowianki Kaszów.


PÓŁFINAŁY

I półfinał 01.08.2020r.

W pierwszym półfinałowym starciu niesiona na skrzydłach aktywnego dopingu swoich młodych kibiców Tęcza Piekary mierzyła się z Lotnikiem Kryspinów. Występujący w roli gości stosunkowo szybko, bo już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Ładna i pełna komunikacji akcja Jakuba i Kamila Koziołów dała efekt w postaci celnego dośrodkowania starszego z nich wprost na głowę niepilnowanego Sebastiana Sobola, który z sześciu metrów otworzył wynik spotkania. Piłkarze Adama Kutermaka rozsądnie prowadzili grę i w kolejnych minutach zarówno aktywny Sobol jak i Jakub Kozioł mocno zaangażowani byli w akcje ofensywne na bramkę Lotnika. Dziesięć minut po pierwszym trafieniu zagranie tego drugiego na gola próbował z bliskiej odległości zamienić Michalczyk, jednakże faulowany przez Grzegorza Zygmunta posłał piłkę wysoko nad bramką. Sędzia główny wyrzucił obrońcę z boiska i wskazał na wapno, lecz Krzysztof Olszewski wyczuł intencje Kozioła broniąc tę jedenastkę. Tęcza nie zamierzała załamywać rąk, a nieoceniony wkład w to mieli Sobol oraz dysponujący wspaniałą techniką egzekutor rzutu karnego. Niesfinalizowane szanse zemściły się w 39. minucie meczu. Vladyslav Malinevskyi otrzymał piłkę na 30 metrze i postanowił sprawdzić umiejętności defensywy z Piekar. Zawodnik z Ukrainy popisał się świetnym rajdem prawą flanką, który zwieńczył trafieniem do siatki Tęczy. Jeszcze przed przerwą obie ekipy mogły objąć prowadzenie, jednak Łukasz Michalczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości po podaniu Kozioła, a Rafał Lisowski w ostatniej chwili został powstrzymany przez piekarską obronę z golkiperem Patrykiem Bojdą na czele. 

Po zmianie stron Lotnik podjął bardzo ważną w kontekście późniejszych wydarzeń decyzję. Krzysztof Olszewski oddał miejsce w bramce Michałowi Zjawińskiemu, który tego dnia rozegrał fenomenalne 45 minut. Kryspinowscy zawodnicy po wznowieniu gry dali o sobie znać defensywie Tęczy. Ładny, mierzony strzał zza „szesnastki” zaprezentował grający trener Krzysztof Sadko. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości i Bojda drugi raz w tym meczu musiał wyciągać futbolówkę z bramki. Podopieczni trenera Kutermaka stosunkowo szybko odpowiedzieli skutecznym wykonaniem stałego fragmentu gry. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Łukasz Jaskowski, futbolówka poprzez Jakuba Kozioła trafiła do Mariusza Królika i doświadczony defensor bez problemów wyjaśnił sytuację doprowadzając do wyrównania. Wiele świeżości oraz jakości wniosło wprowadzenie na boisko Jakuba Brzeźniaka. Młody zawodnik świetnym przeglądem pola uruchamiał skrzydłowych oraz zagrywał celne piłki do doświadczonego Lisowskiego. Warto podkreślić, że po pierwszym kwadransie drugiej połowy Michał Zjawiński miał już na koncie kilka genialnych interwencji, czym utrudnił życie ekipie z Piekar. W 66. minucie atuty fizyczne i znakomite zdolności ustawiania się wykorzystał Rafał Lisowski. Doświadczony snajper miał mnóstwo czasu w obrębie pola karnego Tęczy na podjęcie decyzji o strzale, który był zbyt trudny dla interweniującego Bojdy. Goście, by myśleć o grze w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki musieli gonić wynik. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Jakub Kozioł sprytnie wymanewrował linię defensywną Lotnika i bez trudu doprowadził do wyrównania. Ostatnie minuty meczu były kolejnym popisem umiejętności kryspinowskiego bramkarza. Zjawiński skutecznie zatrzymywał uderzenia braci Soból czy Jakuba Kozioła. Gdy spodziewano się, że o wyłonieniu pierwszego finalisty rozstrzygnie konkurs rzutów karnych, gospodarze tego starcia pokazali, że gra toczy się do ostatniego gwizdka. Jakub Brzeźniak rewelacyjnie dostrzegł wychodzącego na pozycję Lisowskiego, a rosły napastnik nie spudłował w tak dogodnej sytuacji dając drużynie upragniony awans do meczu finałowego. 

Tym samym smutek zagościł na twarzach licznej delegacji kibiców z Piekar, którzy oprócz głośnego dopingu przez 90 minut zaznaczyli swoją obecność odpalonymi w drugiej połowie dymami w barwach ukochanego klubu.
 
Lotnik Kryspinów  - Tęcza Piekary 4:3 (1:1)
Malinevskyi 39’, Sadko 49’ Lisowski 66’, 90+2’ - Sebastian Soból 7’, Królik 51’, Kozioł Jakub 75’
 
Sędziowali: Steczko Sławomir - Curyło Wojciech, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Malinevskyi
Czerwona kartka: Zygmunt
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46') - Kuchasz, Zygmunt, Rogala, Skóra, Jurek, Sadko, Wilczyński (Brzeźniak 52’), Galos (Meus 66’), Lisowski, Malinevskyi (Wąsowicz 66’)
Tęcza Piekary: Bojda - Kina, Królik, Ludwikowski, Jaskowski (Soból Dawid 70’), Żyła, Kozioł Kamil (Kapusta 88’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 66’), Soból Sebastian, Steczko

Krzysztof Sadko (Trener Lotnika Kryspinów): - Jesteśmy drużyną budowaną od kilku sezonów. Aktualnie ponad 50% naszego zespołu stanowią wychowankowie. Ci młodzi chłopcy dojrzewają i widać to na boisku. Pokłosiem chęci prowadzenia przez nich gry była czerwona kartka wskutek niezamierzonej straty. Spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Na szczęście 18-letni Olszewski zdołał obronić rzut karny i myślę, że to był taki punkt zwrotny. Ostatecznie cieszymy się z awansu do finału, bo graliśmy konsekwentnie do samego końca. Kolejny raz o losach spotkania rozstrzygnął kilkunastoletni zawodnik. Jesteśmy mieszanką zawodników pamiętających czasy IV-ligowego Lotnika i młodych wilków, którzy stają się coraz ważniejszymi ogniwami. Chłopcy zostawili kawał zdrowia i serca na murawie.

