facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Tegorocznymi triumfatorami zostali zawodnicy Lotnika Kryspinów, którzy w dramatycznych okolicznościach po serii jedenastek pokonali gospodarza - Kaszowiankę Kaszów i tym samym przerwali ich hegemonię w letnich rozgrywkach.

 

 

Mecze ćwierćfinałowe, w których oczywiście nie brakowało emocji, rozgrywane były w dniach 21, 22, 23 i 25 lipca. Już w pierwszym z nich doszło do rzutów karnych. Próbę nerwów wygrał Lotnik Kryspinów dysponujący świetnym bramkarzem Michałem Zjawińskim. Drugi ćwierćfinał również stał pod znakiem dramaturgii. Odrabiający straty Strażak Rączna zmarnował w samej końcówce rzut karny i to Tęcza powędrowała do walki o finał. Bez problemów z Iskrą Czułów poradził sobie gospodarz turnieju - Kaszowianka Kaszów wysoko pokonując przeciwników. Sensacją pachniało w ostatnim ze starć, gdzie Gwiazda Ściejowice do 89. minuty prowadziła z Liszczanką Liszki, ale piłkarze Tomasza Turka najpierw doprowadzili do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zaaplikowali jeszcze dwa gole rywalom.  


ĆWIERĆFINAŁY:

Lotnik Kryspinów - Wisła Jeziorzany 0:0 (4:3 k.) 21.07.2020r.

Sędziowali:
Sławomir Steczko - Wojciech Curyło, Marcin Jurek
Żółta kartka: Tyrała Jakub
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Lorek, Kuchasz, Zygmunt (Jaskowski 78’), Skóra, Jurek, Brzeźniak, Wilczyński (Tworzyk 73’), Galos, Wąsowicz, Meus
Wisła Jeziorzany: Stachura - Tyrała Krzysztof (Przebinda 66’), Korcel, Król, Nowak, Solecki, Piaskowski, Galos, Tyrała Jakub (Królik 46’), Śladowski, Mlostek
 
Strażak Rączna - Tęcza Piekary 3:4 (2:3) 22.07.2020r.
Jachymczyk 15’, 46’, Steczko Jan 71’ - Kozioł Jakub 24’, Jaskowski 33’, Kozioł Kamil 36’, 59’
 
Sędziowali: Wojciech Curyło - Sławomir Steczko, Marcin Jurek
Żółte kartki: Oratowski - Michalczyk, Florian, Soból Dawid, Kozioł Jakub
Strażak Rączna: Oratowski - Kowalik (Kozłowski 56’), Jachymczyk, Steczko Jan, Grzesiak, Stolarski, Taborski, Jasiołek, Stawowski, Steczko Michał (Woźniak 46’), Wlazło
Tęcza Piekary: Bojda - Ludwikowski, Królik Mariusz, Kina, Królik Sebastian (Steczko 46’), Jaskowski (Miś 75’), Żyła, Soból Sebastian (Kapusta 89’), Kozioł Kamil (Dawid Soból 64’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 64’)
 
Iskra Czułów - Kaszowianka Kaszów 0:6 (0:2) 23.07.2020r.
Chryczyk 15’, 49’, Kiełbus 27’, Sotwin 68’, Arynin 73’, Gala 81’
 
Sędziowali: Marcin Jurek - Sławomir Steczko, Wojciech Curyło
Żółte kartki: Malik (dwie), Dukała Szymon
Czerwona kartka: Malik (za dwie żółte)
Iskra Czułów: Kot - Malik, Dukała Szymon, Lewczuk, Petrenko, Faron, Dukała Daniel, Maciusik, Haber, Korczek, Balon. Zagrali również: Baster, Kowal, Szczygieł, Sobczyk.
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Leśko, Pabiś, Talowski, Pamuła, Chryczyk, Gala, Arynin, Sotwin, Kiełbus. Zagrali również: Jaskowski, Grzesiak.
 
Liszczanka Liszki - Gwiazda Ściejowice 3:1 (0:1) 25.07.2020r.
Sobesto 89’, 90+5’, Czubaj 90+2’ - Korczek 4’
 
Sędziowali: Steczko - Chajdecki, Marek
Liszczanka Liszki: Sajdak - Bąk, Dziekan, Koczwara (Turek 26’), Łysek, Marek, Słowiak, Sobesto, Szewczyk, Czubaj, Wyroba. Zagrał również: Kopeć. 
Gwiazda Ściejowice: Horoszko - Żak, Nowak, Drewniak, Guzik, Ugorek, Steczko, Makowski, Korcel, Korczek, Gruca. Zagrali również: Czyrnek, Kapusta, Królik, Sotwin, Kolasa.
 
Oba mecze o awans do wielkiego finału rozegrane zostały w sobotę 1 sierpnia 2020 roku. Do boju stanęła najlepsza czwórka, czyli ekipy Tęczy Piekary, Lotnika Kryspinów, Liszczanki Liszki oraz Kaszowianki Kaszów.


PÓŁFINAŁY

I półfinał 01.08.2020r.

W pierwszym półfinałowym starciu niesiona na skrzydłach aktywnego dopingu swoich młodych kibiców Tęcza Piekary mierzyła się z Lotnikiem Kryspinów. Występujący w roli gości stosunkowo szybko, bo już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Ładna i pełna komunikacji akcja Jakuba i Kamila Koziołów dała efekt w postaci celnego dośrodkowania starszego z nich wprost na głowę niepilnowanego Sebastiana Sobola, który z sześciu metrów otworzył wynik spotkania. Piłkarze Adama Kutermaka rozsądnie prowadzili grę i w kolejnych minutach zarówno aktywny Sobol jak i Jakub Kozioł mocno zaangażowani byli w akcje ofensywne na bramkę Lotnika. Dziesięć minut po pierwszym trafieniu zagranie tego drugiego na gola próbował z bliskiej odległości zamienić Michalczyk, jednakże faulowany przez Grzegorza Zygmunta posłał piłkę wysoko nad bramką. Sędzia główny wyrzucił obrońcę z boiska i wskazał na wapno, lecz Krzysztof Olszewski wyczuł intencje Kozioła broniąc tę jedenastkę. Tęcza nie zamierzała załamywać rąk, a nieoceniony wkład w to mieli Sobol oraz dysponujący wspaniałą techniką egzekutor rzutu karnego. Niesfinalizowane szanse zemściły się w 39. minucie meczu. Vladyslav Malinevskyi otrzymał piłkę na 30 metrze i postanowił sprawdzić umiejętności defensywy z Piekar. Zawodnik z Ukrainy popisał się świetnym rajdem prawą flanką, który zwieńczył trafieniem do siatki Tęczy. Jeszcze przed przerwą obie ekipy mogły objąć prowadzenie, jednak Łukasz Michalczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości po podaniu Kozioła, a Rafał Lisowski w ostatniej chwili został powstrzymany przez piekarską obronę z golkiperem Patrykiem Bojdą na czele. 

