Skała zaczyna od zwycięstwa! (foto)

Dzisiaj na obiekcie MKS Skała odbyła się inauguracja Pucharu Polski w sezonie 2020/21 w Rejonie Kraków. Naprzeciwko siebie stanęły drużyny beniaminka A-klasy – MKS Skała oraz Strażaka Goszcza.

Pierwsze minuty tego spotkania pokazały nam, że oba kluby bardzo stęskniły się za grą, bo ochoczo atakowały swoich rywali próbując jako pierwsi zadać cios otwierający wynik tego pojedynku. Pierwsi sygnał do ataku wysłali gospodarze, którzy za sprawą Wąsikowskiego i Boronia mogli już w czwartej minucie objąć prowadzenie. Pierwszy podawał a drugi strzałem po długim słupku próbował umieścić piłkę w bramce Sowy.

Kolejna okazja dla gospodarzy pojawiła się już dwie minuty później, kiedy to w polu karnym nieprzepisowo zatrzymywany był Tomasz Srebnicki. Sam poszkodowany próbował wymierzyć sprawiedliwość, ale chybił z jedenastu metrów! I wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Strażak nie zamierzał się tylko biernie przyglądać ofensywnym poczynaniom swoich przeciwników i również spróbował zagrozić bramce Damiana Srebnickiego. Dobrym podaniem popisał się Kachorenko, uruchamiając Pierwołę, którego przed zdobyciem bramki powstrzymała ofiarna interwencja obrońcy gospodarzy. Chwilę później błąd w wyprowadzaniu piłki w szeregach obronnych Skały spróbował wykorzystać Kachorenko mocnym strzałem przy bliższym słupku bramki Srebnickiego, ale przytomna interwencja bramkarza pozwoliła tylko „strażakom” na wznowienie gry z rzutu rożnego.

Podopieczni Marcina Kostery w wysokim pressingu grali przez pierwsze piętnaście minut, wprowadzając zamieszanie w szeregach gości, którzy często ratowali się wybiciem piłki z dala od własnej bramki. W dwudziestej drugiej minucie w środku pola piłka trafiła do Boronia, który bez namysłu uruchomił szybką kontrę posyłając piłkę do Wąsikowskiego, lecz były zawodnik Wisły Kraków zmarnował znakomitą okazję do zdobycia pierwszej bramki w tym spotkaniu.

Spotkanie mogło się podobać, bo oba zespoły postawiły w tym meczu na grę w piłkę i stwarzanie sobie okazji do zdobycia bramki. Fakt faktem czasem te sytuację kreowały się po błędach rywali, ale jak wiadomo, piłka nożna to gra błędów.

Warty odnotowania był zaskakujący strzał Kachorenki, który z okolic trzydziestego piątego metra huknął z powietrza na tyle mocno i celnie, że piłka ostemplowała poprzeczkę bramki gospodarzy.

Dla gospodarzy był to kolejny sygnał ostrzegawczy a ich odpowiedź była wręcz piorunująca, najpierw Wąsikowski z rzutu wolnego zmusił do sporego wysiłku Sowę, lecz ten ładną paradą odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później akcję od własnej bramki zaczął Damian Srebnicki i mocnym wykopem uruchomił Tomasza Srebnickiego, który wykorzystał zawahanie obrońcy i ładnym strzałem po długim rogu bramki umieścił piłkę w bramce dając gospodarzom prowadzenie.

Stracona bramka podrażniła ambicje Strażaka, który próbował dość szybko i konkretnie doprowadzić do wyrównania. Najpierw Pierwoła znalazł się w idealnej sytuacji i podcinką próbował zaskoczyć goalkeepera Skały, ten jednak wyczekał napastnika gości do końca i odbił piłkę, ale wprost pod nogi Jakuba Brosia, który nie zdołał jednak umieścić piłki w bramce. A jedyną korzyścią z tej akcji dla gości okazał się rzut rożny. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć pucharowej rywalizacji znowu w dobrej sytuacji strzeleckiej znalazł się Pierwoła, ale futbolówka po jego strzale zatrzymała się na słupku!

Sporo mieliśmy emocji w pierwszej połowie tego meczu, ogólnie spotkanie dla postronnych widzów mogło się podobać, mimo, że kibice zobaczyli tylko jedną bramkę. Taki wynik zwiastował nam emocje w drugiej odsłonie spotkanie.

-[GALERIA

Wejście smoka w drugie połowie mógł zaliczyć Kaniewski, który sfinalizował składną akcję drużyny strzałem, ale na posterunku był Sowa. Dwie minuty później bramkarz gości nie miał nic do powiedzenia przy strzale Pawła Srebnickiego, który precyzyjnym strzałem po dalszym rogu bramki podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Odpowiedź Strażaka mogła być natychmiastowa, bo już minutę później faulowany w polu karnym został Pierwoła. Podobnie jak w pierwszym przypadku sam poszkodowany chciał wymierzyć sprawiedliwość, jednak górą w tym pojedynku był bramkarz MKS-u Skały, który wyczuł intencję strzelca i pewnie obronił jego strzał.

Goście z Goszczy próbowali nadal nawiązać walkę z rywalami, jednak w ich poczynaniach brakowało dokładności i przede wszystkim celności. Swoich sił próbował m.in. Kachorenko, raz strzałem głową w kolejnej próbuje strzelając z dystansu wysoko nad bramką. Próbował też Pierwoła, ale i w tym przypadku piłka jak zaczarowana mijała bramkę Skały.

Na piętnaście minut przed końcem Sylwester Bryła został ukarany czerwoną kartką za brzydki faul na jednym z zawodników Strażaka i pojawił się cień nadziei dla gości, że uda się odwrócić losy tego pojedynku. Gospodarze natomiast zamiast uspokoić swoją grę raz po raz zapędzali się pod pole karne swoich przeciwników narażając się na groźne kontry, z których jednak nic sensownego nie wynikało. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry stało się jasne, że to MKS Skała zamelduje się w II rundzie Pucharu Polski, ponieważ bramkę na 3:0 zdobył Tomasz Katarzyński pieczętując tym samym zwycięstwo swojej drużyny. Rozluźnienie w szeregach gospodarzy wykorzystał w doliczonym czasie gry Pierwoła zmniejszając rozmiary porażki na 3:1.

Podsumowując dzisiejsze spotkanie, to kibice mogą być zadowoleni z przebiegu meczu. Zobaczyli wiele ciekawych akcji oraz dużo sytuacji bramkowych. Trenerzy obu drużyny za pewne nie podzielają do końca tego zdania, ponieważ nie raz, nie dwa dało się słyszeć podpowiedzi z obu ławek rezerwowych o złym ustawieniu czy błędnych decyzjach podejmowanych na boisku przez piłkarzy.