Adam Kutermak (Trener Tęczy Piekary): - To był mecz pod znakiem roztrwonionej przewagi i niewykorzystanych sytuacji. Od 20 minuty graliśmy w przewadze i można powiedzieć, że spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Mamy do siebie pretensje o to późniejsze rozluźnienie. Rywale zagrywali piłki za nasze plecy, a mając tak silnego napastnika w zespole bezlitośnie wykorzystywali kreowane sytuacje. Zadanie utrudniła nam również zmiana bramkarza w przerwie meczu. Analizując poprzednie spotkania wiedziałem, że ten golkiper może nam napsuć krwi, bo jest pewnym punktem Lotnika. Bramka w ostatnich sekundach meczu bardzo boli moich chłopców. Taka jednak jest piłka - co nam los kiedyś dał, to dzisiaj zabrał. Szykowaliśmy się na rzuty karne, miałem już w głowie pierwszą piątkę egzekutorów, ale ostatnia akcja pozbawiła nas tej szansy. Szkoda, bo moim zdaniem ta akcja mogła zostać zduszona w zarodku. Od dwudziestego metra można było przerwać ją faulem i o wszystkim mógłby zadecydować konkurs jedenastek. Chłopcy są podenerwowani i myślę, że ta sportowa złość da pozytywny efekt w niedzielnym meczu. Nie mamy jednak zbyt szerokiej kadry, a dwóch wiodących zawodników zgłosiło urazy, więc prawdopodobnie powalczymy w okrojonym składzie.
 
FUTMAL MVP: Rafał Lisowski - W pierwszym półfinale wyróżniało się kilku zawodników. Po stronie Tęczy Piekary dobre zawody rozegrali Jakub Kozioł oraz Sebastian Soból, jednak to Rafał Lisowski bez wątpienia zasłużył na wyróżnienie. Jego trafienia, a w szczególności drugie - decydujące o miejscu w finale turnieju, przeważyły na korzyść rosłego i doświadczonego napastnika Lotnika Kryspinów. 

II półfinał 01.08.2020r.

Przed pierwszym gwizdkiem drugiego meczu półfinałowego piłkarze i kibice zgromadzeni na obiekcie Kaszowianki Kaszów uczcili minutą ciszy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Spotkanie rozpoczęte o godzinie 18.00 miało wyłonić drugiego finalistę, na którego czekał już Lotnik Kryspinów. 

Już na początku spotkania Liszczanka dała jasny sygnał, że nie odda bez walki pola faworytom, za co żółtą kartką ukarany został Mateusz Koczwara. Dogodne sytuacje w pierwszym kwadransie miał Marcin Czyż, ale jego strzał najpierw wybronił Michał Cholewa, a następnie spudłował po wrzutce Dawida Gali. Niespodziewanie to jednak goście zdobyli pierwszą bramkę. Piotr Marek zagrał do niepilnowanego Tadeusza Sajdaka. Nominalny bramkarz występujący w tym spotkaniu w roli zawodnika z pola uderzył celnie i futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce gospodarzy. Kaszowianie bardzo szybko odpowiedzieli na to trafienie za sprawą Dawida Sotwina. Akcję bramkową uruchomił Czyż, który zagrał do skrzydła do wychodzącego na pozycję Igora Arynina. 27-latek obsłużył dokładnym podaniem wbiegającego w obręb pola bramkowego byłego zawodnika Wisły Kraków i tym samym stan meczu o finał został wyrównany. Ważnym momentem w kontekście reszty spotkania była zmiana kontuzjowanego Dawida Gali, którego zastąpił Bartosz Kiełbus. Michał Cholewa miał wyjątkowo trudne zadanie, gdyż siły ofensywne kaszowskiej drużyny były nad wyraz aktywne i zmobilizowane do przechylenia szali na swoją stronę. Damian Pabiś próbował z bliskiej odległości pokonać głową golkipera Liszczanki, a w 28. minucie Kiełbus przesadził z siłą uderzenia wobec czego piłka w sytuacji sam na sam powędrowała nad poprzeczką. Również Sotwin mógł powiększyć swój dorobek strzelecki, jednak po podaniu od Sebastiana Pamuły na jego drodze stanął słupek. W 37. minucie piękną bramką w samo okienko Cholewy popisał się Kiełbus. Przewaga kaszowian rosła z minuty na minutę i gdyby nie dobra dyspozycja golkipera Liszczanki, to już po pierwszej połowie szanse gości na korzystny rezultat mogłyby prysnąć jak mydlana bańka. 

Przyjezdni chcieli zaliczyć dobre wejście w drugą połowę. Piotr Marek oddał niezły strzał na bramkę Kaszowianki, jednak nie zaskoczył nim Grzegorza Murzańskiego. Po chwili do głosu jednak znów doszli gospodarze i nie oddali pola rywalom właściwie do samego końca. W 57. minucie do bramki trafił Kiełbus, lecz sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Niespełna 60 sekund później Pamuła po doskonałym podaniu Sotwina wpakował piłkę do siatki i tym razem bramka została uznana. Strzelanie w ostatnim sobotnim starciu zakończył Kiełbus, któremu przy czwartym trafieniu asystował Adrian Kaim. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby próby z dystansu udało się Aryninowi zamienić na gole. W końcówce podmęczonym gospodarzom próbowali zagrozić jeszcze Kopeć i Sajdak, ale to Kaszowianka, która w 90. minucie obiła jeszcze słupek, zameldowała się w finale, gdzie czekał na nią Lotnik Kryspinów.
  