Po zmianie stron Lotnik podjął bardzo ważną w kontekście późniejszych wydarzeń decyzję. Krzysztof Olszewski oddał miejsce w bramce Michałowi Zjawińskiemu, który tego dnia rozegrał fenomenalne 45 minut. Kryspinowscy zawodnicy po wznowieniu gry dali o sobie znać defensywie Tęczy. Ładny, mierzony strzał zza „szesnastki” zaprezentował grający trener Krzysztof Sadko. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości i Bojda drugi raz w tym meczu musiał wyciągać futbolówkę z bramki. Podopieczni trenera Kutermaka stosunkowo szybko odpowiedzieli skutecznym wykonaniem stałego fragmentu gry. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Łukasz Jaskowski, futbolówka poprzez Jakuba Kozioła trafiła do Mariusza Królika i doświadczony defensor bez problemów wyjaśnił sytuację doprowadzając do wyrównania. Wiele świeżości oraz jakości wniosło wprowadzenie na boisko Jakuba Brzeźniaka. Młody zawodnik świetnym przeglądem pola uruchamiał skrzydłowych oraz zagrywał celne piłki do doświadczonego Lisowskiego. Warto podkreślić, że po pierwszym kwadransie drugiej połowy Michał Zjawiński miał już na koncie kilka genialnych interwencji, czym utrudnił życie ekipie z Piekar. W 66. minucie atuty fizyczne i znakomite zdolności ustawiania się wykorzystał Rafał Lisowski. Doświadczony snajper miał mnóstwo czasu w obrębie pola karnego Tęczy na podjęcie decyzji o strzale, który był zbyt trudny dla interweniującego Bojdy. Goście, by myśleć o grze w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki musieli gonić wynik. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Jakub Kozioł sprytnie wymanewrował linię defensywną Lotnika i bez trudu doprowadził do wyrównania. Ostatnie minuty meczu były kolejnym popisem umiejętności kryspinowskiego bramkarza. Zjawiński skutecznie zatrzymywał uderzenia braci Soból czy Jakuba Kozioła. Gdy spodziewano się, że o wyłonieniu pierwszego finalisty rozstrzygnie konkurs rzutów karnych, gospodarze tego starcia pokazali, że gra toczy się do ostatniego gwizdka. Jakub Brzeźniak rewelacyjnie dostrzegł wychodzącego na pozycję Lisowskiego, a rosły napastnik nie spudłował w tak dogodnej sytuacji dając drużynie upragniony awans do meczu finałowego. 

Tym samym smutek zagościł na twarzach licznej delegacji kibiców z Piekar, którzy oprócz głośnego dopingu przez 90 minut zaznaczyli swoją obecność odpalonymi w drugiej połowie dymami w barwach ukochanego klubu.
 
Lotnik Kryspinów  - Tęcza Piekary 4:3 (1:1)
Malinevskyi 39’, Sadko 49’ Lisowski 66’, 90+2’ - Sebastian Soból 7’, Królik 51’, Kozioł Jakub 75’
 
Sędziowali: Steczko Sławomir - Curyło Wojciech, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Malinevskyi
Czerwona kartka: Zygmunt
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46') - Kuchasz, Zygmunt, Rogala, Skóra, Jurek, Sadko, Wilczyński (Brzeźniak 52’), Galos (Meus 66’), Lisowski, Malinevskyi (Wąsowicz 66’)
Tęcza Piekary: Bojda - Kina, Królik, Ludwikowski, Jaskowski (Soból Dawid 70’), Żyła, Kozioł Kamil (Kapusta 88’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 66’), Soból Sebastian, Steczko

Krzysztof Sadko (Trener Lotnika Kryspinów): - Jesteśmy drużyną budowaną od kilku sezonów. Aktualnie ponad 50% naszego zespołu stanowią wychowankowie. Ci młodzi chłopcy dojrzewają i widać to na boisku. Pokłosiem chęci prowadzenia przez nich gry była czerwona kartka wskutek niezamierzonej straty. Spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Na szczęście 18-letni Olszewski zdołał obronić rzut karny i myślę, że to był taki punkt zwrotny. Ostatecznie cieszymy się z awansu do finału, bo graliśmy konsekwentnie do samego końca. Kolejny raz o losach spotkania rozstrzygnął kilkunastoletni zawodnik. Jesteśmy mieszanką zawodników pamiętających czasy IV-ligowego Lotnika i młodych wilków, którzy stają się coraz ważniejszymi ogniwami. Chłopcy zostawili kawał zdrowia i serca na murawie.

Adam Kutermak (Trener Tęczy Piekary): - To był mecz pod znakiem roztrwonionej przewagi i niewykorzystanych sytuacji. Od 20 minuty graliśmy w przewadze i można powiedzieć, że spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Mamy do siebie pretensje o to późniejsze rozluźnienie. Rywale zagrywali piłki za nasze plecy, a mając tak silnego napastnika w zespole bezlitośnie wykorzystywali kreowane sytuacje. Zadanie utrudniła nam również zmiana bramkarza w przerwie meczu. Analizując poprzednie spotkania wiedziałem, że ten golkiper może nam napsuć krwi, bo jest pewnym punktem Lotnika. Bramka w ostatnich sekundach meczu bardzo boli moich chłopców. Taka jednak jest piłka - co nam los kiedyś dał, to dzisiaj zabrał. Szykowaliśmy się na rzuty karne, miałem już w głowie pierwszą piątkę egzekutorów, ale ostatnia akcja pozbawiła nas tej szansy. Szkoda, bo moim zdaniem ta akcja mogła zostać zduszona w zarodku. Od dwudziestego metra można było przerwać ją faulem i o wszystkim mógłby zadecydować konkurs jedenastek. Chłopcy są podenerwowani i myślę, że ta sportowa złość da pozytywny efekt w niedzielnym meczu. Nie mamy jednak zbyt szerokiej kadry, a dwóch wiodących zawodników zgłosiło urazy, więc prawdopodobnie powalczymy w okrojonym składzie.
 
FUTMAL MVP: Rafał Lisowski - W pierwszym półfinale wyróżniało się kilku zawodników. Po stronie Tęczy Piekary dobre zawody rozegrali Jakub Kozioł oraz Sebastian Soból, jednak to Rafał Lisowski bez wątpienia zasłużył na wyróżnienie. Jego trafienia, a w szczególności drugie - decydujące o miejscu w finale turnieju, przeważyły na korzyść rosłego i doświadczonego napastnika Lotnika Kryspinów. 

II półfinał 01.08.2020r.

Przed pierwszym gwizdkiem drugiego meczu półfinałowego piłkarze i kibice zgromadzeni na obiekcie Kaszowianki Kaszów uczcili minutą ciszy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Spotkanie rozpoczęte o godzinie 18.00 miało wyłonić drugiego finalistę, na którego czekał już Lotnik Kryspinów. 

Już na początku spotkania Liszczanka dała jasny sygnał, że nie odda bez walki pola faworytom, za co żółtą kartką ukarany został Mateusz Koczwara. Dogodne sytuacje w pierwszym kwadransie miał Marcin Czyż, ale jego strzał najpierw wybronił Michał Cholewa, a następnie spudłował po wrzutce Dawida Gali. Niespodziewanie to jednak goście zdobyli pierwszą bramkę. Piotr Marek zagrał do niepilnowanego Tadeusza Sajdaka. Nominalny bramkarz występujący w tym spotkaniu w roli zawodnika z pola uderzył celnie i futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce gospodarzy. Kaszowianie bardzo szybko odpowiedzieli na to trafienie za sprawą Dawida Sotwina. Akcję bramkową uruchomił Czyż, który zagrał do skrzydła do wychodzącego na pozycję Igora Arynina. 27-latek obsłużył dokładnym podaniem wbiegającego w obręb pola bramkowego byłego zawodnika Wisły Kraków i tym samym stan meczu o finał został wyrównany. Ważnym momentem w kontekście reszty spotkania była zmiana kontuzjowanego Dawida Gali, którego zastąpił Bartosz Kiełbus. Michał Cholewa miał wyjątkowo trudne zadanie, gdyż siły ofensywne kaszowskiej drużyny były nad wyraz aktywne i zmobilizowane do przechylenia szali na swoją stronę. Damian Pabiś próbował z bliskiej odległości pokonać głową golkipera Liszczanki, a w 28. minucie Kiełbus przesadził z siłą uderzenia wobec czego piłka w sytuacji sam na sam powędrowała nad poprzeczką. Również Sotwin mógł powiększyć swój dorobek strzelecki, jednak po podaniu od Sebastiana Pamuły na jego drodze stanął słupek. W 37. minucie piękną bramką w samo okienko Cholewy popisał się Kiełbus. Przewaga kaszowian rosła z minuty na minutę i gdyby nie dobra dyspozycja golkipera Liszczanki, to już po pierwszej połowie szanse gości na korzystny rezultat mogłyby prysnąć jak mydlana bańka. 

