Historyczny sukces

Wysokim zwycięstwem sezon zakończyła drużyna Puszczy Niepołomice, która przed własną publicznością ograła Radomiaka Radom aż 4:0.

Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie, bo już w ósmej minucie na listę strzelców wpisał się ukraiński napastnik Radionov, dla którego było to piąte trafienie w tej rundzie w barwach niepołomickiego klubu.

Na kolejne bramki trzeba było czekać aż do drugiej połowy. Dobry pressing gospodarzy założony w sześćdziesiątej trzeciej minucie przyniósł efekt w postaci odbioru piłki przez Sitka, który zagrał ją do Żytka, pomocnik Puszczy otrzymał podanie zwrotne i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce rywali.

Kilka minut później wynik podwyższył Serafin popisując się mocnym strzałem z dystansu. Wynik na 4:0 ustalił Stawarczyk, zamieniając rzut karny na bramkę po faulu na Orłowskim.

Dla Puszczy było to czwarte domowe zwycięstwo w tym sezonie. Oby w następnym zespół z Niepołomic tak skutecznie prezentował się w domowych meczach jak to ma w zwyczaju w delegacjach, gdzie popularne Żubry wygrały dziewięć spotkań, siedem zremisowały i poniosły tylko jedną porażkę.

Puszcza Niepołomice zakończyła zmagania w sezonie 2019/20 na ósmej pozycji z dorobkiem czterdziestu ośmiu punktów. Jest to najlepszy wynik w historii startów Puszczy w I lidze.