Kaszowianka Kaszów - Liszczanka Liszki 4:1 (2:1)
Sotwin 15’, Kiełbus 37’, 70’, Pamuła 58’ - Sajdak 12’
 
Sędziowali: Curyło Wojciech - Steczko Sławomir, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Pabiś, Pamuła - Dziekan, Koczwara Mateusz
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Pabiś, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Gala (Kiełbus 17’), Pamuła
Liszczanka Liszki: Cholewa - Koczwara Mateusz, Słowiak, Bąk, Szewczyk, Kowalik, Wyroba, Sajdak, Mączyński, Marek, Dziekan (Kopeć 59’)
 
Marek Bojko (Trener Kaszowianki Kaszów): - Jesteśmy zespołem występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród klubów w gminie, zatem oczekuje się od nas zwycięstw i do tego dążymy w każdym meczu. Oczywiście, mamy swoje problemy. W tym sezonie odeszło kilku zawodników, skład uzupełniliśmy nowymi twarzami, ale ten proces ich wdrażania wymaga czasu. Naszą dominację było widać w dzisiejszym meczu i sądzę, że zasłużenie wygraliśmy. Stracona bramka to wynik nieporozumienia między zawodnikami. Zawsze drużyny nastawiające się na grę z kontry mają w tych początkowych fazach spotkania ułatwione zadanie. Przy takim nastawieniu i korzystnym rezultacie szukają na tej świeżości swoich okazji. To rywalom się udało, jednak my prowadziliśmy grę, czekaliśmy na swoje sytuacje i je konsekwentnie wykorzystywaliśmy. Jestem zadowolony z postawy mojej drużyny, a szczególnie wchodzących do seniorskiego składu młodych zawodników takich jak Adrian Kaim.  

Tomasz Turek (trener Liszczanki Liszki): - Mierzyliśmy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nasz skład był zdziesiątkowany. W polu zagrał nasz nominalny bramkarz. Występy zaliczyli także piłkarze notujący raczej epizody w ligowych pojedynkach. Uważam, że jest to dobre przetarcie przed nadchodzącymi meczami o punkty. Liczę, że dotrwamy do spotkania o trzecie miejsce, bo z każdym kolejnym starciem nasz skład się uszczupla. Dawid Dziekan ma problem z kolanem, w ubiegłym tygodniu wypadł Maciek Łysek, a w poprzednim meczu urazu doznał Łukasz Koczwara. Mam nadzieję, że na ligę wróci 2-3 rekonwalescentów.

FUTMAL MVP: Dawid Sotwin - 20-latek w imponującym stylu poprowadził zespół Kaszowianki Kaszów do finału lipcowo-sierpniowego turnieju. W półfinale był motorem napędowym zespołu poprzez wykorzystywanie swoich atutów szybkościowych oraz technicznych, zdobył bramkę oraz zanotował asystę i kluczowe podania.

-[PÓŁFINAŁY - FOTOGALERIA  


Mecz o 3. miejsce: (2x35min.) 02.08.2020r.

Starcie o najniższe miejsce na podium pomiędzy Tęczą Piekary a Liszczanką Liszki rozgrywane było w innym formacie niż pozostałe. Drużyny, ze względu na wysoką temperaturę zgodziły się zagrać dwie połowy po 35 minut każda. Krótszy czas spotkania nie oznaczał bynajmniej mniejszych emocji niż miałoby to miejsce w przypadku meczu trwającego standardowe 90 minut. 

Niefortunna końcówka półfinałowego pojedynku z Lotnikiem Kryspinów z pewnością siedziała z tyłu głów piłkarzy Adama Kutermaka. Od pierwszych minut chcieli przejąć inicjatywę i objąć prowadzenie w meczu o miejsce „na pudle”. Na początku ładną akcję rozegrali Kamil Kozioł z będącym na prawym skrzydle Sebastianem Sobolem, lecz Łukasz Michalczyk chybił w dogodnej sytuacji. Chwilę później świetnej okazji nie sfinalizował Jakub Kozioł, na którego drodze stanął Marcin Cholewa oraz poprzeczka. Oblężenie lisieckiej bramki trwało w najlepsze i nie zapowiadało się, by ten stan rzeczy miał się wkrótce zmienić. O sile ofensywnej ekipy z Piekar stanowił z pewnością Jakub Kozioł, choć i Sebastian Soból, jak na przykład w 19. minucie, gdy uderzył minimalnie obok bramki, był nie lada zagrożeniem. Prawdopodobnie najlepsza próba Liszczanki w tym starciu, gdyby oczywiście zakończyła się bramką, z powodzeniem mogłaby zostać okrzyknięta mianem trafienia tego turnieju. W 33. minucie Jacek Bąk zdecydował się na strzał z 40 metrów, po którym futbolówka tylko obiła spojenie. Tęcza zdołała jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Gola do szatni z najbliższej odległości strzelił po stałym fragmencie gry Dawid Soból.

Na drugie 35 minut gospodarze tego spotkania włączyli drugi bieg i swoją obecność na podium chcieli jak najszybciej potwierdzić. Na nic Liszczance zdało się także wejście trenera Tomasza Turka na boisko. Prawdziwym ciosem dla przyjezdnych była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Jacka Bąka. Rewelacyjny popis techniki i zwinności dał Jakub Kozioł. 23-latek wypracowywał świetne okazje Dawidowi Sobolowi oraz Łukaszowi Michalczykowi, lecz równie czujny był Michał Cholewa, bez którego wymiar kary mógł być znacznie wyższy. Golkiper popisał się piękną paradą w 65. minucie, gdy futbolówka wędrowała w okienko przy dłuższym słupku. Niestety Cholewa skapitulował dwukrotnie w końcówce meczu. Najpierw do głosu doszli Kamil i Jakub Kozioł. Starszy z nich odważnym rajdem zrobił miejsce młodszemu, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył Paweł Florian. Napastnika obsłużył w ostatnich minutach meczu zdobywca pierwszej bramki.