Przyjezdni chcieli zaliczyć dobre wejście w drugą połowę. Piotr Marek oddał niezły strzał na bramkę Kaszowianki, jednak nie zaskoczył nim Grzegorza Murzańskiego. Po chwili do głosu jednak znów doszli gospodarze i nie oddali pola rywalom właściwie do samego końca. W 57. minucie do bramki trafił Kiełbus, lecz sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Niespełna 60 sekund później Pamuła po doskonałym podaniu Sotwina wpakował piłkę do siatki i tym razem bramka została uznana. Strzelanie w ostatnim sobotnim starciu zakończył Kiełbus, któremu przy czwartym trafieniu asystował Adrian Kaim. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby próby z dystansu udało się Aryninowi zamienić na gole. W końcówce podmęczonym gospodarzom próbowali zagrozić jeszcze Kopeć i Sajdak, ale to Kaszowianka, która w 90. minucie obiła jeszcze słupek, zameldowała się w finale, gdzie czekał na nią Lotnik Kryspinów.
  
Kaszowianka Kaszów - Liszczanka Liszki 4:1 (2:1)
Sotwin 15’, Kiełbus 37’, 70’, Pamuła 58’ - Sajdak 12’
 
Sędziowali: Curyło Wojciech - Steczko Sławomir, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Pabiś, Pamuła - Dziekan, Koczwara Mateusz
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Pabiś, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Gala (Kiełbus 17’), Pamuła
Liszczanka Liszki: Cholewa - Koczwara Mateusz, Słowiak, Bąk, Szewczyk, Kowalik, Wyroba, Sajdak, Mączyński, Marek, Dziekan (Kopeć 59’)
 
Marek Bojko (Trener Kaszowianki Kaszów): - Jesteśmy zespołem występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród klubów w gminie, zatem oczekuje się od nas zwycięstw i do tego dążymy w każdym meczu. Oczywiście, mamy swoje problemy. W tym sezonie odeszło kilku zawodników, skład uzupełniliśmy nowymi twarzami, ale ten proces ich wdrażania wymaga czasu. Naszą dominację było widać w dzisiejszym meczu i sądzę, że zasłużenie wygraliśmy. Stracona bramka to wynik nieporozumienia między zawodnikami. Zawsze drużyny nastawiające się na grę z kontry mają w tych początkowych fazach spotkania ułatwione zadanie. Przy takim nastawieniu i korzystnym rezultacie szukają na tej świeżości swoich okazji. To rywalom się udało, jednak my prowadziliśmy grę, czekaliśmy na swoje sytuacje i je konsekwentnie wykorzystywaliśmy. Jestem zadowolony z postawy mojej drużyny, a szczególnie wchodzących do seniorskiego składu młodych zawodników takich jak Adrian Kaim.  

Tomasz Turek (trener Liszczanki Liszki): - Mierzyliśmy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nasz skład był zdziesiątkowany. W polu zagrał nasz nominalny bramkarz. Występy zaliczyli także piłkarze notujący raczej epizody w ligowych pojedynkach. Uważam, że jest to dobre przetarcie przed nadchodzącymi meczami o punkty. Liczę, że dotrwamy do spotkania o trzecie miejsce, bo z każdym kolejnym starciem nasz skład się uszczupla. Dawid Dziekan ma problem z kolanem, w ubiegłym tygodniu wypadł Maciek Łysek, a w poprzednim meczu urazu doznał Łukasz Koczwara. Mam nadzieję, że na ligę wróci 2-3 rekonwalescentów.

FUTMAL MVP: Dawid Sotwin - 20-latek w imponującym stylu poprowadził zespół Kaszowianki Kaszów do finału lipcowo-sierpniowego turnieju. W półfinale był motorem napędowym zespołu poprzez wykorzystywanie swoich atutów szybkościowych oraz technicznych, zdobył bramkę oraz zanotował asystę i kluczowe podania.

-[PÓŁFINAŁY - FOTOGALERIA  


Mecz o 3. miejsce: (2x35min.) 02.08.2020r.

Starcie o najniższe miejsce na podium pomiędzy Tęczą Piekary a Liszczanką Liszki rozgrywane było w innym formacie niż pozostałe. Drużyny, ze względu na wysoką temperaturę zgodziły się zagrać dwie połowy po 35 minut każda. Krótszy czas spotkania nie oznaczał bynajmniej mniejszych emocji niż miałoby to miejsce w przypadku meczu trwającego standardowe 90 minut. 

Niefortunna końcówka półfinałowego pojedynku z Lotnikiem Kryspinów z pewnością siedziała z tyłu głów piłkarzy Adama Kutermaka. Od pierwszych minut chcieli przejąć inicjatywę i objąć prowadzenie w meczu o miejsce „na pudle”. Na początku ładną akcję rozegrali Kamil Kozioł z będącym na prawym skrzydle Sebastianem Sobolem, lecz Łukasz Michalczyk chybił w dogodnej sytuacji. Chwilę później świetnej okazji nie sfinalizował Jakub Kozioł, na którego drodze stanął Marcin Cholewa oraz poprzeczka. Oblężenie lisieckiej bramki trwało w najlepsze i nie zapowiadało się, by ten stan rzeczy miał się wkrótce zmienić. O sile ofensywnej ekipy z Piekar stanowił z pewnością Jakub Kozioł, choć i Sebastian Soból, jak na przykład w 19. minucie, gdy uderzył minimalnie obok bramki, był nie lada zagrożeniem. Prawdopodobnie najlepsza próba Liszczanki w tym starciu, gdyby oczywiście zakończyła się bramką, z powodzeniem mogłaby zostać okrzyknięta mianem trafienia tego turnieju. W 33. minucie Jacek Bąk zdecydował się na strzał z 40 metrów, po którym futbolówka tylko obiła spojenie. Tęcza zdołała jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Gola do szatni z najbliższej odległości strzelił po stałym fragmencie gry Dawid Soból.

Na drugie 35 minut gospodarze tego spotkania włączyli drugi bieg i swoją obecność na podium chcieli jak najszybciej potwierdzić. Na nic Liszczance zdało się także wejście trenera Tomasza Turka na boisko. Prawdziwym ciosem dla przyjezdnych była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Jacka Bąka. Rewelacyjny popis techniki i zwinności dał Jakub Kozioł. 23-latek wypracowywał świetne okazje Dawidowi Sobolowi oraz Łukaszowi Michalczykowi, lecz równie czujny był Michał Cholewa, bez którego wymiar kary mógł być znacznie wyższy. Golkiper popisał się piękną paradą w 65. minucie, gdy futbolówka wędrowała w okienko przy dłuższym słupku. Niestety Cholewa skapitulował dwukrotnie w końcówce meczu. Najpierw do głosu doszli Kamil i Jakub Kozioł. Starszy z nich odważnym rajdem zrobił miejsce młodszemu, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył Paweł Florian. Napastnika obsłużył w ostatnich minutach meczu zdobywca pierwszej bramki.

Końcowy gwizdek dał radość licznej delegacji kibiców Tęczy Piekary, którzy wraz ze swoimi ulubieńcami cieszyli się z brązowego medalu. 
 
Tęcza Piekary - Liszczanka Liszki 3:0 (1:0)
Soból Dawid 35’, Jakub Kozioł 64’, Florian 66’

Żółte kartki: Kina - Bąk (dwie) 
Czerwona kartka: Bąk (za dwie żółte)
Tęcza Piekary: Bojda - Królik, Kina, Ludwikowski, Kozioł Kamil, Steczko, Soból Dawid (Stopa 70’), Kozioł Jakub (Suski 67’), Soból Sebastian, Michalczyk, Florian
Liszczanka Liszki: Cholewa - Szewczyk Mateusz, Koczwara, Słowiak, Szewczyk Łukasz, Bąk, Marek Piotr, Dziekan (Turek 45’), Kowalik, Marek Marcin, Kopeć

Łukasz Michalczyk (Tęcza Piekary): - Cieszymy się z miejsca na podium, bo to był taki nasz cel minimum na ten turniej. Przyznam, że w pewnym momencie już brakowało nam sił, nogi odmawiały już posłuszeństwa. Wynik cieszy tym bardziej, że osiągnęliśmy go okrojoną kadrą, bo po wczorajszym spotkaniu kilku zawodników zgłosiło kontuzje. Półfinałowe starcie z Lotnikiem uznajemy za naszą wielką porażkę, bo grając w przewadze powinniśmy doprowadzić to spotkanie do korzystnego dla nas rozwiązania. Dzisiaj wszystko nam sprzyjało, by osiągnąć dobry rezultat. Chcę również podziękować kibicom, którzy głośno nas wspierali. 

Michał Cholewa (Liszczanka Liszki): - Mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć, gdyby to uderzenie Jacka Bąka z 40 metrów wpadło do bramki. Niestety jednak trafiło w spojenie. Robiliśmy co mogliśmy. Graliśmy bez kilku kluczowych zawodników - wiadomo - urlopy, wakacje, kontuzje. Staraliśmy się, ale do przodu Tęczę popchnęła ta druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka naszego piłkarza. Później już posypało się to lawinowo. W dziesiątkę w takim upale niezwykle trudno było to uratować. Od początku nie chcieliśmy rwać się do przodu, ale spokojnie konstruować akcje. Jesteśmy wymęczeni tymi spotkaniami i to dało się we znaki. Uważam decyzję o skróceniu tego meczu o trzecie miejsce za rozsądną. 
 
FUTMAL MVP: Jakub Kozioł - Dynamiczny atakujący drużyny z Piekar rozegrał kolejny bardzo udany występ na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Starcie o trzecie miejsce było ponownym błyskiem umiejętności 23-latka, które to okrasił golem i asystą przy otwierającym golu. 
 
 


Finał 02.08.2020r.

Pomiędzy meczem o trzecie miejsce a wielkim finałem zaplanowano stosunkowo długą, bo prawie dwugodzinną przerwę. Była to idealna okazja dla wszystkich głodnych sportowych emocji sympatyków futbolu, by skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej przygotowanej przez gospodarzy turnieju, a przede wszystkim znaleźć nieco ochłody w postaci zimnych napojów czy lodów. 

Podobnie jak w sobotę drugi mecz rozpoczął się od symbolicznej minuty ciszy. Piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego niedawno sędziego z regionu - Zbigniewa Marszałka.  

Zmobilizowana Kaszowianka dążąca do uniknięcia wpadki przed własną publicznością mocno weszła w finałowy mecz. Już w pierwszej klarownej sytuacji dwójkowa akcja Bartosza Kiełbusa z Igorem Aryninem dała prowadzenie ekipie z Kaszowa za sprawą celnego strzału króla strzelców tegorocznego turnieju. Kolejny bardzo solidny występ zaliczył Dawid Sotwin. 20-latek notował świetne rajdy skrzydłami wykorzystując swoje szybkościowe atuty. Właściwie każda z klarowniejszych sytuacji pierwszej odsłony toczyła się właśnie przez tego zawodnika, którego grę oglądało się z wielką przyjemnością. Kaszowianka nie była jednak w stanie przewagi z tej części meczu przekuć w trafienia, więc po 45 minutach piłkarze Marka Bojko prowadzili tylko jedną bramką.

Drugą odsłonę Lotnik tradycyjnie rozpoczął ze zmienioną obsadą bramki i po raz kolejny był to strzał w dziesiątkę. Michał Zjawiński tuż po wejściu między słupki został sprawdzony przez Arynina próbą zza 16 metra. W 54. minucie skórę gospodarzom turnieju uratował Bartosz Talowski, który po błędzie golkipera przy stałym fragmencie gry zatrzymał na linii bramkowej  futbolówkę. Kilkadziesiąt sekund później piłka wpadła do siatki. Celne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Andrzeja Lorka dało Lotnikowi remis. Ostatnie pół godziny nie obfitowało w ogrom klarownych sytuacji strzeleckich. Zawodnicy obu ekip czuli już zmęczenie, a główne zagrożenie tworzone było przy okazji stałych fragmentów gry, przy których atuty fizyczne wykorzystywali piłkarze Lotnika. Z każdą minutą pachniało rzutami karnymi, jednak piłkarze z Kryspinowa pokazali już w półfinale, że dramatyczne końcówki należą do nich. Tym razem jednak wynik remisowy utrzymał się do końca i sędzia główny zaprosił drużyny do konkursu jedenastek. W pierwszej serii rzutów karnych górą byli bramkarze - Grzegorz Murzański i Michał Zjawiński wyczuli intencje rywali broniąc strzały. W drugiej turze Dawid Sotwin oraz Andrzej Lorek zrealizowali swoje zadanie, choć bramkarz Kaszowianki o centymetry minął się z piłką. Zjawiński po raz kolejny pokazał swój geniusz mając naprzeciw siebie Igora Arynina. Kolejne jedenastki bezbłędnie i pewnie wykonali Galos, Pamuła i Sadko. Największa presja ciążyła na Pawle Misztalu, od którego uderzenia zależało, do kogo ostatecznie powędruje puchar. Pojedynek nerwów wygrał bramkarz Lotnika, czym zapewnił tytuł swojej drużynie przerywając hegemonię kaszowskiego kolektywu.

Po meczu i krótkiej przerwie tradycyjnie wręczono nagrody indywidualne oraz zespołowe sponsorowane przez Wójta Gminy Liszki, LKS Kaszowiankę Kaszów, Pracownię Piekarniczo-Cukierniczą „Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan, Wyroby Wędlin Tradycyjnych „Wolarek” oraz „Specjały Lisieckie” Janusza Kromki. Przy wyróżnianiu piłkarzy i drużyn naturalnie nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. Turniej jak zawsze stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, wobec czego brawa należą się organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w jego poprowadzenie w specyficznych czasach pandemii.
 
Lotnik Kryspinów - Kaszowianka Kaszów 4:3k. 1:1 (0:1)
Lorek 55’ - Kiełbus 6’
W karnych strzelali: Kiełbus (-), Jurek (-), Sotwin (+), Lorek (+), Arynin (-), Galos (+), Pamuła (+), Sadko (+), Misztal (-)
  
Żółte kartki: Lorek, Zygmunt (poza boiskiem) - Kaim, Sotwin
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Kuchasz, Jurek, Skóra, Sadko, Galos, Malinevskyi (Wąsowicz 85’), Wilczyński (Meus 64’), Brzeźniak, Lorek, Lisowski
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Leśko, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Kiełbus, Pamuła

Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów): - Mierzyliśmy się z wymagającymi warunkami pogodowymi. Wysoka temperatura nie ułatwiała nam gry. Chłopcy włożyli wiele serca w ten turniej. Całe rozgrywki były dla nas pełne emocji i dramaturgii. W półfinale Grzegorz Zygmunt otrzymał czerwoną kartkę i musieliśmy grać w 10, a później „Lisu” doprowadził do wyrównania i następnie zapewnił nam miejsce w finale. To były trudne spotkania, lecz ostatecznie to my cieszymy się z wygranej i podnieśliśmy puchar. Rywale byli wymagający, jednak my daliśmy nie tylko z serca, ale i, jak mówi trener Sadko, z wątroby. Nie ćwiczyliśmy wcześniej rzutów karnych. To wychodzi nam naturalnie i mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej. Razem z Krzyśkiem Olszewskim rozegraliśmy tyle samo minut. To młody zawodnik, który wiele razy ratował nam wynik meczu i wierzę, iż da nam jeszcze wiele radości. Cieszę się z obronionych jedenastek w finale turnieju, ale nie uważam się za bohatera, bo każdy dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu i pokazaliśmy, że Lotnik budzi respekt. 
 
Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów): - W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Po zmianie stron byliśmy pozytywnie nastawieni, jednak zmęczenie dało się we znaki, bo zostawiliśmy kawał zdrowia na boisku, wskutek czego trochę przygaśliśmy. Konkurs jedenastek to loteria, w której tym razem byliśmy słabsi. Cieszę się z tytułu MVP turnieju, lecz na pewno smakowałoby to lepiej, gdybyśmy stanęli na najwyższym stopniu podium. Dobro drużyny zawsze jest najważniejsze, dlatego tytuł najlepszego zawodnika turnieju jest dla mnie taką nagrodą pocieszenia, chociaż na pewno stanowi motywację do dalszej pracy na treningach i w meczach ligowych. A skoro mowa o rozgrywkach, to naszym celem na ten sezon jest zajęcie miejsce w pierwszej piątce i do tego będziemy dążyć.

FUTMAL MVP: Michał Zjawiński - Golkiper Lotnika Kryspinów kolejny raz pokazał genialną dyspozycję między słupkami. Jego pewne interwencje pozwoliły utrzymać remis, po którym zarządzono konkurs rzutów karnych. Zjawiński wybronił aż trzy jedenastki w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. 
Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki):
- Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Liszki był specyficzny z racji pandemii COVID-19. Kluby sportowe nie miały szansy rozegrania meczów rundy wiosennej sezonu 2019/20 wobec tego zdecydowaliśmy, by te rozgrywki były namiastką potyczek o punkty. Wiadomo, że sparingi to także forma sprawdzenia się, jednakże gdy stawką jest dominacja na terenie gminy czy też puchar, to dochodzi adrenalina, sportowa złość i tego żaden mecz towarzyski nie jest w stanie zapewnić. Jednocześnie jest to turniej, który odbywa się każdego roku, zatem nie chcieliśmy przerywać tej tradycji. Ponadto, mieliśmy na uwadze kibiców, bo to oni ucierpieli na tzw. lockdownie. Uznaliśmy, że musimy im zapewnić te sportowe emocje oraz rozrywkę. Tegoroczny turniej był specyficzny również ze względu na konieczność pogodzenia jego terminarza z harmonogramem meczów o Puchar Polski. Chcieliśmy, by zespoły miały możliwość wystawienia najsilniejszych składów w obu tych rozgrywkach. Spotkania w tym roku były naprawdę wyrównane. Poza meczem Kaszowianki z Iskrą Czułów o wszystkich starciach zadecydowały tak właściwie detale. Dziękujemy piłkarzom za walkę, było widać po nich głód gry. Finał dostarczył ogromnych emocji, a golkiperzy obu drużyn zaprezentowali genialną formę. Kaszowianka przez wiele lat wygrywała te letnie turnieje. Lotnik z racji zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach będzie gospodarzem w następnym roku. Oba kluby dysponują bazą szkoleniową na bardzo dobrym poziomie. Cieszy mnie, że zespoły w naszej gminie z każdym rokiem rozwijają się pod wieloma względami. Chcemy, by z każdą edycją turnieju Turniej podnosił swoją rangę. Rozważamy wprowadzenie nagród nie tylko rzeczowych dla najlepszych drużyn, ale i finansowych. To pozytywnie wpłynie na rywalizację między zespołami z regionu. 
 
Klasyfikacja końcowa: 
1. Lotnik Kryspinów
2. Kaszowianka Kaszów
3. Tęcza Piekary
4. Liszczanka Liszki
5. Wisła Jeziorzany
6. Strażak Rączna
7. Gwiazda Ściejowice
8. Iskra Czułów
 
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów)
Król strzelców: Bartosz Kiełbus (Kaszowianka Kaszów) - 4 bramki
MVP Turnieju: Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów)


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM
 

Źródło: Przemysław Marczewski (tekst), Krzysztof Porębski (foto), Sebastian Dyląg (video)

Dodano: 2020-08-04 11:33:17


Tęcza Piekary  Lotnik  Kaszowianka  Liszczanka  Puchar Wójta Gminy Liszki 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Śląsk Wrocław
:
Stal Mielec
16.05.2021
17:30
Jagiellonia Białystok
:
Lechia Gdańsk
16.05.2021
17:30
Pogoń Szczecin
:
Raków Częstochowa
16.05.2021
17:30
Cracovia Kraków
:
Warta Poznań
16.05.2021
17:30
Wisła Płock
:
Zagłębie Lubin
16.05.2021
17:30
Legia Warszawa
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
16.05.2021
17:30
Lech Poznań
:
Górnik Zabrze
16.05.2021
17:30
Piast Gliwice
:
Wisła Kraków
16.05.2021
17:30

Fortuna I liga

Arka Gdynia
1:0
Resovia Rzeszów
14.05.2021
20:40
Miedź Legnica
2:3
GKS Tychy
15.05.2021
12:40
GKS Jastrzębie
2:0
Stomil Olsztyn
15.05.2021
17:00
Korona Kielce
3:0
GKS Bełchatów
15.05.2021
17:00
Chrobry Głogów
1:0
Zagłębie Sosnowiec
15.05.2021
17:00
Górnik Łęczna
1:1
Odra Opole
15.05.2021
16:00
Widzew Łódź
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.05.2021
12:40
Radomiak Radom
:
Sandecja Nowy Sącz
16.05.2021
19:10
Puszcza Niepołomice
:
ŁKS Łódź
16.05.2021
19:30

II liga

Lech II Poznań
2:0
KKS 1925 Kalisz
15.05.2021
17:00
Znicz Pruszków
0:2
Błękitni Stargard
15.05.2021
15:00
GKS Katowice
2:2
Wigry Suwałki
15.05.2021
15:15
Hutnik Kraków
5:0
Motor Lublin
15.05.2021
17:00
Sokół Ostróda
1:1
Bytovia Bytów
15.05.2021
17:00
Olimpia Grudziądz
2:0
Skra Częstochowa
15.05.2021
17:00
Pogoń Siedlce
1:2
Garbarnia Kraków
15.05.2021
17:00
Górnik Polkowice
2:2
Śląsk II Wrocław
15.05.2021
17:00
Stal Rzeszów
:
Chojniczanka Chojnice
16.05.2021
19:44

III liga, gr. 4

Jutrzenka Giebułtów
5:3
Hetman Zamość
15.05.2021
17:00
Podlasie Biała Podlaska
0:1
Lewart Lubartów
15.05.2021
16:00
Cracovia II Kraków
2:1
Stal Kraśnik
15.05.2021
13:00
Avia Świdnik
2:1
Siarka Tarnobrzeg
15.05.2021
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
2:0
Wisłoka Dębica
15.05.2021
16:00
Stal Stalowa Wola
2:2
KS Wiązownica
15.05.2021
17:00
Sokół Sieniawa
0:1
Wisła Puławy
15.05.2021
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
1:0
ŁKS Łagów
15.05.2021
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Chełmianka Chełm
16.05.2021
13:00
Korona II Kielce
:
Podhale Nowy Targ
16.05.2021
12:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
3:1
Dalin Myślenice
15.05.2021
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
2:1
Słomniczanka Słomniki
15.05.2021
17:00
KS Chełmek
1:3
Orzeł Ryczów
15.05.2021
17:00
Unia Oświęcim
4:0
LKS Śledziejowice
15.05.2021
17:00
Garbarnia II Kraków
2:2
Pcimianka Pcim
15.05.2021
17:00
Clepardia Kraków
3:1
MKS Trzebinia
15.05.2021
17:00
LKS Rajsko
2:1
Beskid Andrychów
15.05.2021
17:00
Proszowianka Proszowice
0:10
Wiślanie Jaśkowice
15.05.2021
12:00
LKS Jawiszowice
1:1
Orzeł Piaski Wielkie
15.05.2021
17:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - mistrzowska