Końcowy gwizdek dał radość licznej delegacji kibiców Tęczy Piekary, którzy wraz ze swoimi ulubieńcami cieszyli się z brązowego medalu. 
 
Tęcza Piekary - Liszczanka Liszki 3:0 (1:0)
Soból Dawid 35’, Jakub Kozioł 64’, Florian 66’

Żółte kartki: Kina - Bąk (dwie) 
Czerwona kartka: Bąk (za dwie żółte)
Tęcza Piekary: Bojda - Królik, Kina, Ludwikowski, Kozioł Kamil, Steczko, Soból Dawid (Stopa 70’), Kozioł Jakub (Suski 67’), Soból Sebastian, Michalczyk, Florian
Liszczanka Liszki: Cholewa - Szewczyk Mateusz, Koczwara, Słowiak, Szewczyk Łukasz, Bąk, Marek Piotr, Dziekan (Turek 45’), Kowalik, Marek Marcin, Kopeć

Łukasz Michalczyk (Tęcza Piekary): - Cieszymy się z miejsca na podium, bo to był taki nasz cel minimum na ten turniej. Przyznam, że w pewnym momencie już brakowało nam sił, nogi odmawiały już posłuszeństwa. Wynik cieszy tym bardziej, że osiągnęliśmy go okrojoną kadrą, bo po wczorajszym spotkaniu kilku zawodników zgłosiło kontuzje. Półfinałowe starcie z Lotnikiem uznajemy za naszą wielką porażkę, bo grając w przewadze powinniśmy doprowadzić to spotkanie do korzystnego dla nas rozwiązania. Dzisiaj wszystko nam sprzyjało, by osiągnąć dobry rezultat. Chcę również podziękować kibicom, którzy głośno nas wspierali. 

Michał Cholewa (Liszczanka Liszki): - Mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć, gdyby to uderzenie Jacka Bąka z 40 metrów wpadło do bramki. Niestety jednak trafiło w spojenie. Robiliśmy co mogliśmy. Graliśmy bez kilku kluczowych zawodników - wiadomo - urlopy, wakacje, kontuzje. Staraliśmy się, ale do przodu Tęczę popchnęła ta druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka naszego piłkarza. Później już posypało się to lawinowo. W dziesiątkę w takim upale niezwykle trudno było to uratować. Od początku nie chcieliśmy rwać się do przodu, ale spokojnie konstruować akcje. Jesteśmy wymęczeni tymi spotkaniami i to dało się we znaki. Uważam decyzję o skróceniu tego meczu o trzecie miejsce za rozsądną. 
 
FUTMAL MVP: Jakub Kozioł - Dynamiczny atakujący drużyny z Piekar rozegrał kolejny bardzo udany występ na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Starcie o trzecie miejsce było ponownym błyskiem umiejętności 23-latka, które to okrasił golem i asystą przy otwierającym golu. 
 
 


Finał 02.08.2020r.

Pomiędzy meczem o trzecie miejsce a wielkim finałem zaplanowano stosunkowo długą, bo prawie dwugodzinną przerwę. Była to idealna okazja dla wszystkich głodnych sportowych emocji sympatyków futbolu, by skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej przygotowanej przez gospodarzy turnieju, a przede wszystkim znaleźć nieco ochłody w postaci zimnych napojów czy lodów. 

Podobnie jak w sobotę drugi mecz rozpoczął się od symbolicznej minuty ciszy. Piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego niedawno sędziego z regionu - Zbigniewa Marszałka.  

Zmobilizowana Kaszowianka dążąca do uniknięcia wpadki przed własną publicznością mocno weszła w finałowy mecz. Już w pierwszej klarownej sytuacji dwójkowa akcja Bartosza Kiełbusa z Igorem Aryninem dała prowadzenie ekipie z Kaszowa za sprawą celnego strzału króla strzelców tegorocznego turnieju. Kolejny bardzo solidny występ zaliczył Dawid Sotwin. 20-latek notował świetne rajdy skrzydłami wykorzystując swoje szybkościowe atuty. Właściwie każda z klarowniejszych sytuacji pierwszej odsłony toczyła się właśnie przez tego zawodnika, którego grę oglądało się z wielką przyjemnością. Kaszowianka nie była jednak w stanie przewagi z tej części meczu przekuć w trafienia, więc po 45 minutach piłkarze Marka Bojko prowadzili tylko jedną bramką.