Sokół Słopnice
1:2
Lubań Maniowy
15.05.2021
14:00
Poprad Muszyna
3:1
Metal Tarnów
15.05.2021
16:00
Limanovia Limanowa
1:3
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
15.05.2021
17:00
Glinik Gorlice
2:0
Unia Tarnów
15.05.2021
17:30
Wierchy Rabka Zdrój
:
Wolania Wola Rzędzińska
16.05.2021
17:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - spadkowa

Barciczanka Barcice
2:1
GKS Drwinia
15.05.2021
16:00
Rylovia Rylowa
2:3
Watra Białka Tatrzańska
15.05.2021
17:00
Okocimski Brzesko
3:1
Skalnik Kamionka Wielka
15.05.2021
17:00
BKS Bochnia
3:0
Orkan Szczyrzyc
15.05.2021
17:30
Tarnovia Tarnów
0:1
Poprad Rytro
15.05.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

KS Olkusz
4:1
Zieleńczanka Zielonki
15.05.2021
18:00
Przebój Wolbrom
1:1
Leśnik Gorenice
15.05.2021
17:00
Błękitni Modlnica
4:2
LKS Niedźwiedź
15.05.2021
17:30
Orzeł Bębło
1:2
LOT Balice
15.05.2021
12:00
TS Węgrzce
4:0
Pogoń Miechów
15.05.2021
11:00
Przemsza Klucze
1:1
Spójnia Osiek
15.05.2021
17:00
Piliczanka Pilica
1:0
Bolesław Bukowno
15.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Kaszowianka Kaszów
4:1
Skawinka Skawina
13.05.2021
18:00
Prądniczanka Kraków
4:1
Bronowianka Kraków
15.05.2021
11:00
Orlęta Rudawa
3:1
Dąbski Kraków
15.05.2021
17:00
Skawinka Skawina
2:2
Nadwiślan Kraków
15.05.2021
17:00
Zwierzyniecki Kraków
1:3
Borek Kraków
15.05.2021
17:00
Wieczysta Kraków
4:0
Kmita Zabierzów
15.05.2021
11:00
Prokocim Kraków
1:1
Grębałowianka Kraków
15.05.2021
17:00
Hutnik II Kraków
:
Piast Wołowice
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Tempo Rzeszotary
0:4
Wiarusy Igołomia
15.05.2021
16:00
Raba Dobczyce
6:0
Wróblowianka Wróblowice
15.05.2021
17:00
Orzeł Myślenice
6:2
Dziecanovia Dziekanowice
15.05.2021
17:00
Górnik Wieliczka
3:1
Błękitni Bodzanów
15.05.2021
17:00
Pasternik Ochojno
1:3
Złomex Branice
15.05.2021
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Gdovia Gdów
16.05.2021
16:00
Radziszowianka Radziszów
:
Wiślanka Grabie
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Tempo Białka
4:0
Zatorzanka Zator
15.05.2021
17:00
Sosnowianka Stanisław Dln
2:2
Garbarz Zembrzyce
15.05.2021
17:00
Zgoda Byczyna
3:2
MKS Libiąż
15.05.2021
17:00
Sokół Przytkowice
1:2
Niwa Nowa Wieś
15.05.2021
16:00
Hejnał Kęty
1:2
LKS Gorzów
15.05.2021
17:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
1:1
LKS Żarki
15.05.2021
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Nadwiślanin Gromiec
16.05.2021
17:00
Victoria Jaworzno
:
Brzezina Osiek
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zbylitowska Góra
1:4
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
13.05.2021
17:30
LKS Szynwałd
3:2
Ciężkowianka Ciężkowice
15.05.2021
17:00
Zorza Zaczarnie
4:3
LKS Ładna
15.05.2021
17:00
LUKS Skrzyszów
4:3
Ikar Odporyszów
15.05.2021
18:00
Tuchovia Tuchów
:
LKS Rzuchowa
16.05.2021
17:00
GLKS Gromnik
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
16.05.2021
14:00
Dunajec Zakliczyn
:
Dunajec Zbylitowska Góra
16.05.2021
17:00
Wisła Szczucin
:
Polan Żabno
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Olimpia B.
2:0
Orzeł Dębno
15.05.2021
11:00
Błyskawica Proszówki
5:0
Poręba Spytkowska
15.05.2021
15:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
0:1
Radłovia Radłów
15.05.2021
18:00
Strażak Mokrzyska
0:0
Jadowniczanka Jadowniki
15.05.2021
17:00
Arkadia Olszyny
2:2
Raba Książnice
15.05.2021
15:00
Wola Radłowska
1:1
Naprzód Sobolów
15.05.2021
17:00
Sokół Maszkienice
3:1
Olimpia Kąty
15.05.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKS Łużna
0:4
Helena Nowy Sącz
13.05.2021
17:30
Zawisza R.
4:2
Podhalanin Biecz
13.05.2021
17:30
Grybovia Grybów
0:4
Dunajec Nowy Sącz
13.05.2021
17:30
Zyndram
2:2
Łosoś Łososina Dolna
13.05.2021
17:30
LKS Uście Gorlickie
3:0
Hart Tęgoborze
13.05.2021
17:30
Kolejarz Stróże
4:1
LKSKobylankaKobylanka
13.05.2021
17:30
ULKS Korzenna
0:3
Sokół Stary Sącz
13.05.2021
17:30
LKS Zagórzany
1:3
Gród Podegrodzie
13.05.2021
17:30
Helena Nowy Sącz
2:2
Hart Tęgoborze
15.05.2021
16:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Sokół Stary Sącz
15.05.2021
17:00
Podhalanin Biecz
:
Gród Podegrodzie
15.05.2021
17:00
LKS Zagórzany
:
LKS Łużna
16.05.2021
17:30
Łosoś Łososina Dolna
:
LKSKobylankaKobylanka
16.05.2021
15:00
Zawisza R.
:
ULKS Korzenna
16.05.2021
16:00
Grybovia Grybów
:
Kolejarz Stróże
16.05.2021
11:00
Zyndram
:
LKS Uście Gorlickie
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Turbacz Mszana Dolna
:
AKS Ujanowice
15.05.2021
16:00
Krokus
:
Wiatr Ludźmierz
15.05.2021
18:00
Czarni Czarny Dunajec
:
Zalesianka
16.05.2021
15:00
Babia Góra Lipnica Wielka
:
LKS Szaflary
16.05.2021
15:00
Jordan Jordanów
:
Huragan Waksmund
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Strażak Goszcza
2:4
Słomniczanka II Słomniki
13.05.2021
18:00
Płomień Kościelec
2:4
Jastrzębiec Książ Wielki
13.05.2021
18:00
Płomień Kościelec
3:0 v.o.
Wierzbowianka Wierzbno
15.05.2021
 