Drugą odsłonę Lotnik tradycyjnie rozpoczął ze zmienioną obsadą bramki i po raz kolejny był to strzał w dziesiątkę. Michał Zjawiński tuż po wejściu między słupki został sprawdzony przez Arynina próbą zza 16 metra. W 54. minucie skórę gospodarzom turnieju uratował Bartosz Talowski, który po błędzie golkipera przy stałym fragmencie gry zatrzymał na linii bramkowej  futbolówkę. Kilkadziesiąt sekund później piłka wpadła do siatki. Celne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Andrzeja Lorka dało Lotnikowi remis. Ostatnie pół godziny nie obfitowało w ogrom klarownych sytuacji strzeleckich. Zawodnicy obu ekip czuli już zmęczenie, a główne zagrożenie tworzone było przy okazji stałych fragmentów gry, przy których atuty fizyczne wykorzystywali piłkarze Lotnika. Z każdą minutą pachniało rzutami karnymi, jednak piłkarze z Kryspinowa pokazali już w półfinale, że dramatyczne końcówki należą do nich. Tym razem jednak wynik remisowy utrzymał się do końca i sędzia główny zaprosił drużyny do konkursu jedenastek. W pierwszej serii rzutów karnych górą byli bramkarze - Grzegorz Murzański i Michał Zjawiński wyczuli intencje rywali broniąc strzały. W drugiej turze Dawid Sotwin oraz Andrzej Lorek zrealizowali swoje zadanie, choć bramkarz Kaszowianki o centymetry minął się z piłką. Zjawiński po raz kolejny pokazał swój geniusz mając naprzeciw siebie Igora Arynina. Kolejne jedenastki bezbłędnie i pewnie wykonali Galos, Pamuła i Sadko. Największa presja ciążyła na Pawle Misztalu, od którego uderzenia zależało, do kogo ostatecznie powędruje puchar. Pojedynek nerwów wygrał bramkarz Lotnika, czym zapewnił tytuł swojej drużynie przerywając hegemonię kaszowskiego kolektywu.

Po meczu i krótkiej przerwie tradycyjnie wręczono nagrody indywidualne oraz zespołowe sponsorowane przez Wójta Gminy Liszki, LKS Kaszowiankę Kaszów, Pracownię Piekarniczo-Cukierniczą „Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan, Wyroby Wędlin Tradycyjnych „Wolarek” oraz „Specjały Lisieckie” Janusza Kromki. Przy wyróżnianiu piłkarzy i drużyn naturalnie nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. Turniej jak zawsze stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, wobec czego brawa należą się organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w jego poprowadzenie w specyficznych czasach pandemii.
 
Lotnik Kryspinów - Kaszowianka Kaszów 4:3k. 1:1 (0:1)
Lorek 55’ - Kiełbus 6’
W karnych strzelali: Kiełbus (-), Jurek (-), Sotwin (+), Lorek (+), Arynin (-), Galos (+), Pamuła (+), Sadko (+), Misztal (-)
  
Żółte kartki: Lorek, Zygmunt (poza boiskiem) - Kaim, Sotwin
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Kuchasz, Jurek, Skóra, Sadko, Galos, Malinevskyi (Wąsowicz 85’), Wilczyński (Meus 64’), Brzeźniak, Lorek, Lisowski
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Leśko, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Kiełbus, Pamuła

Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów): - Mierzyliśmy się z wymagającymi warunkami pogodowymi. Wysoka temperatura nie ułatwiała nam gry. Chłopcy włożyli wiele serca w ten turniej. Całe rozgrywki były dla nas pełne emocji i dramaturgii. W półfinale Grzegorz Zygmunt otrzymał czerwoną kartkę i musieliśmy grać w 10, a później „Lisu” doprowadził do wyrównania i następnie zapewnił nam miejsce w finale. To były trudne spotkania, lecz ostatecznie to my cieszymy się z wygranej i podnieśliśmy puchar. Rywale byli wymagający, jednak my daliśmy nie tylko z serca, ale i, jak mówi trener Sadko, z wątroby. Nie ćwiczyliśmy wcześniej rzutów karnych. To wychodzi nam naturalnie i mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej. Razem z Krzyśkiem Olszewskim rozegraliśmy tyle samo minut. To młody zawodnik, który wiele razy ratował nam wynik meczu i wierzę, iż da nam jeszcze wiele radości. Cieszę się z obronionych jedenastek w finale turnieju, ale nie uważam się za bohatera, bo każdy dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu i pokazaliśmy, że Lotnik budzi respekt. 
 
Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów): - W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Po zmianie stron byliśmy pozytywnie nastawieni, jednak zmęczenie dało się we znaki, bo zostawiliśmy kawał zdrowia na boisku, wskutek czego trochę przygaśliśmy. Konkurs jedenastek to loteria, w której tym razem byliśmy słabsi. Cieszę się z tytułu MVP turnieju, lecz na pewno smakowałoby to lepiej, gdybyśmy stanęli na najwyższym stopniu podium. Dobro drużyny zawsze jest najważniejsze, dlatego tytuł najlepszego zawodnika turnieju jest dla mnie taką nagrodą pocieszenia, chociaż na pewno stanowi motywację do dalszej pracy na treningach i w meczach ligowych. A skoro mowa o rozgrywkach, to naszym celem na ten sezon jest zajęcie miejsce w pierwszej piątce i do tego będziemy dążyć.

FUTMAL MVP: Michał Zjawiński - Golkiper Lotnika Kryspinów kolejny raz pokazał genialną dyspozycję między słupkami. Jego pewne interwencje pozwoliły utrzymać remis, po którym zarządzono konkurs rzutów karnych. Zjawiński wybronił aż trzy jedenastki w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. 
Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki):
- Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Liszki był specyficzny z racji pandemii COVID-19. Kluby sportowe nie miały szansy rozegrania meczów rundy wiosennej sezonu 2019/20 wobec tego zdecydowaliśmy, by te rozgrywki były namiastką potyczek o punkty. Wiadomo, że sparingi to także forma sprawdzenia się, jednakże gdy stawką jest dominacja na terenie gminy czy też puchar, to dochodzi adrenalina, sportowa złość i tego żaden mecz towarzyski nie jest w stanie zapewnić. Jednocześnie jest to turniej, który odbywa się każdego roku, zatem nie chcieliśmy przerywać tej tradycji. Ponadto, mieliśmy na uwadze kibiców, bo to oni ucierpieli na tzw. lockdownie. Uznaliśmy, że musimy im zapewnić te sportowe emocje oraz rozrywkę. Tegoroczny turniej był specyficzny również ze względu na konieczność pogodzenia jego terminarza z harmonogramem meczów o Puchar Polski. Chcieliśmy, by zespoły miały możliwość wystawienia najsilniejszych składów w obu tych rozgrywkach. Spotkania w tym roku były naprawdę wyrównane. Poza meczem Kaszowianki z Iskrą Czułów o wszystkich starciach zadecydowały tak właściwie detale. Dziękujemy piłkarzom za walkę, było widać po nich głód gry. Finał dostarczył ogromnych emocji, a golkiperzy obu drużyn zaprezentowali genialną formę. Kaszowianka przez wiele lat wygrywała te letnie turnieje. Lotnik z racji zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach będzie gospodarzem w następnym roku. Oba kluby dysponują bazą szkoleniową na bardzo dobrym poziomie. Cieszy mnie, że zespoły w naszej gminie z każdym rokiem rozwijają się pod wieloma względami. Chcemy, by z każdą edycją turnieju Turniej podnosił swoją rangę. Rozważamy wprowadzenie nagród nie tylko rzeczowych dla najlepszych drużyn, ale i finansowych. To pozytywnie wpłynie na rywalizację między zespołami z regionu. 
 