Strażak Goszcza
2:1
Błękitni II Modlnica
15.05.2021
17:00
Ekler Baranówka
2:2
Szreniawa Koszyce
15.05.2021
17:00
Partyzant Dojazdów
3:1
Galicja Raciborowice
15.05.2021
16:00
Prądniczanka II Kraków
:
Michałowianka Michałowice
16.05.2021
16:00
Bibiczanka Bibice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
16.05.2021
17:00
Słomniczanka II Słomniki
:
Jastrzębiec Książ Wielki
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Strażak Rączna
:
Sokół Rybna
13.05.2021
20:30
Tęcza Piekary
:
Lotnik Kryspinów
13.05.2021
17:00
Wisła Jeziorzany
:
Sokół Rybna
15.05.2021
17:00
Liszczanka Liszki
1:5
Wisła Rząska
15.05.2021
16:00
Dragon Szczyglice
1:0
Strażak Rączna
15.05.2021
11:00
Iskra Czułów
:
Wisła Czernichów
15.05.2021
17:30
Tęcza Piekary
3:3
Maszycanka Maszyce
15.05.2021
16:30
JKS Zelków
0:1
Sportowiec Modlniczka
15.05.2021
11:00
MKS Skała 2004
:
Świt Krzeszowice
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
8:1
Rzozovia Rzozów
13.05.2021
17:00
Gajowianka Gaj
0:4
Cedronka Wola Radziszowska
13.05.2021
18:00
Wanda Nowa Huta
4:0
Strzelcy Kraków
13.05.2021
17:00
Tramwaj Kraków
2:3
Gajowianka Gaj
15.05.2021
18:00
Wanda Nowa Huta
8:0
Rzozovia Rzozów
15.05.2021
11:00
Bieżanowianka Kraków
:
Cedronka Wola Radziszowska
15.05.2021
18:00
Płomień Kostrze
1:3
Pogoń Skotniki
15.05.2021
17:00
Krakus Swoszowice
:
Iskra Krzęcin
16.05.2021
17:00
Strzelcy Kraków
:
Fairant Kraków
16.05.2021
18:00
Podgórze Kraków
:
Kabel Kraków
16.05.2021
11:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
2:7
UKS Sygneczów
15.05.2021
15:00
Zieloni Niegowić
3:0
Rożnowa
15.05.2021
18:00
Iskra Zakrzów
:
Czarnochowice
15.05.2021
18:00
Czarni Staniątki
1:2
Piast Łapanów
15.05.2021
17:30
Wolni Kłaj
:
Sokół Chorągwica
16.05.2021
17:00
Gwiazda Brzegi
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
16.05.2021
17:00
Strażak Kokotów
:
Wilga Koźmice Wielkie
16.05.2021
17:00
Zryw Szarów
:
Piłkarz Podłęże
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Clavia Świątniki Górne
3:2
Topór Tenczyn
13.05.2021
18:00
Sokół Borzęta
3:2
Sęp Droginia
15.05.2021
17:30
Staw Polanka
2:1
LKS Rudnik
15.05.2021
16:00
Górki Myślenice
1:1
Hejnał Krzyszkowice
15.05.2021
17:00
Zielonka Wrząsowice
2:1
Lubomir Wiśniowa
15.05.2021
17:00
Gościbia Sułkowice
2:1
Iskra Brzączowice
15.05.2021
17:00
Beskid Tokarnia
:
Skalnik Trzemeśnia
16.05.2021
17:30
Topór Tenczyn
:
Rokita Kornatka
16.05.2021
10:00
Clavia Świątniki Górne
:
Karpaty Siepraw
16.05.2021
18:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Błyskawica Kolbark
2:4
Promień Przeginia
15.05.2021
18:00
Sokół Gołaczewy
0:8
Pilica Wierbka
15.05.2021
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
5:0
Dłubnia Trzyciąż
15.05.2021
17:00
Przebój Wolbrom
:
Olimpia Łobzów
16.05.2021
17:00
Wielmożanka Wielmoża
:
Błysk Zederman
16.05.2021
11:30
Centuria Chechło
:
Unia Jaroszowiec
16.05.2021
11:00
Legion Bydlin
:
Spartak Charsznica
16.05.2021
11:00
Prądnik Sułoszowa
:
Strażak Przybysławice
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

UKS Dulowa
:
Wisła Jankowice
15.05.2021
17:30
Wolanka Wola Filipowska
:
Tęcza Tenczynek
15.05.2021
17:30
Wisełka Rozkochów
:
Unia Kwaczała
15.05.2021
17:30
Start Kamień
:
SPRiN Regulice
15.05.2021
17:30
Fablok Chrzanów
6:0
Promyk Bolęcin
15.05.2021
17:30
Zagórzanka Zagórze
:
Błyskawica Myślachowice
16.05.2021
17:30
Ciężkowianka Jaworzno
:
MKS Alwernia
16.05.2021
17:30

Keeza Klasa B (Kraków I)

Zawisza Sulechów
5:2
Milenium Radziemice
15.05.2021
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
Kosynierzy Łuczyce
16.05.2021
16:00
LKS Niedźwiedź II
:
Olimpia Czaple Wielkie
16.05.2021
14:00
Agricola Klimontów
:
Juvenia Prandocin
16.05.2021
11:00
Sparta Skrzeszowice
:
LKS Polanowice
16.05.2021
16:00
Polonia Wilczkowice
:
Novi Narama
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Iskra Radwanowice
6:1
Bronowicki Kraków
15.05.2021
17:00
Topór Aleksandrowice
0:10
Płomień Jerzmanowice
15.05.2021
17:00
Kmita II Zabierzów
3:0
Niegoszowianka
15.05.2021
17:30
Maszycanka II Maszyce
:
Fitball Szklary
16.05.2021
16:00
Orzeł II Bębło
:
Górzanka Nawojowa Góra
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
1:4
Opatkowianka Opatkowice
15.05.2021
14:00
Wieczysta II
9:0
Pychowianka Kraków
15.05.2021
15:00
Kaszowianka II Kaszów
5:3
Universum Kraków
15.05.2021
17:00
Victoria Kraków
:
Dragoons Kraków
15.05.2021
18:00
Grom Kraków
:
Wawel Kraków
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Gwiazda Ściejowice
3:1
Lotnik II Kryspinów
15.05.2021
17:00
Trzebol Wielkie Drogi
3:0 v.o.
Skawinka II Skawina
15.05.2021
17:00
Tyniec Kraków
:
Radziszowianka II
16.05.2021
17:00
Nadwiślan Rusocice
:
Sparta Przeginia Duchowna
16.05.2021
16:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Błękitni Czułówek
16.05.2021
17:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Gdovia II Gdów
:
Górnik II Wieliczka
15.05.2021
17:30
Wilga Instalbud Golkowice
2:1
Ledniczanka
15.05.2021
17:00
Batory Wola Batorska
5:0
Tęcza Słomiróg
15.05.2021
17:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Naprzód Ochmanów
16.05.2021
17:30
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Start Brzezie
16.05.2021
16:00
Dąb Zabierzów Bocheński
:
Gryf Wiatowice
16.05.2021
16:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Górki II Myślenice
6:0
Raba II Dobczyce
13.05.2021
18:00
Dukla Bysina
4:5
Radwan Skomielna Czarna
13.05.2021
18:00
Grodzisko Raciechowice
1:2
Orzeł Nowa Wieś
13.05.2021
18:00
Jawor Jawornik
4:3
Karpaty II Siepraw
13.05.2021
18:00
Cyrhla Krzczonów
1:2
Szczebel Lubień
13.05.2021
18:00
Iskra Głogoczów
2:0
LKS Trzebunia
13.05.2021
18:00
Cisy Harbutowice
1:2
Wicher Stróża
13.05.2021
18:00
Karpaty II Siepraw
0:3
Szczebel Lubień
15.05.2021
17:30
LKS Trzebunia
:
Radwan Skomielna Czarna
16.05.2021
11:00
Iskra Głogoczów
:
Cyrhla Krzczonów
16.05.2021
15:00
Orzeł Nowa Wieś
:
Raba II Dobczyce
16.05.2021
17:00
Jawor Jawornik
:
Wicher Stróża
16.05.2021
16:00
Górki II Myślenice
:
Cisy Harbutowice
16.05.2021
16:00
Grodzisko Raciechowice
:
Dukla Bysina
16.05.2021
15:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Strumyk Zarzecze
6:1
Victoria Smroków
15.05.2021
17:00
Northstar Miechów
2:3
Cobra Wężerów
15.05.2021
18:00
Orzeł K.
:
Stare Bukowno
16.05.2021
13:00
Pilica II Wierbka
:
Hetman Dłużec
16.05.2021
11:00
Czapla Czaple Male
:
Nidzica Słaboszów
16.05.2021
11:00
Trzy Buki Wierzchowisko
:
Piliczanka II Pilica
16.05.2021
11:00