Klasyfikacja końcowa: 
1. Lotnik Kryspinów
2. Kaszowianka Kaszów
3. Tęcza Piekary
4. Liszczanka Liszki
5. Wisła Jeziorzany
6. Strażak Rączna
7. Gwiazda Ściejowice
8. Iskra Czułów
 
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów)
Król strzelców: Bartosz Kiełbus (Kaszowianka Kaszów) - 4 bramki
MVP Turnieju: Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów)


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM
 

Źródło: Przemysław Marczewski (tekst), Krzysztof Porębski (foto), Sebastian Dyląg (video)

Dodano: 2020-08-04 11:33:17


Tęcza Piekary  Lotnik  Kaszowianka  Liszczanka  Puchar Wójta Gminy Liszki 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
:
Zagłębie Lubin
26.09.2020
 
Cracovia Kraków
:
Raków Częstochowa
26.09.2020
 
Wisła Płock
:
Warta Poznań
26.09.2020
 
Legia Warszawa
:
Śląsk Wrocław
26.09.2020
 
Lechia Gdańsk
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
26.09.2020
 
Stal Mielec
:
Piast Gliwice
26.09.2020
 
Lech Poznań
:
Pogoń Szczecin
26.09.2020
 
Górnik Zabrze
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

Fortuna I liga

Miedź Legnica
:
Korona Kielce
25.09.2020
19:00
Puszcza Niepołomice
:
Chrobry Głogów
25.09.2020
19:00
GKS Tychy
:
Resovia Rzeszów
25.09.2020
19:00
Odra Opole
:
GKS Bełchatów
25.09.2020
19:45
Stomil Olsztyn
:
Zagłębie Sosnowiec
25.09.2020
19:45
Górnik Łęczna
:
Radomiak Radom
26.09.2020
16:00
ŁKS Łódź
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
19:08
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Arka Gdynia
26.09.2020
20:00
GKS Jastrzębie
:
Widzew Łódź
26.09.2020
 

II liga

Wigry Suwałki
:
Śląsk II Wrocław
25.09.2020
17:00
Motor Lublin
:
Garbarnia Kraków
25.09.2020
19:50
Stal Rzeszów
:
Olimpia Elbląg
26.09.2020
15:00
Hutnik Kraków
:
Olimpia Grudziądz
26.09.2020
16:00
Chojniczanka Chojnice
:
Błękitni Stargard
26.09.2020
17:00
GKS Katowice
:
Pogoń Siedlce
26.09.2020
18:00
Bytovia Bytów
:
Skra Częstochowa
26.09.2020
18:00
Sokół Ostróda
:
Znicz Pruszków
26.09.2020
18:00
Lech II Poznań
:
Górnik Polkowice
26.09.2020
 

III liga, gr. 4

Orlęta Radzyń Podlaski
1:6
Wólczanka Wólka Pełkińska
23.09.2020
16:00
Sokół Sieniawa
8:0
Jutrzenka Giebułtów
23.09.2020
16:00
Stal Stalowa Wola
3:2
Podlasie Biała Podlaska
23.09.2020
19:38
Wisła Sandomierz
2:1
Podhale Nowy Targ
23.09.2020
16:00
Hetman Zamość
:
KSZO Ostrowiec Św.
26.09.2020
15:00
Stal Kraśnik
:
Sokół Sieniawa
26.09.2020
15:00
Chełmianka Chełm
:
Podlasie Biała Podlaska
26.09.2020
16:00
Wisłoka Dębica
:
Avia Świdnik
26.09.2020
16:00
Podhale Nowy Targ
:
Jutrzenka Giebułtów
26.09.2020
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Stal Stalowa Wola
26.09.2020
16:00
KS Wiązownica
:
Orlęta Radzyń Podlaski
26.09.2020
 
Wisła Sandomierz
:
Cracovia II Kraków
26.09.2020
 
ŁKS Łagów
:
Wisła Puławy
26.09.2020
 
Korona II Kielce
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
26.09.2020
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
:
LKS Jawiszowice
26.09.2020
15:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
26.09.2020
15:00
Orzeł Ryczów
:
Dalin Myślenice
26.09.2020
17:00
Puszcza II
:
MKS Trzebinia
26.09.2020
 
KS Chełmek
:
LKS Rajsko
26.09.2020
 
Proszowianka Proszowice
:
Unia Oświęcim
26.09.2020
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Wierchy Rabka Zdrój
3:1
Watra Białka Tatrzańska
23.09.2020
16:00
Poprad Muszyna
:
Glinik Gorlice
26.09.2020
15:00
Orkan Szczyrzyc
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
26.09.2020
15:00
Metal Tarnów
:
GKS Drwinia
26.09.2020
16:00
Sokół Słopnice
:
Rylovia Rylowa
26.09.2020
16:30
Unia Tarnów
:
Wolania Wola Rzędzińska
26.09.2020
 
Lubań Maniowy
:
Wierchy Rabka Zdrój
26.09.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

TS Węgrzce
:
Piliczanka Pilica
26.09.2020
11:00
Leśnik Gorenice
:
Orzeł Bębło
26.09.2020
16:00
LKS Niedźwiedź
:
KS Olkusz
26.09.2020
16:00
Pogoń Miechów
:
Przebój Wolbrom
26.09.2020
16:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Orzeł Iwanowice
26.09.2020
16:00
LOT Balice
:
Przemsza Klucze
26.09.2020
16:00
Bolesław Bukowno
:
Błękitni Modlnica
26.09.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
0:4
Kmita Zabierzów
23.09.2020
16:00
Bronowianka Kraków
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
11:00
Dąbski Kraków
:
Orlęta Rudawa
26.09.2020
17:00
Nadwiślan Kraków
:
Skawinka Skawina
26.09.2020
17:00
Borek Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
26.09.2020
 
Kmita Zabierzów
:
Wieczysta Kraków
26.09.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Złomex Branice
:
Pasternik Ochojno
26.09.2020
16:00
Wiarusy Igołomia
:
Tempo Rzeszotary
26.09.2020
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Raba Dobczyce
26.09.2020
16:00
Gdovia Gdów
:
Jordan Sum Zakliczyn
26.09.2020
16:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Orzeł Myślenice
26.09.2020
16:00
Błękitni Bodzanów
:
Górnik Wieliczka
26.09.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sokół Przytkowice
:
MKS Libiąż
26.09.2020
15:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Zatorzanka Zator
26.09.2020
16:00
Hejnał Kęty
:
Niwa Nowa Wieś
26.09.2020
16:00
Zgoda Byczyna
:
Garbarz Zembrzyce
26.09.2020
16:00
Tempo Białka
:
LKS Gorzów
26.09.2020
16:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Brzezina Osiek
26.09.2020
16:00
Victoria Jaworzno
:
Nadwiślanin Gromiec
26.09.2020
16:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Zorza Zaczarnie
:
LKS Rzuchowa
26.09.2020
16:00
Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
26.09.2020
16:00
LKS Szynwałd
:
LKS Ładna
26.09.2020
16:30
LUKS Skrzyszów
:
Ciężkowianka Ciężkowice
26.09.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Błyskawica Proszówki
:
Sokół Borzęcin Górny
26.09.2020
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Jadowniczanka Jadowniki
26.09.2020
16:00
Wola Radłowska
:
Radłovia Radłów
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Helena Nowy Sącz
:
Gród Podegrodzie
26.09.2020
15:00
LKS Łużna
:
LKS Uście Gorlickie
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Krokus
:
Jarmuta
26.09.2020
16:00
Laskovia
:
Huragan Waksmund
26.09.2020
16:00

Klasa A (Kraków I)

Michałowianka Michałowice
:
Prądniczanka II Kraków
26.09.2020
15:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Bibiczanka Bibice
26.09.2020
16:30
Wierzbowianka Wierzbno
:
Płomień Kościelec
26.09.2020
 
Błękitni II Modlnica
:
Strażak Goszcza
26.09.2020
 

Klasa A (Kraków II)

Świt Krzeszowice
:
MKS Skała 2004
26.09.2020
15:30
Sokół Rybna
:
Wisła Jeziorzany
26.09.2020
16:00
Wisła Rząska
:
Liszczanka Liszki
26.09.2020
16:30

Klasa A (Kraków III)

Gajowianka Gaj
:
Tramwaj Kraków
26.09.2020
16:00
Iskra Krzęcin
:
Krakus Swoszowice
26.09.2020
16:00
Rzozovia Rzozów
:
Wanda Nowa Huta
26.09.2020
16:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bieżanowianka Kraków
26.09.2020
 

Klasa A (Wieliczka)

UKS Sygneczów
:
Contra Sułków
26.09.2020
16:00
Rożnowa
:
Zieloni Niegowić
26.09.2020
16:00
Sokół Chorągwica
:
Wolni Kłaj
26.09.2020
16:30
Czarnochowice
:
Iskra Zakrzów
26.09.2020
17:00

Klasa A (Myślenice)

Sokół Borzęta
:
LKS Rudnik
26.09.2020
16:00
Clavia Świątniki Górne
:
Iskra Brzączowice
26.09.2020
16:00
Zielonka Wrząsowice
:
Karpaty Siepraw
26.09.2020
16:00
Staw Polanka
:
Rokita Kornatka
26.09.2020
16:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Sęp Droginia
26.09.2020
16:00
Topór Tenczyn
:
Lubomir Wiśniowa
26.09.2020
17:00
Gościbia Sułkowice
:
Hejnał Krzyszkowice
26.09.2020
17:00

Klasa A (Olkusz)

Promień Przeginia
:
Błyskawica Kolbark
26.09.2020
11:00
Pilica Wierbka
:
Sokół Gołaczewy
26.09.2020
11:00
Olimpia Łobzów
:
Przebój Wolbrom
26.09.2020
16:00
Błysk Zederman
:
Wielmożanka Wielmoża
26.09.2020
16:00

Klasa A (Chrzanów)

Fablok Chrzanów
:
SPRiN Regulice
26.09.2020
11:00
Wisła Jankowice
:
Unia Kwaczała
26.09.2020
16:00
Start Kamień
:
Błyskawica Myślachowice
26.09.2020
16:00
Ciężkowianka Jaworzno
:
Promyk Bolęcin
26.09.2020
16:00
Wolanka Wola Filipowska
:
UKS Dulowa
26.09.2020
16:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
:
Trątnowianka Trątnowice
26.09.2020
16:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
LKS Niedźwiedź II
26.09.2020
16:00

Klasa B (Kraków II)

Bronowicki Kraków
:
Iskra Radwanowice
26.09.2020
16:00
Fitball Szklary
:
Maszycanka II Maszyce
26.09.2020
16:00
Płomień Jerzmanowice
:
Topór Aleksandrowice
26.09.2020
 
Górzanka Nawojowa Góra
:
Orzeł II Bębło
26.09.2020
 

Klasa B (Kraków III)

Pychowianka Kraków
:
Wieczysta II
26.09.2020
 
Opatkowianka Opatkowice
:
Albertus Kraków
26.09.2020
 
Wawel Kraków
:
Grom Kraków
26.09.2020
 
Universum Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
26.09.2020
 

Klasa B (Kraków IV)

Radziszowianka II
:
Tyniec Kraków
26.09.2020
16:00
Lotnik II Kryspinów
:
Gwiazda Ściejowice
26.09.2020
16:30
Sparta Przeginia Duchowna
:
Nadwiślan Rusocice
26.09.2020
 
Błękitni Czułówek
:
Borkowianka Borek Sz.
26.09.2020
 

Klasa B (Wieliczka)

Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Tęcza Słomiróg
26.09.2020
16:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Promień Zakrzowiec
26.09.2020
16:30
Batory Wola Batorska
:
Górnik II Wieliczka
26.09.2020
17:00
Gdovia II Gdów
:
Gryf Wiatowice
26.09.2020
 

Klasa B (Myślenice)

Radwan Skomielna Czarna
:
LKS Trzebunia
26.09.2020
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Iskra Głogoczów
26.09.2020
16:00
Raba II Dobczyce
:
Orzeł Nowa Wieś
26.09.2020
16:00
Szczebel Lubień
:
Karpaty II Siepraw
26.09.2020
16:00
Wicher Stróża
:
Jawor Jawornik
26.09.2020
17:00

Klasa B (Olkusz)

Stare Bukowno
:
Piliczanka II Pilica
26.09.2020
16:00

Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Czarnochowice II
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-18

Zagłębie Lubin
3:2
Jagiellonia
23.09.2020
10:00
Arka G.
5:0
Lech Poznań
23.09.2020
10:30
Arka G.
:
Zagłębie Lubin
26.09.2020
12:00
Jagiellonia
:
Legia Warszawa
26.09.2020
12:00
SMS Łódź
:
Górnik Zabrze
26.09.2020
12:00
Lech Poznań
:
Korona
26.09.2020
 
Śląsk Wrocław
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 
Cracovia Kraków
:
Escola Varsovia Warszawa
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D

Stal Mielec
:
Hutnik Kraków
26.09.2020
12:00
Korona Kielce
:
TOP 54 Biała Podlaska
26.09.2020
12:00
Karpaty Krosno
:
Motor Lublin
26.09.2020
 
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D

KKP Korona
:
BKS Lublin
26.09.2020
15:00
Motor Lublin
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
16:00
Górnik Ł.
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
26.09.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
10:00
Limanovia Limanowa
:
Unia Tarnów
26.09.2020
10:00
BKS Bochnia
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
10:00
Pcimianka Pcim
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
16:30
Tarnovia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
26.09.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dunajec Nowy Sącz
:
Podgórze Kraków
26.09.2020
13:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
13:30
Profi Zielonki
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
15:30
Garbarnia Kraków
:
Glinik Gorlice
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Dunajec Nowy Sącz
:
Podhale Nowy Targ
26.09.2020
10:00
Garbarnia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Respect Szalowa
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików

Dunajec Nowy Sącz
:
Kalwarianka
26.09.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
10:00
Cracovia Kraków
:
Sandecja
26.09.2020
 
AS Progres Kraków
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Młodzików

Cracovia II
:
Fablok Chrzanów
26.09.2020
 
AS Progress Andrychów
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
:
Czarni Sosnowiec
26.09.2020
15:00
Śląsk Wrocław
:
Olimpia Szczecin
26.09.2020
 
Medyk Konin
:
Górnik Łęczna
26.09.2020
 
GKS Katowice
:
KKP Bydgoszcz
26.09.2020
 
AZS UJ Kraków
:
Rolnik Biedrzychowice
26.09.2020
 
ROW Rybnik
:
APLG Gdańsk
26.09.2020
 

I liga kobiet (południe)

Pogoń Tczew
:
Polonia Środa Wielkopolska
26.09.2020
12:00
Stomil Olsztyn
:
UKS Staszkówka Jelna
26.09.2020
 
Czwórka Radom
:
UKS SMS II Łódź
26.09.2020
 
Resovia Rzeszów
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
 
Rekord Bielsko Biała
:
Praga Warszawa
26.09.2020
 

II liga kobiet (wschód)

Widok Lublin
0:4
KS Raszyn
22.09.2020
19:00
Wanda Nowa Huta
:
Włókniarz Białystok
26.09.2020
16:00
KS Raszyn
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
 

III liga kobiet, gr.4

Starówka Nowy Sącz
:
Naprzód Sobolów
26.09.2020
15:00
Iskra Brzezinka
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
 
Hetman Włoszczowa
:
Podgórze Kraków
26.09.2020
 
DAP Dębica
:
Iskra Krzemień
26.09.2020
 

IV liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
:
Uran Łukowica
26.09.2020
 
Pogorzanka Pogorzyce
:
Górnik Wieliczka
26.09.2020
 
Burza Roczyny
:
FSA Kraków
26.09.2020
 
Olimpia Osieczany
:
Tempo Białka
26.09.2020
 
Bronowianka Kraków
:
Victoria Zalas
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorek U-17

SWD Wodzisław
:
Zabrze
26.09.2020
12:00
Unia Opole
:
Górnik Ł.
26.09.2020
14:00
UKS Staszkówka Jelna
:
SMS Łódź
26.09.2020
 
ROW Rybnik
:
Bronowianka Kraków
26.09.2020
 

I liga oldbojów (Kraków)

Dąbski
:
Garbarnia Kraków
24.09.2020
17:30