Keeza Klasa C (Wieliczka)

UKS Sygneczów II
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
15.05.2021
18:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Resovia Rzeszów
2:0
Górnik Łęczna
14.05.2021
12:30
Garbarnia Kraków
1:5
Sandecja Nowy Sącz
15.05.2021
12:00
Motor Lublin
:
Korona II
16.05.2021
14:00
Stal Rzeszów
:
Orlęta K.
16.05.2021
12:30

Centralna Liga Juniorów U-18

SMS Łódź
0:0
Arka G.
15.05.2021
16:00
Hutnik Kraków
0:5
Wisła Kraków
15.05.2021
12:00
Lechia
1:2
Śląsk Wrocław
15.05.2021
12:00
Górnik Zabrze
0:1
Jagiellonia
15.05.2021
12:15
Pogoń Szczecin
0:0
Lech Poznań
15.05.2021
12:00
Cracovia Kraków
4:0
Gwarek Zabrze
15.05.2021
15:30
Escola Varsovia Warszawa
:
Korona
16.05.2021
13:45
Legia Warszawa
:
Zagłębie Lubin
16.05.2021
11:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
3:0
Hutnik Kraków
15.05.2021
12:00
Cracovia Kraków
3:2
Motor Lublin
15.05.2021
18:00
TOP 54 Biała Podlaska
0:1
Wisła Kraków
15.05.2021
12:00
Górnik Ł.
:
Stal Rz.
16.05.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
:
TOP 54 Biała Podlaska
15.05.2021
12:00
Hetman Z.
0:5
Cracovia Kraków
15.05.2021
15:00
Wisła Kraków
:
Unia Tarnów
15.05.2021
 
BKS Lublin
2:1
KKP Korona
15.05.2021
14:00

Małopolska Liga Juniorów

Sokół Stary Sącz
5:0
Pcimianka Pcim
15.05.2021
10:00
Orkan Raba Wyżna
1:0
Tarnovia Tarnów
15.05.2021
14:00
Unia Tarnów
0:2
Limanovia Limanowa
15.05.2021
10:00
BKS Bochnia
:
Prądniczanka Kraków
16.05.2021
 
Puszcza Niepołomice
:
Podhale Nowy Targ
16.05.2021
10:00
Górnik Wieliczka
:
Profi Zielonki
16.05.2021
10:00
Beskid Andrychów
:
Dunajec Nowy Sącz
16.05.2021
11:00
Okocimski Brzesko
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
4:1
Profi Zielonki
15.05.2021
13:00
Puszcza Niepołomice
1:0
Podhale Nowy Targ
15.05.2021
11:30
Garbarnia Kraków
:
Okocimski Brzesko
15.05.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
15.05.2021
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Glinik Gorlice
4:0
Podgórze Kraków
15.05.2021
10:00
Górnik Tarnów
5:2
AP Wisła Czarny Dunajec
15.05.2021
12:00
Unia Tarnów
:
SMS Oświęcim
16.05.2021
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Hutnik II Kraków
16.05.2021
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Podhale Nowy Targ
6:0
Unia Oświęcim
13.05.2021
18:00
Dunajec Nowy Sącz
2:3
Garbarnia Kraków
15.05.2021
10:00
Okocimski Brzesko
0:7
Wisła II Kraków
15.05.2021
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:2
Respect Szalowa
15.05.2021
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Tarnovia Tarnów
:
AP 21 Kraków
15.05.2021
 
Okocimski Brzesko
:
Hutnik Kraków
16.05.2021
10:00
MOSiR Bochnia
:
Chełmek
16.05.2021
12:15
Sandecja Nowy Sącz
:
Unia II Tarnów
16.05.2021
09:30

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
2:1
Limanovia Limanowa
15.05.2021
10:00
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
15.05.2021
 
Tarnovia Tarnów
1:1
Podhale Nowy Targ
15.05.2021
10:00
AS Progres Kraków
0:4
Dunajec Nowy Sącz
15.05.2021
14:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Hutnik Kraków
:
Cracovia II Kraków
13.05.2021
17:45
Kalwarianka
3:3
Okocimski Brzesko
15.05.2021
15:00
AP 21 Chrzanów
1:2
AP Wisła Czarny Dunajec
15.05.2021
10:00
Cracovia II Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.05.2021
15:00
Wisła II K.
:
Hutnik Kraków
17.05.2021
15:00

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
2:3
SMS Łódź
15.05.2021
11:00
Czarni Sosnowiec
4:1
Śląsk Wrocław
15.05.2021
11:00
Olimpia Szczecin
2:0
KKP Bydgoszcz
15.05.2021
16:00
Rolnik Biedrzychowice
:
GKS Katowice
16.05.2021
14:00
APLG Gdańsk
:
AZS UJ Kraków
16.05.2021
12:00
Górnik Łęczna
:
ROW Rybnik
16.05.2021
16:00

I liga kobiet (południe)

Polonia Środa Wielkopolska
3:1
Praga Warszawa
15.05.2021
14:00
Pogoń Tczew
:
SWD Wodzisław
15.05.2021
 
Rekord Bielsko Biała
1:0
UKS SMS II Łódź
15.05.2021
 
Piastovia Piastów
0:3 v.o.
Resovia Rzeszów
15.05.2021
 
Stomil Olsztyn
:
Tarnovia Tarnów
16.05.2021
 
Czwórka Radom
:
UKS Staszkówka Jelna
16.05.2021
 

II liga kobiet (wschód)

Sokół Kolbuszowa Dolna
2:1
Widok Lublin
15.05.2021
13:00
KSP Kielce
3:0
Sparta Daleszyce
15.05.2021
17:00
Włókniarz Białystok
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
15.05.2021
 
Loczki Wyszków
:
Prądniczanka Kraków
16.05.2021
14:00
AZS UW Warszawa
:
KS Raszyn
16.05.2021
10:00
Respekt Myślenice
:
Ząbkovia Ząbki
16.05.2021
12:00

III liga kobiet, gr.4

Naprzód Sobolów
3:1
Starówka Nowy Sącz
15.05.2021
12:00
Iskra Krzemień
2:2
DAP Dębica
15.05.2021
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Iskra Brzezinka
16.05.2021
17:00
Podgórze Kraków
:
Hetman Włoszczowa
16.05.2021
16:00
Tarnovia II
:
Dąb Zabierzów Bocheński
16.05.2021
17:00
Izolator Boguchwała
:
Unia Lublin
16.05.2021
15:00

IV liga małopolska kobiet

Olimpia Osieczany
1:6
FSA Kraków
15.05.2021
 
Burza Roczyny
:
Górnik Wieliczka
15.05.2021
 
Bronowianka Kraków
:
Tempo Białka
15.05.2021
 
Victoria Zalas
2:3
Uran Łukowica
15.05.2021
 
Pogorzanka Pogorzyce
:
Prądniczanka II Kraków
15.05.2021
 

Centralna Liga Juniorek U-17

Zabrze
:
SWD Wodzisław
15.05.2021
16:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny